Джудіт Гоф Посол Великої Британії в Україні

Велика Британія і Україна в 2017: ритми змін і зміна ритмів

29 грудня 2017, 16:04

Кінець грудня – це завжди час для роздумів, коли ми проводжаємо цей рік і готуємося зустріти новий. Цей рік Україна завершує на позитивній ноті – звільнено понад 300 полонених по обидва боки лінії розмежування, які возз'єднались із сім'ями напередодні Нового року. Я дуже сподіваюсь, що ми побачимо подальший прогрес у мінських угод в 2018 році – першим же кроком має стати тривале і реальне припинення вогню, якого ми очікуємо від Росії.

Як це завжди буває, найбільше від конфліктів страждають саме мирні жителі. Тому в 2017 році Велика Британія продовжила надавати гуманітарну допомогу найбільш вразливим верствам населення по обидва боки лінії розмежування. Це передбачало поставку необхідних продуктів харчування, теплого одягу, обігрівачів і надання доступу до водопостачання та медичних послуг.

Ми продовжили співпрацю з Фондом народонаселення ООН, щоб допомогти подолати гендерне насильство і надати можливість понад 100 тис. жінкам мати доступ до медичних і соціальних послуг.Велика Британія залишається найбільшим донором, що фінансує роботи з розмінування, які виконує шотландська неурядова організація The HALO Trust. Співробітники цієї організації мужньо працюють, щоб зменшити небезпеки від снарядів і мін, зокрема, шляхом відповідного навчання спеціалістів з числа цивільного населення. Я мала змогу побачити їхню роботу на власні очі під час двох своїх поїздок на Донбас цього року.Окрім того, я побачила, як наше фінансування у формі мікрогрантів для малого бізнесу через Міжнародну організацію з міграції допомогло вимушеним переселенцям відновити своє життя і робити свій внесок у місцеву економіку.

Але йдеться не лише про конфлікт. У липні цього року у Великій Британії відбулася Лондонська конференція з питань реформ в Україні, яка зібрала понад 40 делегацій з різних країн і міжнародних організацій. На цій конференції ми заслужено привітали Україну з прогресом, досягнутим за останні 3 роки, та спільно визначили чітку "дорожню карту" подальших дій, яку підтримав уряд України та її міжнародні партнери. Я рада, що у 2018 році наступну конференцію з реформ в Україні прийматиме Копенгаген.

Однак, наприкінці року Україні знову треба робити важкий вибір. Незважаючи на поступ у проведенні реформ, здається, що певні інтереси прагнуть підірвати зусилля по боротьбі з корупцією. Це викликає глибоке занепокоєння. Корумпована Україна – це вразлива Україна. Немає сенсу захищати Україну вздовж лінії розмежування, якщо задні двері й вікна залишаються відкритими для зовнішніх загроз. Тому я сподіваюся, що Україна зможе подолати корупцію у спосіб, який не залишає сумнівів, і зможе підтримати незалежні антикорупційні інституції. Це дозволить залучити більше іноземних інвестицій, а також підвищити рівень життя всіх українців. Зволікати у боротьбі з корупцією значить залишити країну вразливою, особливо для загроз з боку Росії, та зруйнувати гарну репутацію, яку Україна здобула на міжнародному рівні за останні три роки.

Нам потрібна сильна Україна з розвинутою економікою і стійкими інституціями. Сильна Україна – це добре для європейської безпеки, стабільності та економіки. Україна поставила перед собою мету більш тісної інтеграції з ЄС і НАТО; ми підтримуємо реформи, які наближають Україну до цієї мети.

Отже, досі цей блог був доволі серйозним. Але що ще ми дізналися у 2017 році? Ну, ми з'ясували, що Україна може влаштувати супер-класну вечірку та прийняти найрізноманітнішу багатотисячну публіку з усього світу. Євробачення було великим успіхом, завдяки якому, без сумнівів, Київ міцно укорінився на туристичній мапі.

Ми також бачили реальний прогрес в області гендерної рівності: як свідчить моє селфі з Президентом і представницями його команди, в Україні зростає кількість талановитих жінок-міністрів і політиків, які впроваджують реальні зміни в своїй країні.Цього року було призначено урядову уповноважену з гендерних питань України, а також було проведено перший Український жіночий конгрес, де з доповіддю виступив Прем'єр-міністр. Я також хотіла би віддати належне роботі заступника Міністра внутрішніх справ Анастасії Дєєвій, яка, на жаль, пішла у відставку, але яка продемонструвала мужність і рішучість (як і результати) в питаннях захисту прав українських жінок.

