26 квітня 2023, 13:23

Суд з нардепом Горобцем. Чиї інтереси в парламенті захищає народний депутат?

Народний депутат "Слуга народу" Олександр Горобець подав на мене до суду. Йому не сподобався один з моїх блогів, де я розповідаю про те, як він взаємодіє з тими політиками, які незаконно отримали у власність ділянки в Біличанському лісі. Замовлена ціла лінгвістична експертиза, де роз'яснено зокрема, яке значення має словосполучення "нема яєць".



Зліва направо: нардеп Олександр Горобець та ексмер Ірпеня Володимир Карплюк

У ЗМІ неодноразово була інформація про те, як народні депутати зловживають такими інструментами як депутатський запит чи звернення. Тобто вони пишуть ці звернення і запити, щоб допомогти комусь, але не суспільству. Так, один колишній нардеп навіть вимагав хабар, щоб направити депутатський запит і це на відео показували всьому парламенту. Це не поодинокі випадки.

Але отримати такі відеодокази, які доведуть, що народний депутат пише звернення і запити не завжди можливо. Тим більше, що ми не правоохоронні органи. Але цілком можливо зіставити активність народного депутата Горобця, коли йдеться про інтереси виборців його округу та коли його про щось попросив Сергій Даніш ("Слуга народу") – селищний голова Коцюбинського, який раніше набув ділянку в Біличанському лісі, до законності набуття якої були питання в прокуратури.

Коли просив Даніш – Горобець через звернення нардепа витребовував документи, на підставі яких за рахунок Біличанського лісу розширили природно-заповідний фонд у НПП "Голосіївський". Тепер подивімось, як Горобець працює на виборців, які мають реальні потреби й виклики.

Як працює Горобець у робочій групі?

Олександр Горобець входить до складу робочої групи, яка створена на базі Комітету з питань організації державної влади та місцевого самоврядування. Саме ця група має вирішити долю анклавів – Коцюбинського і Славутича. Коцюбинське – входить до округу Горобця, а Славутич – до округу Ольги Василевської-Смаглюк.

На засіданнях цієї робочої групи обговорили питання: доступ мешканців Коцюбинського до ургентної медицини, якісної освіти та транспортного сполучення, меж Коцюбинського та спроб місцевої влади роздерибанити Біличанський ліс, а також врегулювання статусу анклавів.

Вгадайте на скількох засіданнях був присутній член робочої групи Горобець? На 0. Тобто всі засідання, де мешканці селища озвучували проблеми своєї громади і обговорювали шляхи вирішення мажоритарника не було. І це робоча група, яка створена на базі одного з парламентських майданчиків.



Я сама писала звернення до КОДА, КМДА, щоб отримувати інформацію щодо того, скільки часу треба швидким, щоб доставити пацієнтів до медичних закладів області (це так, як є зараз) і просила столичний департамент охорони здоров'я розрахувати маршрути для швидких, якщо нас приєднують до Києва. Нагадую, що громадяни мають конституційне право на те, щоб держава належним чином подбала про їхнє здоров'я.



Тобто у робочій групі, де є в громади Коцюбинського народний депутат, він не ходить на засідання, а запити щодо даних, які стосуються ургентної медицини, транспорту, освіти писати маю я – виборець. Аналогічно я шукаю всі документи й по Біличанському лісу, межам і подаю їх на розгляд членам робочої групи.

Нардепа Горобця я як виборець не можу побачити не лише на робочій групі. Він забанив мене навіть у Facebook. Зате він не забуває колегу з "Слуги народу" Сергія Даніша, який отримав ділянку в лісі. У тому лісі, який я захищаю 15 років від вирубки...

Для розуміння, коли у робочій групі додали питання Славутича, то мажоритарниця Василевська-Смаглюк зверталася письмово, щоб її додали до складу робочої групи. Вона була на засіданні, яке стосувалося Славутича. Я не поділяю її позицію щодо цього анклаву, але я бачила, що вона мала проактивну позицію, щоб її приєднали до групи, включалася на засідання.

Як Горобець захищав Біличанський ліс на підкомітеті?

А ніяк. На засіданні підкомітету, який очолює Віталій Безгін ("Слуга народу"), наприкінці 2021 року рекомендували Київській обласній раді, Бучанській райраді та Коцюбинській селищній раді переглянути їхні рішення, якими Київська область і Коцюбинське забрали собі частину Святошинського району.

