Киянам – високі пенсії і зарплати!
Високі доходи населення – це благо для економіки. Коли людям є, що витрачати, вони дають можливість заробляти фермерам і продавцям, виробникам споживчих товарів і продуктів харчування, кафе й перукарням. Саме зарплати й пенсії є основою піраміди державних фінансів.
Коли люди в країні бідні, держава не може бути багатою, у неї не вистачатиме грошей навіть на найнеобхідніше. Коли люди багато заробляють, а завдяки їхньому споживанню сотні і тисячі компаній отримують доходи і платять з них податки, то й уряд отримує в своє розпорядження достатньо коштів, щоб розпоряджатись ними на користь всієї країни.
Утім в Україні є свій нюанс. Справа в тому, що значну частину непродовольчих товарів, які ми щодня бачимо на полицях магазинів, Україна імпортує. Тому, якщо просто так підняти доходи населення, як обіцяють деякі кандидати в народні депутати, гроші будуть у все більшій кількості йтимуть з нашої країни за кордон.
Найбільший зовнішньоторговельний дефіцит – понад 18,5 мільярдів доларів – був в України в 2008 році, коли перед кризою українці більш всього витрачали. Який сенс кричати про те, що, мовляв, зарплату треба встановити на рівні 1000 євро на місяць, якщо підсумком такої політики стане зростаючий дефіцит, який скоро закінчиться падінням курсу гривни на десятки відсотків, а то і в рази.
У складних проблем, на жаль, не буває простих рішень. Тому вирішувати дійсно важливе для нашої країни питання підвищення доходів населення потрібно комплексно. По-перше, починати треба з тих, хто отримує найменше грошей – пенсіонерів, студентів, бюджетників. У них найбільша частина витрат приходить на товари, вироблені в Україні – продукти харчування, одяг і госптовари вітчизняного виробництва, а також послуги вітчизняного малого бізнесу. Саме підвищення пенсій, стипендій і заробітної плати вчителів, лікарів, співробітників держустанов нижчої ланки дасть найбільший ефект для економіки України.
Тому я, пропонує внести до нового Закону про столицю, над яким працюю, положення про спеціальні доплати для пенсіонерів, які живуть в Києві, бюджетників і студентів. Ці гроші не лише допоможуть їм компенсувати дорожнечу столичного життя, але й сприятимуть розвитку міської економіки, створенню нових робочих місць і збільшенню податкових надходжень.
По-друге, щоб підвищення доходів населення не привело до дестабілізації економіки країни внаслідок розширення імпорту, я пропоную створювати приватно-державні партнерства по випуску товарів широкого вжитку, які користуються популярністю в нашій країні. Причому, орієнтувати їх необхідно не лише на заміщення імпорту – багато хто з українців сприймають таку політику як спробу нав'язати їм дорожчий і менш якісний продукт від "національного віробника", але і на експорт, досягнення конкурентоспроможності на міжнародному рівні. Це не лише усуне деякі перекоси у вітчизняній економіці, але й дозволить створити нові високооплачувані робочі місця.
Такі виробництва, зокрема, можна створювати на основі крупних промислових підприємств, що збереглись в Києві, зокрема, заводу "Арсенал", а також науково-дослідних інститутів. Їхня інфраструктура, площі, кваліфікований персонал можуть стати основою для створення сучасних технопарків, що випускають сучасну високотехнологічну продукцію.
Українці можуть і повинні заробляти більше, і влада зобов'язана створювати для цього сприятливі умови!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.