Особливо для мене одним із головних моментів у 2017 році був візит корабля Королівських ВМС "HMS Duncan" до Одеси в липні. Я відчувала безмірну гордість, коли одне з найбільш технологічно досконалих суден у світі під командуванням капітана Елеонори Стек пришвартувалося біля Потьомкінських сходів.Окрім капітана, шкіпер та низка інших членів команди – також жінки. Цей візит не лише продемонстрував незмінну відданість Великої Британії справі європейської безпеки, але також і той факт, що жінки відіграють значну роль у сфері безпеки та оборони. Я пишаюся досягненнями Великої Британії в цих областях.

На початку року багато людей мені казали, що Велика Британія не буде приділяти пильну увагу Україні у зв'язку з переговорами з ЄС. Наприкінці року я можу категорично заявити, що це не правда. За підсумками 2017 року Велика Британія зробила другий за розміром внесок у діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ; ми розширили програму військових навчань для Збройних сил України в рамках операції ORBITAL; ми організували візити британських міністрів оборони та закордонних справ, в той час як Президент Порошенко відвідав Велику Британію у квітні, а Прем'єр-міністр Гройсман (як і, здавалося б, половина Кабінету Міністрів України) – у липні. І ми продовжуємо надавати багатомільйонний пакет двосторонньої допомоги та підтримувати Україну на міжнародних майданчиках, наприклад, працюючи разом над вже прийнятою резолюцією ООН з прав людини в Криму.

Отже, підсумовуючи, 2017 для Великої Британії в Україні був роком партнерства, дружби, важкої праці та не менш важких меседжів. Моя сім'я і я ніколи не припиняємо дивуватися талановитим українцям, з якими ми маємо честь працювати і зустрічатися. І ми ніколи не втрачаємо можливостей подорожувати Україною.

Тож ми бажаємо вам щасливого, мирного і успішного 2018 року!

З Новим Роком!

Коментарі — 15
Богдан Гордасевич _ 10.01.2018 18:40
IP: 141.170.227.---
Шановна Джудіт Гофт, щиро вдячний за допомогу Україні в цей важкий час війни та економчної скрути. Також я вважаю, що для Великої Британії на найближчі 30-50 років потрібно значно посилити співпрацю з Україною, тому що в Європі постане три реальні сили як союзники: ЕС. Велика Британія і Україна, які змушенеі будуть протистояти РФ і його сателітам.
Богдан Гордасевич _ 10.01.2018 18:17
IP: 141.170.227.---
Шановна Джуті Гофт, щиро вдячний за допомогу Україні в цей важкий час війни та економчної скрути. Також я вважаю, що для Великої Британії на найближчі 30-50 років потрібно значно посилити співпрацю з Україною, тому що в Європі постане три реальні сили як союзники: ЕС. Велика Британія і Україна, які змушенеі будуть протистояти РФ і його сателітам.
majorvihr _ 01.01.2018 04:54
IP: 35.194.160.---
Gracious Lady ambassador of the United Kingdom of Great Britain and Nothen Ireland,thank you for the meaningful story. Hay you luck in such an important bussiness as reformatting to a higher level of the relations between our country,Ukraine and United Kingdom. Hay lucky you in all your endeavors! HAPPY New Year's people Great Britain and you personally!!!
majorvihr _ 01.01.2018 04:06
IP: 35.201.163.---
Boronejskyy dub,іже УП-приписний ботяра,там де Росія -бардак,кров,несправедливість і стагнація,деспотія,безкультурність,руйнування та безперспективність,а де В.Британія – прогрес,дороги,школи,культура,розвиток,незалежний суд,будівницство та перспектива.Росія-тюрьма народів-була,є,в,бачиться,буде далі,поки не трісне колись відвипитої крові інших народів.
Orest Jj _ 30.12.2017 15:59
IP: 35.187.20.---
Александр Первый:
Orest Jj:
Англичане ограбили пол мира, но никому они мира не принесли своей политикой.
Придурок путинский, британцы несли миру цивилизацию, а Россия – средневековья. Поэтому Британию в мире называют Большой, а Россию – просто Рашкою, а иногда Мордором.
Россия на Украине построила цивилизацию, а не Британия.
hrim _ 29.12.2017 23:28
IP: 35.195.88.---
Пані ПОСОЛ.

