Василь Горбаль Член Наглядової ради Нацбанку України, народний депутат України IV,V та VI скликань.

Зупинити беззаконня! Чому Києву необхідний новий "Закон про столицю"?

13 вересня 2012, 09:09

З нашим містом щось не так. Це бачить будь-який уважний киянин. На місці скверів, дитячих і спортивних майданчиків, у дворах і в глибині старовинних кварталів як поганки виростають висотки, які затуляють світло. Забудовуються дніпровські кручі, на черзі – набережна від моста Патона до Поштової площі. Цілі райони на довгі тижні раптом позбавляються гарячої води. Ремонт доріг, будівництво розв'язок і мостів починається, припиняється і знову поновлюється по абсолютно непередбачуваному графіку. Час від часу весь центр міста опиняється в лещатах автомобільних пробок. Добре ще, що при нинішній міській владі все ж ведеться будівництво метро, а взимку з вулиць прибирають сніг. Попередня "молода команда", основні члени якої сьогодні рвуться за депутатською недоторканістю у Верховну Раду, не робила і цього.

Київ стрімко втрачає свою унікальну природу існування. На наших очах він перестає бути звичним нам красивим і приємним містом, комфортним і зручним місцем для проживання, перетворюючись на забитий автомобілями, потворними висотками і ангарами торгівельних центрів бездушний мегаполіс-мурашник, що нагадує, швидше, Лагос, Калькутту або Мехіко, ніж столицю сучасної європейської країни.

І найголовніше, ми нічого не можемо з цим зробити. З жадібністю і зухвалістю, озброєними великими грошима, взагалі дуже важко боротися. Київ живе в умовах беззаконня, причому, в самому прямому сенсі слова! Це може здатися дивним, неймовірним, ганебним, але столиця не найдрібнішої європейської країни живе не за законами, а як бог на душу покладе або, вірніше, як біс поплутає.

Закон про столицю, який наразі діє, містить, по суті, лише одне конкретне положення – про те, що міський голова має одночасно бути главою київської міської держадміністрації. Цікаво, що сьогодні це положення теж не виконується. Київрада займається чим завгодно, лише не управлінням міським господарством. Більшість її постанов ніде не публікуються і, згідно з законом, не можуть набрати чинності, але це нікого не хвилює і не цікавить. Райради ліквідовані. Райадміністрації реально ні на що не можуть вплинути и займаються лише обслуговуванням фінансових інтересів своїх членів.

Щоб хоча б почати наведення ладу в нашому місті, нам необхідний новий Закон про столицю!

В ньому мають бути чітко і ясно прописані всі важливі питання забезпечення життєдіяльності і розвитку міста. Не має залишитися жодної лазівки, жодної двозначності, які могли б використовувати в своїх корисливих інтересах недобросовісні підприємці та підгодовані ними міські депутати і чиновники.

Питань, які повинен прояснити новий закон, величезна кількість, і всі вони безпосередньо стосуються кожного киянина. Наприклад, це взаємодія міста з центральними органами влади.

Сьогодні київський бюджет – це річ винятково віртуальна, хоча в ньому й прописані доходи і витрати на суми в десятки мільярдів гривень. Виявляється, уряд зараз має можливість безоплатно вилучити з нього будь-яку суму... або не вилучати.

В одного міського голови, бажаного центральній владі, можуть не забрати нічого. В іншого, який не подобається комусь у верхах, мільярд або п'ять мільярдів гривень. А уявіть, що може статися, якщо на чолі Києва опиниться представник справжньої, а не опереткової опозиції?!

Навіть сьогодні бюджет столиці не виконується більш ніж на третину, через що найважливіші міські програми не отримують достатнього фінансування. Адже чіткі і прозорі правила формування київського бюджету, прописані в Законі про столицю – це нові станції метро і дороги без вибоїн, це доплати для київських вчителів, лікарів, соціальних працівників, пенсіонерів, це нові соціальні будинки, зелені насадження, упорядковані двори і чисті вулиці.

powered by lun.ua
Коментарі — 15
Irina_ua _ 15.09.2012 23:46
IP: 93.72.49.---
Пане Василю, чому Ви, маючи владу, не втрутилися, коли біля Вашого банку на вул. Червоноармійській в ценрі Києва знищували будинок-об'єкт культурної спадщини, знищували дитсадок заради будівництва висотки в історичному кварталі.
Spirito _ 15.09.2012 19:14
IP: 93.72.94.---
Поки знайдеться час на новий "Закон про Столицю" – то історичну частину Києва перетворять на руїну і "шо попало",будуть і надалі зникати парки і сквери,буде....................................
Velar _ 13.09.2012 17:49
IP: 83.170.246.---
Спочатку нам треба власний мер, на місце якого ви, ПєРдуни, посадили власну ляльку.
Чим мене завжди вражали ригі – таке враження, що вони мешкають десь в іншому світі. Що в Азарова пакращєння кожен день, що в Горбаля – хтось йому заважає столицю розбудовувати.
У Вас ярко виражений когнітивний диссонанс. На жаль наслідкі цього психічного розладу перш за все бьют по народу України.
Vladislav Namram _ 13.09.2012 14:53
IP: 80.242.109.---
Слышал этого блогера по ТиВиАй. Он из ПР. Глаза выпучил, двух слов связать не мог, нес какую-то чушь о том, что все плохие, плохо было всегда, его обманывали, а он замечательный. ПОЛНОЕ ЧМО, которое ни за что не отвечал, не отвечает и не собирается отвечать никогда.

