11 листопада 2021, 22:15

Біличанський ліс. Підкомітет Верховної Ради послав УХУ ЇВШИХ дерибанників куди подалі;)

За Біличанський ліс війна триває вже 12-й рік. Це майже 4 тис га столичної землі – Святошинський район. Щоразу забудовники з Ірпеня намагаються пробитися до центральної влади, щоб завершити те, що почали в далекому 2008 році – незаконно розширити межі селища Коцюбинське. Ми їм методично б'ємо по руках, але цього разу вони змогли пробратися доволі далеко...

Намутили собі в Київській облраді з подачі ОДА та Бучанській райради схемку. З 87 га селище Кроцюбинське розширило собі межі за рахунок Києва до майже 3 тис га. По суті майже все – ліс. Дивно, що не по Дніпру Київ поділили. А могли б. Сидять друзі ексмера Ірпеня фігуранта антикорупціних розслідувань Володимира Карплюка з циркулем і ніяк собі воєводство не накреслять, бідаки. Словом, органи місцевого самоврядування за останні 2 місяці на Київщині наголосували стільки дічі з цього питання, як ніколи...

Але за будь-якої влади нам вдавалося знайти Людей. Найбільша сила – Люди з цінностями. Якщо коротко, то органам місцевої влади підкомітет Верховної Ради наполегливо рекомендував припинити пити настоянку "Слабоуміє і отвага" і зробити все, згідно із законодавством України й не забувати про Конституцію.

Але тут для громади і історії збереження Біличанського лісу варто прописати позиції кожного політика, аби знати, хто чим дихав на цьому засіданні і виявити жаб-гадюк. Політична пам'ять вона дуже важлива. Тому далі деталізую позиції спікерів.

Після рішення облради Андрій Мотовиловець ("Слуга народу") вивчив питання і, очевидно, зрозумів, що ліс – це територія Києва. Принаймні саме він звернувся на підкомітет. Знаєте, що сьогодні було круто? Це коли я 12 років ходила на комітет з картами... Як Діоген з свічкою вдень... І тут ВПЕРШЕ побачила, що в нардепа є карта. І не просто карта, а багато копій. Він роздрукував її для всіх, як я раніше. Скільки я просила політиків: Дивіться карту! Всі шукали Коцюбинське і дивувалися, що селище в Києві... І тут політик не просто дивився, а сам її роздавав... Шок. Приємний."Ми проголосували (облрада – прим. авт.), я вважаю, ганебне рішення. Забирання парку. Величезної території міста Києва – зелених насаджень. Територія, за яку ми (облрада – авт.) проголосували, це територія Нацпарку "Голосіївський". Обслуговування цього парку відбувається містом Києвом. Я не вважаю, що громада Коцюбинського повинна займатися і витрачати кошти на обслуговування цього парку", – наголосив нардеп Мотовиловець, який очолює осередок "Слуги народу" на Київщині.

І далі він додав, дивлячись на голову ОДА:

"18 числа буде засідання облради. Я Вам офіційно заявляю: більшість в облраді, представники партій "Слуги народу", "Європейської солідарності", "За майбутнє" готові переголосувати... Ми дуже просимо здійснити це подання (від ОДА на облраду – прим. авт.)."

Безгін наголосив, що саме ж Коцюбинське, коли подавало інформацію на комітет у серпні 2021 року, зазначало, що площа селища вдесятеро меншою, ніж зараз малюють.

Виступав також голова Бучанської райради Володимир Дубас ("Слуга народу"). Ця рада щедро наділила Коцюбинське тисячами гектарів київської землі. Він запевнив, що рішення пройшло комісію, винесене з голосу на сесію і тому – все в межах закону. Після його слів стає страшно за компетенції голів в органах місцевого самоврядування. Адже питання під час прийняття рішень не лише в процедурі, а й в повноваженнях. Дивно, що Бучанській райраді не спала ну думку світла ідея внести зміни до Конституції, голоси ж були б... Можна не сумніватися... Настоянку "Слабоуміє і отвага" споживають колективно.Далі в бій за "праве діло" вступив недоюрист Денис Крайнік – завжди представляє забудовників у судах у справах щодо дерибану Біличанського лісу і протидіє прокуратурі. Щоб йому не платили за його роботу забудовники – відбулася оптимізація. Ми йому платимо з нашого бюджету. Вже відмаслали йому 150 000 грн. Ну, поки цей недоюрист представляє забудовників – у нас хороші шанси зберегти ліс. Він розказує таке, що не піддається аналізу здорового глузду. Цитувати вкрай страшно.

