Що означає референдум у Великій Британії для нашої політики щодо України?
23 червня під час референдуму Велика Британія проголосувала за припинення членства у ЄС. Я знаю, що цей результат шокував багатьох. І до мене звернулись чимало людей із запитанням, що це означатиме в контексті стосунків між Сполученим Королівством та Україною.
Якщо коротко, то Велика Британія продовжить стояти пліч-о-пліч з Україною. З самого початку кризи ми зайняли сильну позицію й засудили нелегальну анексію Криму Російською Федерацією та її агресію на Донбасі. Підтримка та навчання, які ми надаємо в рамках програми оборонної співпраці ORBITAL, допомагають рятувати українські життя на полі бою. Ми також підтримуємо реформи в галузі оборони України через нашого спеціального радника з питань оборони в Міноборони України та цільову допомогу. Наступного місяця відбудеться саміт НАТО у Варшаві – і ми з нетерпінням чекаємо на презентацію Стратегічного оборонного бюлетеня України та продовжимо співпрацю із союзниками по НАТО, щоб запевнити наших регіональних партнерів у стратегічній підтримці. Сполучене Королівство відіграє активну роль у навчанні Rapid Trident, що почалось в Україні сьогодні.
Велика Британія продовжить допомагати Україні у боротьбі з корупцією, зокрема, шляхом підтримки Генеральної прокуратури та Національного антикорупційного бюро. Наше фінансування і надалі буде сприяти реформаторським зусиллям України та ми продовжимо надавати гуманітарну допомогу тим, хто постраждав від конфлікту, включно із внутрішньо-переміщеними особами.
У відповідь на російську агресію проти України Велика Британія відіграла провідну роль у формуванні сильної міжнародної реакції, включно з санкціями та політикою невизнання незаконної анексії Криму.
Також Велика Британія буде й надалі підтримувати Україну на міжнародних майданчиках. Група підтримки послів країн G7 продовжить свою активну роботу й співпрацю, та Британія буде відігравати ключову роль як п'ята найбільша економіка світу. Ми тісно співпрацюємо з партнерами (включно з Україною) в рамках Ради безпеки ООН, та продовжимо відігравати активну роль в НАТО та ОБСЄ. Велика Британія робить другий за розміром внесок у роботу Спеціальної моніторингової місії в Україні.
Зараз Велика Британія буде готуватись до перемовин щодо виходу з ЄС. Між тим, британський уряд продовжить працювати над виконанням порядку денного, зафіксованого у зверненні Королеви до Парламенту в травні цього року. І я продовжу важко працювати як посол Її Величності для розвитку сильних зв'язків між нашими країнами та працювати на благо стабільної, безпечної та процвітаючої України.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.