В топку однозначно...
AlexSANITES _ 13.09.2012 14:27
IP: 212.15.136.---
ПАН ГОРБАЛЬ В БОКИ ВЗЯВСЯ
В БІЛІ ШТАНИ ВБРАВСЯ
ПРИЙШОВ В ГОСТІ ДО ТІТІПКИ
НА ПОРОЗІ...ЗАМИСЛИВСЯ
AlexSANITES _ 13.09.2012 14:12
IP: 212.15.136.---
Ну ось, пане Василю, почали Ви виходити на широкий загал, до людей. Воно й зрозуміло – вибори, а в ПР Ви не дуже добрі маєте позиції.
Тому – ось, бачте, я з народом, я з людьми. Тільки пізно грати фарбованого лиса.
ПР, якій Ви справно служили, то антинародна, антиукраїнська ворожа сила.
Ви служили у тому війську, що нищив і нищить Україну.
Ви є зрадник, перевертень.
Ми Вам не віримо.
volga _ 13.09.2012 13:38
IP: 81.23.16.---
Так, молода комнда єврея Черновецького за участю диких Хохлів від Довгих себе показала не з кращого боку.
Але ж потрібно гооврити правду: за рахунок бюджету Києва платились пенсії при Тимошенко в роки світової кризи. Тому й було законсерованим будівництво багатьох обєктів. І це було вірно!.
Але чи більше порядку стало від новоросів від Януковича. Більше, бо грошей пішло більше: криза була подолана. І не тому, що Бандити стали краще керувати, а тому що змінились ціни на метал на світовому ринку.
І тому,такі Брехуни, як Горбаль, сіють Словоблуддя, що не сприяє росту свідомості громадян.
Тому таких не можна вибирати: бо це ж такі самі черновецькі з довгими.
Kyrylo Bekreshov _ 13.09.2012 12:02
IP: 93.72.40.---
Лариса Семененко:
Яка тушка? Василь повноцінний регіонал, "бізнесмен", ще й під сильним впливом московських попів.
Kyrylo Bekreshov _ 13.09.2012 11:54
IP: 93.72.40.---
Василь окучує електорат. Навіть на українську перейшов, що протирічить канонан РПЦ та Руского міра.
SH_Holms _ 13.09.2012 11:35
IP: 195.211.241.---
З нашим містом щось не так. Це бачить будь-який уважний киянин.

...Народився 18 березня 1971 року у Львові. Мешкає у Києві...

Вася, за два месяца до выборов проснулся и...О, чудо! Увидел, что с Киевом что-то не так... браво Вася...))
Лариса Семененко _ 13.09.2012 10:52
IP: 109.197.218.---
Хочеться Горбалю вірити, але... Чи бува не тушка Ви, Василю?
матушкашиптон _ 13.09.2012 10:18
IP: 93.73.225.---
Вы все правильно пишете, Василий. Но. Вы сами сколько были в команде, которая продуцирует беззаконие? А теперь, когда это беззаконие коснулось вашей семьи, то вы хотите, чтоб все было законно? И хотите чтобы вам поверили киевляне? А где вы были, когда Ахметов и К разрушали Андреевский? Или тогда вы были еще член "каманды"? Да, вы можете рассчитывать на поддержку киевлян. Но нужно работать. Тяжело работать.
dobry doktor _ 13.09.2012 09:28
IP: 213.238.8.---
"...А уявіть, що може статися, якщо на чолі Києва опиниться представник справжньої, а не опереткової опозиції?!..."

Спасибо, Вася, за попередження!

Теперь за право просто жить буду голосовать за ПР.
)))
Karavan _ 13.09.2012 09:16
IP: 95.133.83.---
З нашим містом щось не так...

А с каких это пор Киев стал вашим? Понаехали тут.
ганна-ахметова _ 13.09.2012 09:14
IP: 93.74.80.---
це вже й Вася пре у міські голови?!... усраться можна Може він і є той міфічний " представник справжньої, а не опереткової опозиції?!"
Україна та Європа1085 Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter