1 червня 2022, 14:29

Поставити все на Україну: Єдине раціональне рішення для США (відповідь на едіторіал Нью-Йорк таймс)

Памʼятаєте жахливий едіторіал Нью-Йорк таймс де було написано, що Байден має чітко дати сигнал Україні про те, що підтримка США буде обмеженою та натиснути на Україну, щоб вона почала домовлятись з росією.

Цей едіторіал реально може влипнути на еліти в США та дати хибне уявлення про нашу війну. Тому що, раціонально – це не здаватись тому, хто тебе бʼє. Раціонально – бити у відповідь та захищатись. І захищатись так, щоб "гопнік" більше ніколи не міг напасти ні на нас, ні на когось іншого.

Я написав відповідь на едіторіал Таймс, вони опублікували скорочену версію. Ось вона за посиланням

А тут вирішив опублікувати повну версію відповіді, вона важлива і для нас.

В своєму останньому едіторіалі Нью-Йорк таймс пишуть, що Джо Байден має чітко вказати керівництву України межі підтримки та фактично змусити мою країну до переговорів з росією. За словом "переговори" журналісти Нью-Йорк таймс ховають інше слово – капітуляцію.

Мовляв, Україна має капітулювати, віддати частину своєї території і тільки потім (можливо) отримає якусь фінансову підтримку для того, щоб себе відбудовувати.

В тексті едіторіалу журналісти NYT намагаються дати "раціональні" аргументи, чому це потрібно робити. І чому іншого виходу немає.

Давайте повернемся на 8 років назад. 2014-й. росія анексувала Крим, почалась війна на Донбасі. Ми не воювали за Крим. На це є цілий ряд причин, які зараз не є темою цієї колонки. Але давайте подивимось, що відбулось після анексії? Німеччина спокійно будувала з росією Північні потоки. США торгували технологіями. Франція продавала озброєння. Все раціонально, красиво та зрозуміло. Бізнес ес южуал.

А що ж отримала Україна? Нічого. Ми навіть зброю не могли купити. Не отримати просто так, а купити! За гроші. А чому? Щоб не злити росію.

Україна не отримала такої ж військової допомоги, як Афганістан. Тоді ми не отримали економічної допомоги. Нашу державу не брали ні в НАТО, ні в ЄС. Тут навіть не відкривали офіс Нью-Йорк таймс. Навіщо, адже цей офіс був в москві, в росії. Звідти дуже "неупереджено" писали про Україну.

При тому, що Україна – одна з небагатьох демократичних країн на пострадянському просторі. Україна – найбільша країна Європи. Україна – один з найбільших аграрних експортерів світу. Ми годуємо 400 мільйонів людей на рік. Україна одна з найбільших космічних держав світу. Україна та США – дві країни світу, які мають технології по створенню двигунів для надзвукових літаків.

Але чомусь Захід хотів вести розмови та бізнес з недемократичною росією, а Україну розглядав, як якийсь дратуючий придаток на фоні "важливих" відносин з москвою.

А тепер давайте подивимось з іншого кута: є демократична Україна, на яку напала авторитарна росія. Нам давали три дні – про це, до речі, вже писали журналісти Нью-Йорк таймс перед початком війни. Україна вистояла. Перемагає і може перемогти.

Але уявіть собі на секунду: що сталося б, якби ми послухались "раціональних" аргументів Нью-Йорк таймс? Напевне, путін отримав би 40 мільйонів людей. Отримав би в своїх руках – аграрну супердержаву та зміг би шантажувати світ не лише газом та нафтою, але і пшеницею (він зараз, до речі, це робить, блокуючи наші порти). А ще отримав би наші космічні технології (про це вже заявив голова роскосмосу Рогозін) і отримав би наші технології двигунів, які б дозволили йому створити надзвуковий літак (моторсіч). Якщо б Україна впала – більшість країн колишнього Радянського Союзу здалися б без бою.

Бжезинський давно ще писав, що з Україною росія стане наддержавою. Без України ж це просто регіональна бензоколонка. Українська еліта довгий час керувала Радянським Союзом і не лише, через вихідців з України на чолі Союзу (Хрущов та Брєжнєв). Але і керувала з Києва. Подивіться на поїздки світових лідерів до Союзу. Досить часто вони літали до Москви, а потім до Києва. Українець Корольов відправив першу людину до Космосу. Україна втратила найбільше людей під час Другої Світової. Цей список можна продовжувати і продовжувати. Поглинання України стало б поверненням росії до статусу наддержави.

Демократична Україна – це основа стабільності на усьому Євразійському континенті. Існування демократичної України – безпека Казахстану та усіх Центральноазійських держав. Існування демократичної України – це безпека всієї Східної Європи. Існування демократичної України – це безпека всього Арабського світу.

Раціонально, з точки зору США, якщо Америка хоче бути світовою наддержавою і далі – треба поставити все на Україну. Без демократичної України не буде спокою в жодній точці земної кулі.

Коли вас бʼє "гопнік", вам не потрібно просити його бити вас трохи слабше і не по обличчю. Вам потрібно давати здачі. Це раціонально. І це ми робимо прямо зараз. Допоможіть нам – і ми допоможемо всьому світу.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Корупція та зловживання навколо Укрнафтобуріння і Укрнафти: чому мовчить НАБУ?

Друзі, я чимало уваги приділяю подіям навколо Укрнафти та Укртатнафти, а особливо – паразитуванню на них деяких осіб в умовах воєнного стану...

Україна може заробляти на Росії 50 мільярдів гривень на рік

Саме стільки надійде у бюджет, якщо встановити рентну плату за транзит російського газу друзям путіна. Дефіцит бюджету очікується на рівні 500 мільярдів гривень...

Три найголовніші проблеми ВПО в Україні: що потрібно змінити?

З початком повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України почалося масове переміщення населення в середині країни і виїзд мільйонів за кордон...

Чому #демобілізаціябезставки – важлива?

7 січня в першому читанні був прийнятий скандальний мобілізаційний законопроєкт. Про його попередника, урядовий мобілізаційний законопроєкт від 25 грудня минулого року – багато писали та говорили...

Продюсер, сценарист, Офіс Президента: як можна провалитись, коли граєш всі головні ролі

Якщо зараз зрозуміліше говорити про кіно, то поговоримо про аналогії з кіномистецтва. Зараз в Голівуді був страйк сценаристів. І здавалось гроші є, знамениті актори є, режисери ж, а кіно не знімається...

Строковики та курсанти почуті: тепер будуть доплати та відпустки

Верховна Рада прийняла важливий законопроєкт N9342, який стосується військових. Про нього сьогодні напишуть всі, але важливий акцент я хочу зробити на строковиках та курсантах...