Голова підкомітету Віталій Безгін навіть цитував позицію Крайніка і влаштував детальний аналіз:

"Коцюбинське селище розширило свої межі за рахунок своїх територій на підставі власного рішення про генплан? Ви встановили на підставі свого ж генплану (межі – прим. авт.). Це приблизно як Київ може вирішити за своїм генпланом, що територія Львова і вся Львівська область наші і потім сказати, що ми приймаємо одноосібне рішення про розширення... З точки зору юридичної звучить як абсурд."

Голова ОДА Володін, департамент якого цю схему проштовхував на рівні облради, наголосив, що схема не встановлює межі. На що Безгін відкомунікував:

"А хто ввважає, яким законом облраді надані повноваження змінювати межі Києва чи Київської області? Ну, не межі, добре, планувати свою територію на теренах іншої адмінодиниці? У жодного органу, в тому числі у Верховної Ради немає таких повноважень!"

І оце ж те питання, яке на робочій групі в обларді задавала очільниця фракції "Голос" у Коцюбинській раді Наталія Коломієць голові профільного департаменту ОДА Ярославу Яновичу! Але він вперто і далі качав слово в слово те, що треба дерибанникам Біличанського лісу. Ще й на засідання підкомітету прийшов голову ОДА так підставляти. На фото чиновник відмаркований відповідним чином. Безнадійний персонаж. Питання не у відсутності компетенцій. Питання в тому, хто його мотивує робити те, що на голову законотворцям не налазить.Далі взяла слово Оксана Продан – радниця голови Асоціації міст України.Продан наголосила, що є кілька варіантів, як можна затвердити межі: за погодженням сторін, коли Верховна Рада вирішує або коли вирішує суд.

"Жодних повноважень у обласної ради без погодження у всіх зацікавлених сторін – місцевих рад немає на встановлення ні схеми, ні землевідводу, ні меж. Треба скасовувати рішення, яке прийняте з перевищенням повноважень. Що далі робитиме Комітет і Верховна Рада – це вже інше питання".

Голова підкомітету з цим погодився.

Далі слово взяв депутат Дмитро Гурін ("Слуга народу"), який представляє виборців округу Святошинського району міста Києва. Як раз ту частину, чию землю область просто забрала собі. Гурін нагадав всім про Конституцію, яка має норми прямої дії:

"У нас рішення, яке прийняла рада Київської області – поширюється на територію Києва. У них юрисдикції приймати такі рішення немає. У нас автори Конституції зробили так, що у областей не можна змінювати межі. І от є конституційна реальність. Хочеться, не хочеться – зараз це неможливо. Після змін до Конституції це було б можливо. Відповідно зараз всі розмови про зміни меж Київської області – це неконституційна розмова. Це неможливо технічно! Рішення мають бути скасовані і все має бути повернуте до попереднього стану"

Гурін системно допомагає під час захисту Біличанського лісу громаді.

Іван Юнаков ("Слуга народу") вирішив, що варто нагадати всім, про те, що ліс – це національний парк і його не можна забудовувати. Хто б подумав, що така прописана істина викличе фурор. У цей момент обличчя дерибанників Біличанського лісу – Сергія Даніша, Богдана Слюсаренка, Дениса Крайніка були такі красномовні, що всі присутні просто зайшлися сміхом (на відео, цей епічний момент з 50 хвилини).

"Вмієте Ви зіпсувати настрій колегам", – жартівливо зауважив Безгін Юнакову.

Позиції цих нікчем – Даніша, Слюсаренка, Крайніка навіть нема що шифрувати. Їхній послужний список достатній, щоб суспільство знало – це ниці дерибанники невідновлювального ресурсу нашої держави. Шакалята.

З огляду на те, що ані облрада, ані ОДА, ані Бучанська райрада не довела, що в рішеннях замість території Києва – землі області, народні депутати рекомендували переглянути їхні рішення.Голова ОДА Володін не дуже радів з такого рішення комітету. Але, я переконана, що він не мотивований дерибанниками, просто покладався на компетенції своїх підлеглих в департаменті, а насправді як топ-менеджер області мав би зробити кадрові рішення. Через дії Яновича всі 2 місяці витратили стільки часового ресурсу на виправлення помилок, який можна було б спрямувати на розвиток області.

Важливо, що підкомітет звернув увагу на те, що тут мають відпрацювати правоохоронні органи. Дуже слушно. Хай займаються тими, в кого нема розуміння повноважень і процедур.

Під час голосування вирішив не палитися навіть сумнозвісний очільник профільного комітету Андрій Клочко. Саме він блокував півтора роки засідання робочої групи щодо приєднання Коцюбинського до Києва. Голосував, як і всі інші нардепи, "за" рекомендації підкомітету. Але спалився вже з своєю любов'ю до ірпінських дерибанників за пару хвилин.

Сергій Даніш разом зі своїми посіпаками і у супроводі нардепа мого округу Олександра Горобця ("Слуга народу") побігли з сумними фізіономіями до кабінету Клочка. Видно думу думають, що його утнути далі. До слова, Горобцю я не раз ставила як виборець задачі щодо порятунку Біличанського лісу. Ефекту – 0. А тут у нього горить під ногами земля. Разом з Клочком два мотивовані парубки. На лінійки в Ірпінь до Карплюка ганяють як за благодатним вогнем в Єрусалим.

PS (На засіданні не було голови фракції "За майбутнє" Київської облради Ярослава Москаленка. Його позиція є незмінною і в питанні збереження Біличанського лісу, і в питанні приєднання Коцюбинського до Києва. Дякую голові облради Наталії Гунько ("Слуга народу") та народному депутату Анатолію Гуньку, які оперативно після рішення облради організували зустріч і вивчили документи, а також голові фракції ЄС в облраді Георгію Цагареішвілі. Я щиро сподіваюся, що голоси в облраді знайдуться, щоб виправити помилку.

Всіх депутатів, кого Карплюк і його шакалята попросить не натискати кнопку "за" зміну схеми, попереджаю – Політхаб це унікальна база інфомрації про політиків, яку читають мільйони українців. На неї посилаються ЗМІ. Голосування буде маркерним і Рух ЧЕСНО зафіксує цю поіменку в історії. Питання Біличанського лісу має зникнути з повістки дня у всіх, крім тих, хто обслуговує нацпарк).

Чи треба відновлювати Мінрегіон і що ''здобуло'' Мінінфраструктури?

В уряді у нас так буває, що ми якісь міністерства бездумно об'єднуємо, далі усвідомлюємо, що щось пішло не так і їх... героїчно роз'єднуємо. У ЗМІ вже написали про те, що Олександра Кубракова можуть зняти з посади віцепрем'єра і розділити Мінінфраструктури знову на два міністерства...

Інститут громадянського суспільства заявив про тиску з боку Мінвідновлення. Що відбувається?

Є в нас досить дивне міністерство. На його сайті стоїть логотип – Мінвідновлення, насправді його офіційна скорочена назва – Мінінфраструктури...

Що знову задумали нардеп Горобець і дерибанники Біличанського лісу?

Верховний Суд вже виніс рішення у справі щодо Біличанського лісу. І там прописано чорним по білому, що Коцюбинське – це анклав. Біличанський ліс – територія міста Києва...

''Ліси України''. Що планують робити з оцінкою впливу на довкілля? UPD

Комітет відголосував за варіант законопроєкту, який запропонував голова комітету Олег Бондаренко за основу. 14 березня засідає комітет з питань екології Верховної Ради...

Лобізм без правил. Хто і як лобіює ініціативи голови "Слуг" Олени Шуляк?

Під гаслом "Все для відбудови" забудовники через своїх лобістів намагаються протягнути низку законопроєктів, які треба їм, але точно не суспільству...

Як спрут Медведчука в адвокатурі замовив ''чорнуху'' проти адвоката Донця з ЗСУ

Я писала про кремлівський спрут а адвокатурі України. Там соратниця Медведчука – Лідія Ізовітова – тримає у кріпацтві всіх адвокатів України...