Ось є відео, де чітко видно, що Горобець не виступав на засіданні.



А хто ж ініціював засідання підкомітету? Народний депутат Андрій Мотовиловець ("Слуга народу"). Тобто точно не народний депутат, який представляє округ.



Я інформувала громаду селища про те, що відбувається на засіданні підкомітету. А значить знову виконувала ту роботу, яку мав би зробити народний депутат мого округу, бо питання, які вирішуються і обговорюються – безпосередньо стосуються життя мешканців селища. І це підкомітет Верховної Ради – тобто одна із структур парламенту, де народний депутат-мажоритарник мав би працювати.

Аналогічно на нарадах у Мінекології, де ми кілька років збиралися, щоб виконати президентський указ, Горобця не було.

А де ж "працює" Горобець? У яких кабінетах?

Ось він з Сергієм Данішем у часи пандемії і ковідних обмежень без масок в Держгеокадастрі.



Це навіть не на zoom-кол приєднатися до робочої групи, це взяти і поїхати до Держгеокадастру з чиновником, який отримав ділянку в Біличанському лісі. Так чиї інтереси представляє політик, який має представницький мандат від виборців 95-округу?

Даніш звернувся до Горобця з проханням посприяти в отриманні документів від Мінекології та НПП Голосіївський по суті одразу після рішення підкомітету, яким місцеві ради просили переглянути їхні рішення.



І Горобець, якщо він слідкує за подіями у парламенті, які стосуються його округу, не може не знати про те, що його колеги рекомендували радам переглянути рішення. Але він береться допомагати Данішу, бо на відміну від звернень виборців і засідань робочої групи, тут Горобець все "опрацьовує".



Тобто депутат не збирав документи, аби захистити природно-заповідний фонд (межа вже була винесена в натурі), а навпаки вивчав і збирав документи під час розгляду судової справи і працюючи з однією стороною у справі – Коцюбинської селищною радою. І тут треба зазначити, що за кілька тижнів до цього звернення після рішення підкомітету суд забезпечив позов і зупинив дію рішень місцевих рад.

Горобець підсобив Данішу зі зверненням на НПП "Голосіївський" та Міністерство екології, Коцюбинське отримало документи і далі рада направила звернення до цих же установ з проханням "врегулювати спірні питання щодо меж"... Це сталося навесні 2023 року.



І посилаються вони на рішення вже ліквідованого ОАСКу. Яке не набуло сили. А за що ліквідували ОАСК ми всі добре пам'ятаємо. Це корупційні справи, які були такими резонансними, що довіра до правосуддя у цьому суді була нульовою.

Отже, є ось такий ланцюжок послідовності подій: Даніш звернувся до Горобця, Горобець на Мінекології і НПП щодо документів, ОАСК виносить рішення на користь Коцюбинської ради (не вступило в законну силу), Коцюбинське звертається до Мінекології та НПП з проханням переглянути межі ПЗФ.

А я як раз у блозі, який оскаржує Горобець, писала що готуються підступи для того, щоб скасувати президентський указ. І якщо межа нацпарку у 2021 році винесена в натуру на кадастровій карті, то що може дати "врегулювання спірних питань" щодо меж?

Як хто я пишу блоги?

Як громадянин. Я на цьому наголошувала ще у 2010 році, коли відкрила блог. Коли я лише розпочала вести блог і була депутаткою Коцюбинської ради, то інші депутати дуже цікавилися моїми блогами і задавалися питанням: чи можу я бути депутатом і одночасно писати блоги. Саме тоді на засіданні Комісії депутатської етики я наголосила, що писала і буду писати, бо я – свідома громадянка.

Це така суспільно важлива роль.

За блоги на "Українській правді" я не отримую коштів. І написала за ці роки безкоштовно тут понад 300 текстів.



З 2007 року я виборець 95-го округу. Про це свідчить реєстрація в моєму паспорті.

Діяльності (де-факто бездіяльності) нардепа Горобця у якісному представництві моїх інтересів та інтересів інших виборців оцінювалася і буде оцінюватися мною та іншими виборцями.

Він як політик має розуміти, що коли ми працюємо замість нього, щоб інформувати виборців округу, представляти їхні інтереси на робочих групах та різноманітних засіданнях, а він водить хороводи з тими, хто незаконно набув у власність ділянки в Біличанському лісі – ніхто мовчати не буде.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...