29 листопада 2023, 10:17

Російське громадянство судді Львова. Тест для голови Верховного Суду Кравченка

1 грудня в Київському окружному адмінсуді відбудеться засідання у справі судді Богдана Львова. Його рік тому відрахували з посади голови Касаційного господарського суду. Причина – наявність російського паспорта, про що писали "Схеми". Інформацію підтвердила СБУ.

Львов не погодився з рішенням Верховного Суду і хоче поновитися. І тут однією зі сторін у справі буде... Верховний Суд. І від якості представництва у суді багато що залежить.

В чому може бути проблема. Наказ про відрахування судді Львова зі штату підписував колишній голова Верховного Суду Всеволод Князєв. І події розвиваються у третій гілці влади так стрімко, що самого Князєва за цей час встигли взяти на хабарі. Згодом Верховний Суд очолив колишній голова Касаційного кримінального суду – Станіслав Кравченко.

Для розуміння, Верховний Суд складається з 4 касаційних судів – кримінального (очолював Кравченко), господарського (очолював Львов), цивільного та адміністративного – і великої палати.

А це значить, що тривалий час Кравченко і Львов були на одному рівні взаємодії, зустрічалися на нарадах щотижня і тут важливо, щоб така взаємодія колег у минулому не вплинула на представництво позиції Верховного Суду у Київському окружному адміністратвиному суді.

Тут не можна наперед казати про те, що судді будуть покривати суддів. З-поміж суддів є ті, хто готові захищати державність і їх чимало. Суспільство бачило і цінує позицію представників третьої гілки влади, які тоді виступили публічно. Пригадаємо, що рік тому писав суддя Верховного Суду Віктор Пророк:

"Морально-етичні наслідки відповідного розслідування для всього Верховного Суду не можливо переоцінити. Адже розслідування журналістів не є голослівним і ґрунтується на копіях відповідних документів".

На його думку, питання наявності російського громадянства суддя Львова, стосувалося абсолютно всіх суддів Верховного Суду, і не могло залишитися без уваги їхнього Пленуму Верховного Суду. Він навіть наголошував на тому, що якщо тогочасний голова Князєв не погодиться з винесенням відповідного питання на розгляд, то він ініціює збір підписів. І судді Олена Кібенко та Іван Міщенко розпочали зібр підписів, аби достроково зільнити Львова.

Дуже сподіваюся, що голова Верховного Суду Кравченко теж буде проявляти державницьку позицію й ми це побачимо у якості представництва позиції Верховного Суду під час засідань. До речі, позицію можна озвучувати публічно і комунікувати на сайті та соцмережах Верховного суду.

Судові засідання мають відвідувати представники громадського сектору та ЗМІ. росія занадто сильно пустила метастази у всіх гілках влади і треба суспільству показувати, що наша держава здатна захистити державність і не лише на рівні судів.

У цій історії є питання і до президента – Володимира Зеленського. СБУ підтвердила наявність двох громадянств. Суспільство неодноразово бачило, що президент позбавляв у таких випадках українського громадянства. За рік цього не сталося.

"Мною дано доручення Комісії при Президентові України з питань громадянства вивчити порушене в електронній петиції питання, перевірити наявність підстав для припинення громадянства України Б.Львова та за результатами розгляду прийняти відповідне рішення", – такими словами відповів президент на петицію авторки Аліни Михайлової з вимогою позбавити Львова громадянства.

Пройшло більше року.

Якби Львова позбавили громадяннства, то колишній очільник господарського суду Богдан Львов не міг би навіть позиватися. І в Офісі президента наявні необхідні документи, щоб прийняти це рішення.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Лобізм без правил. Хто і як лобіює ініціативи голови "Слуг" Олени Шуляк?

Під гаслом "Все для відбудови" забудовники через своїх лобістів намагаються протягнути низку законопроєктів, які треба їм, але точно не суспільству...

Як спрут Медведчука в адвокатурі замовив ''чорнуху'' проти адвоката Донця з ЗСУ

Я писала про кремлівський спрут а адвокатурі України. Там соратниця Медведчука – Лідія Ізовітова – тримає у кріпацтві всіх адвокатів України...

Адвокат Медведчука може посісти одну з керівних посад в комісії Київради

Наприкінці минулого року Київрада заледве знайшла голоси, аби позбутися на керівних посадах у комісіях депутатів, які пройшли від забороненої партії ОПЗЖ...

Проросійський Youtube-канал став "Вишкою": будем "перефарбовивать і перевербовивать" – Співак

У січні місяці в Youtube стартував ще один проєкт, який веде колишня ведуча проросійського і нині забороненого NEWSONE Лана Шевчук. Гості – проросійські спікери...

Битва за Китаїв. Хто і чому хоче поламати практику Верховного Суду і ставить під загрозу нацбезпеку?

Київ – єдина європейська столиця, яка зберегла у своїх межах комплекс археологічної культурної спадщини древнього міста. Поблизу Нацпарку "Голосіївський" є така місцевість – Китаїв (від тюркського слова "китай" – укріплення)...

Російський паспорт судді Львова: коли звільнять голову Верховного Суду Кравченка?

У колишнього голови одного з касаційних судів Богдан Львова виявили російський паспорт. Ціннісні судді Верховного Суду одразу ж підняли питання звільнення і Львов втратив посаду...