13 вересня 2012, 09:09

Зупинити беззаконня! Чому Києву необхідний новий "Закон про столицю"?

З нашим містом щось не так. Це бачить будь-який уважний киянин. На місці скверів, дитячих і спортивних майданчиків, у дворах і в глибині старовинних кварталів як поганки виростають висотки, які затуляють світло. Забудовуються дніпровські кручі, на черзі – набережна від моста Патона до Поштової площі. Цілі райони на довгі тижні раптом позбавляються гарячої води. Ремонт доріг, будівництво розв'язок і мостів починається, припиняється і знову поновлюється по абсолютно непередбачуваному графіку. Час від часу весь центр міста опиняється в лещатах автомобільних пробок. Добре ще, що при нинішній міській владі все ж ведеться будівництво метро, а взимку з вулиць прибирають сніг. Попередня "молода команда", основні члени якої сьогодні рвуться за депутатською недоторканістю у Верховну Раду, не робила і цього.

Київ стрімко втрачає свою унікальну природу існування. На наших очах він перестає бути звичним нам красивим і приємним містом, комфортним і зручним місцем для проживання, перетворюючись на забитий автомобілями, потворними висотками і ангарами торгівельних центрів бездушний мегаполіс-мурашник, що нагадує, швидше, Лагос, Калькутту або Мехіко, ніж столицю сучасної європейської країни.

І найголовніше, ми нічого не можемо з цим зробити. З жадібністю і зухвалістю, озброєними великими грошима, взагалі дуже важко боротися. Київ живе в умовах беззаконня, причому, в самому прямому сенсі слова! Це може здатися дивним, неймовірним, ганебним, але столиця не найдрібнішої європейської країни живе не за законами, а як бог на душу покладе або, вірніше, як біс поплутає.

Закон про столицю, який наразі діє, містить, по суті, лише одне конкретне положення – про те, що міський голова має одночасно бути главою київської міської держадміністрації. Цікаво, що сьогодні це положення теж не виконується. Київрада займається чим завгодно, лише не управлінням міським господарством. Більшість її постанов ніде не публікуються і, згідно з законом, не можуть набрати чинності, але це нікого не хвилює і не цікавить. Райради ліквідовані. Райадміністрації реально ні на що не можуть вплинути и займаються лише обслуговуванням фінансових інтересів своїх членів.

Щоб хоча б почати наведення ладу в нашому місті, нам необхідний новий Закон про столицю!

В ньому мають бути чітко і ясно прописані всі важливі питання забезпечення життєдіяльності і розвитку міста. Не має залишитися жодної лазівки, жодної двозначності, які могли б використовувати в своїх корисливих інтересах недобросовісні підприємці та підгодовані ними міські депутати і чиновники.

Питань, які повинен прояснити новий закон, величезна кількість, і всі вони безпосередньо стосуються кожного киянина. Наприклад, це взаємодія міста з центральними органами влади.

Сьогодні київський бюджет – це річ винятково віртуальна, хоча в ньому й прописані доходи і витрати на суми в десятки мільярдів гривень. Виявляється, уряд зараз має можливість безоплатно вилучити з нього будь-яку суму... або не вилучати.

В одного міського голови, бажаного центральній владі, можуть не забрати нічого. В іншого, який не подобається комусь у верхах, мільярд або п'ять мільярдів гривень. А уявіть, що може статися, якщо на чолі Києва опиниться представник справжньої, а не опереткової опозиції?!

Навіть сьогодні бюджет столиці не виконується більш ніж на третину, через що найважливіші міські програми не отримують достатнього фінансування. Адже чіткі і прозорі правила формування київського бюджету, прописані в Законі про столицю – це нові станції метро і дороги без вибоїн, це доплати для київських вчителів, лікарів, соціальних працівників, пенсіонерів, це нові соціальні будинки, зелені насадження, упорядковані двори і чисті вулиці.

powered by lun.ua

Майбутнє України створюється в Україні

В кінці 2010 року Міжнародним інститутом освіти, культури і зв'язків з діаспорою Національного університету "Львівська політехніка", було проведене опитування, в якому молодих людей у віці до 30 років, зокрема, запитували про те, яким вони бачать своє майбутнє...

Киянам – високі пенсії і зарплати!

Високі доходи населення – це благо для економіки. Коли людям є, що витрачати, вони дають можливість заробляти фермерам і продавцям, виробникам споживчих товарів і продуктів харчування, кафе й перукарням...

Зупинити беззаконня! Чому Києву необхідний новий "Закон про столицю"?

З нашим містом щось не так. Це бачить будь-який уважний киянин. На місці скверів, дитячих і спортивних майданчиків, у дворах і в глибині старовинних кварталів як поганки виростають висотки, які затуляють світло...

Каким быть украинскому образованию

В Украине 1 сентября всегда было особенным днем, семейным праздником – прежде всего, для тех, чьи дети впервые садятся за школьную парту или на студенческую скамью...

Европейский урок для Украины

Европу ждет тревожная осень. Многие эксперты ожидают в сентябре-октябре нового обострения финансового кризиса. Такие страны как Греция, Испания, Италия испытывают серьезные проблемы с привлечением новых займов, которые нужны, чтобы покрыть бюджетные дефициты и расплатиться по старым долгам...

Інноваційні основи імпортозаміщення

Одним із уроків економічної кризи можна вважати відсутність у держав ефективного інструментарію реагування на виклики, пов'язані з "провалом" внутрішніх ринків...