24 лютого 2023, 15:25

Як збивали ''земельні'' закони, які з Банкової лобіював заступник Єрмака

23 лютого під час засідання парламенту вдалося збити дуже шкідливі законодавчі ініціативи. Стосувалися вони землі – надзвичайно дорогого і невідновлювального ресурсу держави.

Перший проєкт (8178-1) пропонував спростити зміну цільового призначення землі. Тобто прикриваючись питаннями відбудови лобісти недоброчесних забудовників готували дуже конкретну схему, яка максимально спрощує забудовникам життя. Дуже просто можна було б змінити цільове призначенні сільськогосподарської землі і надати її, наприклад, під висотки.

Отже, якщо президент підпише а не ветує містобудівну "реформу" (N5655), то у нас може бути якість будівництва висоток, як в Туреччині. Адже однією з новел 5655 є приватний містобудівельний контроль. Там після трагедії, яку спричинив землетрус, йдуть арешти забудовників через порушення норм і стандартів.

Другий проєкт (8225) пропонує примусово вилучати земельні ділянки та майно з комунальної власності з мотивів суспільної необхідності для будівництва або реконструкції об'єктів критичної інфраструктури "без виплати грошової компенсації".

Рух ЧЕСНО оприлюднив детальний аналіз цих двох законопроєктів перед засіданням і звернувся до нардепів з проханням не підтримувати такі ініціативи. Після цієї публікації представників Руху ЧЕСНО покликали на Банкову. Запрошення ми отримали від заступника голови ОП та ексрегіонала Ростислава Шурми.

Шурма і його команда намагалися переконати нас, що ці законопроєкти просто чудові, і що вони з нардепами по голосах "усе вирішать". Заступник Андрій Єрмака перед засіданням парламенту як відчував, що голосів його лобістські проєкти не назбирають. І вийшов із комунікаціями у ЗМІ за день до розгляду проєктів у залі. Не допомогло.



А для того, щоб "не допомогло", Рух ЧЕСНО інформував народних депутатів, що за ці ініціативи голосувати не можна. Ми вдячні тим, хто дуже якісно працював в залі над адвокацією. Це безцінно в умовах, коли ми не можемо бути в кулуарах і самі розмовляти з народними обранцями.

У парламенті за проєкт 8178-1 дали 187 голосів. З них "Слуги народу" – менше 140. Примітно, що голова фракції Давид Арахамія не підтримав проєкт, а от голова партії СН, яка лобіювала містобудівну "реформу" Олена Шуляк голосувала "за".

Традиційно ситуацію намагалися врятувати уламки ОПЗЖ. Держзрадник Юрій Бойко і його команда "Платформа за життя та мир" дуже старалися, як і "Відновлення України". Розкол по голосах у самій фракції "слуг" був таким сильним, що не допомогли ні голоси "За майбутнє", ні "Довіри", яка, до речі, дала найбільший відсоток голосів за цей проєкт.



ЄС та "Батьківщина" не дали жодного голосу. А у "Голосі" підтримав лише Володимир Цабаль.

Щодо другого законопроєкту, то його зняли з порядку денного. Зрозуміло, що на нього не було б голосів. Можливо, його ще намагаються врятувати.

В умовах воєнного стану робота парламенту відбувається у закритому режимі. Суспільство не знає ані дати засідання, ані порядку денного. Особливу роль тут відіграють народні депутати, які вчасно інформують громадський сектор і журналістів. І те, що журналістам вдається вчасно дізнаватися про подібні корупційні ініціативи, навіть лобізм попри заступника Єрмака, дуже хороший знак.

Тому закликаємо народних депутатів і далі інформувати нас про те, що буде розглядати парламент. Це одна з ключових функцій народного депутата саме зараз – дати можливість суспільству впливати на ухвалення рішень.

Хоча, частину небезпечних законопроєктів недоброчесним політикам таки вдається протягувати через парламентську залу. Так було з містобудівною "реформою" (N5655), яку прийняли 228 голосами. І тепер суспільство чекає від Володимира Зеленського: чи ветує він цей проєкт, як того вимагають громадяни України.

Саме щоб якнайкраще висвітлювати роботу парламенту Радіо НВ і Рух ЧЕСНО запускають спільний проєкт "ЧЕСНО про парламент". Щосуботи починаючи з 25 лютого о 14:00 ми із ведучим програми Олексієм Тарасовим будемо розповідати, що ж відбувається у Верховній Раді та нашій політиці, і як ці процеси впливають на наше життя і відбудову України.

Перший етер відбудеться завтра. Не пропустіть.

Чому Київрада тягне дорогу через Екопарк за бюджетні кошти?

7 грудня відбудеться засідання Київради. Одним з питань є побудова дороги у Дарницькому районі. І це продовження проспекту Григоренка через зелену зону – Екопарк Осокорки, за збереження якої кияни ведуть боротьбу майже 10 років...

фсб в рясах. Мотовиловець вдруге звернувся до Стефанчука (Документ)

Заступник голови фракції "Слуга народу" вдруге звернувся до спікера Руслана Стефанчука щодо урядового законопроєкту, спрямованого проти московських попів...

Здоровий глузд перемагає. У Києві будуть проспекти Повітряних Сил і Євросоюзу

Коли здорова критика спрацьовує і сторони зробили правильні висновки – це похвально, і про це варто говорити. Я писала раніше, як фракція ЄС у Київраді наполягала на тому, що Повітрофлотський проспект мав називатись проспектом ЄС...

Російське громадянство судді Львова. Тест для голови Верховного Суду Кравченка

1 грудня в Київському окружному адмінсуді відбудеться засідання у справі судді Богдана Львова. Його рік тому відрахували з посади голови Касаційного господарського суду...

Консерви Дубінського. Кого з депутатів має відкликати політрада? Список.

Очільник осередку "Слуг народу" Андрій Мотовиловець вписався за московських попів. Підписав звернення на спікера Стефанчука. Просить, аби законопроєт, що дає можливість блокувати діяльність фсб в рясах, відправили на Венеційку...

Шуляк і море. Як просувається розгляд скандального законопроєкту 9664?

Голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк повідомила, що антикорупційний комітет Верховної ради рекомендував парламенту підтримати її ініціативу щодо нових правил будівництва на воді (9664)...