29 липня 2020, 11:12

''Політичний куратор'' Дубінський: чому ОП не блокує заробітчанство на франшизі ''Слуг''?

У травні ми всі дізналися, що у державі з'явилася нова "посада" – "политический куратор Киевской области". І Київщину віддали в руки нардепа і фігуранта журналістських антикорупційних розслідувань Олександра Дубінського, який переміг на 94 окрузі (Васильків, Обухів та інші населені пункти).



Цей "куратор" вже відзначився тим, що приїхав в Бучу і представив фігуранта антикоріпціних розслідувань ексрегілнала Анатолія Федорука, як кандидата, якого потенційно можуть підтримати "Слуги народу" на посаду мера.

Громада Дубінському влаштувала холодний душ. А це і холодний душ для бренду "Слуг народу".



У Ірпені на Дубінського чекав "епікфейл". Він мав представити Віталія Купрія [/B]як кандидата на посаду мера міста від "Слуги народу". Того самого Купрія, який кинув УКРОП і йшов в президенти, звісно, як технічний кандидат. Але не склалося.

Зате Дубінський прекрасно провів час і фотографувався із ексрегіоналкою Наталею Семко, яка раніше входила до команди екснардепа Петра Мельника, а згодом увійшла до команди ексмера Ірпеня Володимира Карплюка.



Дубінський не вперше засвідчує, що політична гігієна – це не для нього. Ось він став фотозоною для команди Карплюка під час виборів до парламенту. До речі Карплюк – фігурант низки антикорупціних розслідувань і на президентських виборах співпрацював з БПП.



У нардепів-мажоритарників від "Слуг народу" від такого "кураторства" і нівелювання політичної гігієни відбувся бунт. За моїми джерелами, які наближені до ОП, мажоритарники пішли до президента саме через стиль курування Дубінського. Нардепи наголосили, що у себе на округах вони б не хотіли бачити такого заробітчанства на бренді "Слуга народу".

І це важлива позиція. Особливо в той час, коли законотворці знизили партійний бар'єр і громади, де 10 000 виборців і більше йдуть на вибори за партійною системою. А це – по суті вся Київщина.



А тепер уявіть, що робити активістам, які могли до цього йти самовисуванцями, а зараз опинилися в заручниках такого "кураторства" Дубінського?

Далеко ходити не треба. У селищі, де я мешкаю, дещо більше 10 000 виборців. Система буде партійна. І якщо активістам "Голос", "УДАР" сам пропонує підтримку, то з того, що відбувається в регіоні, ті кілька десятків відсотків, які можуть підтримати партію "Слуги народу" мають розуміти, що доки курує Дубінський, партія на Київщині не стане політичним ліфтом для активістів і можливістю змінювати систему.

Кандидатура Дубінського як "куратора" області викликає в мене жорсткий внутрішній спротив. Я точно знаю, що коли він був ведучим програми "Гроші" і моя громада боролася з недобросовісним монополістом ТОВ "Мастер-Енерго", який виморожував два роки людей і не вмикав тепло. Для нас це була холодна осінь 2017 року.

У програмі "Гроші" Дубінського вийшов сюжет, де йшлося про те, що мешканці мого рідного селища Коцюбинське мерзнуть і страждають через дерибанників Біличанського лісу, якими виявився чомусь не ексмер Ірпеня Володимир Карплюк і його команда, а... нардеп Ольга Червакова і селищна голова Коцюбинського Ольга Матюшина. По суті ті, хто цей ліс захищають.

Схему фірми ТОВ "Мастер-Енерго", яка зібрала гроші людей і не перерахувала за газ, не була розкрита. Зате захисників Біличанського лісу щедро і бездоказово змішували з болотом депутати "Нових облич" Карплюка.

Тоді експерти "Детектор медіа" ось як писали про цей лютий треш.



Як заробляють на Київщині, викристовуючи бренд "Слуги народу" мені розказав один з нардепів цієї фракції:

"Є там такий собі Горбачов. Це людина Дубінського. Це чистого виду кумівство. Сидить він у штабі. І каже, кому за що скільки занести.І такі домовленості по всій області. Там мери, які не перший рік тримаються за крісло, чи кандидати в мери, які занесли, встигають бігати і купувати костюми для фото з Дубінським на презентацію. Це все вже інформація, яка потекла зі штабу. Проти цього повстали дійсно ті, хто підтримує Зеленського. Ми обурені цинізмом, з яким Дубінський веде в області кампанію. Ви бачили, яку він замовив продукцію? Так от як що інші ведуть команду Слуги народу і акцентують увагу на підтримці президента, то Дубінський всю Київщину вирішив закидати брендованою продукцією зі своїм прізвищем."



До слова, виборці "Слуги народу" вони чужі для Дубінського. Йому рідніше – виборці Шарія. Соціологія це доводить.



Для того, щоб розуміти, які настрої у нас в Приірпінні по відношенню до Дубінського, варто лише подивитися на соціологію, яку провів нещодавно "Рейтинг". Примітно, що провели цю соцоілогію вже після того, як він став "куратором".

Значна частина респондентів 38% взагалі не знає, хто такий Дубінський (а це показник роботи нардепа в регіоні, який він взявся курувати), довіряє йому лише 9%, а не довіряє 46%.

І тепер скажіть мені, хто там в штабі "Слуги народу" такий розумний, що дав статус "куратора" Дубінському?

Але, може, ніхто не налаштований вигравати і збільшувати довіру до партії? Може мета просто дати Дубінському заробити на бренді? Але якщо мажоритарники це намагаються побороти, значить може бути здорове зерно.

Навіщо тоді тримати куратором області людину, яка за цю каденцію вирішила зробити собі золотий ліфт до збагачення?

Цілий рік область спостерігає ці внутрішні конфлікти: спершу між Дубінським і колишнім головою ОДА Михайло Бно-Айріяном. Останній навіть подав на Дубінського до суду.



В КОДА згодом виникла сканадльна історія з тим, що ШВЛи не закупили вчасно під час пандемії і твердять, що одну з заступниць голови КОДА лобіював саме Дубінський.

А за останні дні Дубінський вже встиг побити горщики з нардепом, якого обрали в Києво-Святошинському районі і Приірпінні Олександром Горобцем.

І от як планує партія з одним із найвищих рейтингів після 25 жовтня нести відповідальність за склад рад в тому числі на Київщині? Децентралізацію і так профукали, на Київщині так точно. Кинули Переяслав, Васильків. Залишили два анклави. Так хоча б з виборчим процесом і тими правилами, які ввели змогли б зробити щось з користю для громади і дали активістам, а не фігурантам антикорупціних розслідувань соціальні ліфти.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Інтерв'ю Шуляк для ''Поваги''. Що з цим не так і чому з Шуляк ліплять лідеркиню?

Для України зараз критично важливо розвивати жіноче лідерство. Значна кількість чоловіків пішла на фронт, є, безумовно, й жінки і вони воюють на рівних...

Що активісти захищали у Києві та областях України і що захищатимуть 2025 року?

У війну культурну спадщину, археологію та зелені зони треба боронити не лише від окупантів, а часом і від місцевої влади та забудовників...

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...