Дякуємо за ПРИВІТАННЯ.
Дякує за зустрічі з читачами Української Правди.

Бажаємо нашим країнам у 2018 розширити сфери спільної діяльності, зокрема в Освіті, Науці, Медицині, Культурі (Кіно, Театр, ...).
Алекс Правен _ 29.12.2017 23:07
IP: 35.195.174.---
Извинения, принесенные аборигенам Австралии от имени властей страны, открывают новую главу в истории страны. Такую точку зрения высказал в среду премьер-министр Австралии Кевин Радд на открывшемся заседании парламента.

Кевин Радд назвал "темным пятном" в истории Австралии политику властей страны, которые вплоть до 60-х годов ХХ века принудительно забирали из семей коренного населения детей, которые затем воспитывались в приютах. Этих оторванных от семей людей в современной Австралии называют "украденное поколение".

"За боль, причиненную целому поколению, которое было оторвано от своих корней, семьи и культуры, мы говорим "простите". Матерям и отцам, братьям и сестрам, которых лишили полноценной семьи, мы говорим "простите". За неуважение и насильственную ассимиляцию целой нации – мы говорим "простите"", – подчеркнул Кевин Радд.
Алекс Правен _ 29.12.2017 23:03
IP: 35.195.250.---
Олександр Перший:
=========
Вы наверно плохо учились школе и не знаете что такое апартеид?
Олександр Перший _ 29.12.2017 22:40
IP: 188.163.12.---
Orest Jj:
Англичане ограбили пол мира, но никому они мира не принесли своей политикой.
Дурень путінський, британці несли світу цивілізацію, а Росія – середньовіччя. Тому Британію в світі називають Великою, а Росію – просто Рашкою, а іноді Мордором.
Orest Jj _ 29.12.2017 19:24
IP: 35.195.121.---
Ritz:
Наверняка ты сейчас заплакал от своего бессилия и слабости, но знай мой юный друг.
Англичане ограбили пол мира, но никому они мира не принесли своей политикой.
– ты не в ту дверь стучишь!
Ritz _ 29.12.2017 19:23
IP: 35.195.91.---
3. К пониманию безальтернативной принадлежности Украины к Западному миру нас подталкивает и Революция достоинства, и результаты социологических исследований последних лет, и активизировашееся гражданское общество. Большинство граждан нашей страны за присоединение к ЕС и НАТО. Показатели соцопросов на эту тему у нас лучше, чем у некоторых стран Восточной Европы и Балкан в момент их присоединения к ЕС и НАТО. Странам Запада следует принять Украину, как свою, позволив присоединиться к вашим институтам безопасности, политическим и экономическим объединениям на правах полноправного членов.

Украина действительно стала совершенно другой, не такой, как была еще несколько лет назад. Сплотившийся народ, который не приемлет старых правил, основанных на коррупции и беззаконии, готов стать новой звездой на знамени Запада. И придем мы не спустыми руками. Талантливый работящий народ с тысячелетними традициями и культурой сможет усилить западную цивилизацию.

Разом до перемоги!
Ritz _ 29.12.2017 19:19
IP: 35.195.76.---
2. Запада затеяли нудную дипломатическую игру и ввели настолько мягкие санкции, которые не только не остановили, но и позволили России продолжить наступление. Да, за Донбасс санкции стали жестче, однако и они не достаточные, позволяют агрессору уже почти четыре года удерживать наши территории. От стран Запада, прежде всего от подписантов Будапештского документа, мы ждем более решительных действий. Во-первых, запретить России пользоваться SWIFT, во-вторых, ввести эмбарго на нефть и газ для России, в-третьих, предоставить Украине самое передовое оружие, включая современные ЗРК. Вы нам должны и только так мы будем относится к этой проблеме. Не забывайте, Украина является передовым бастионом западного мира.

Борьба с коррупцией в нашей стране очень важна и спасибо за всестороннюю поддержку в этом вопросе. Я понимаю, что коррупция связана с безопасностью, коррумпированной стране сложно доверить современное технологичное оружие. Но все же, следует разделить решение этих проблем.
Ritz _ 29.12.2017 19:17
IP: 35.195.76.---
1. Уважаемая госпожа посол, спасибо за поздравление. Я также поздравляю Вас и весь народ Великобритании с наступающим Новым Годом и желаю счастья и благополучия!Великобритания, США и Россия являются подписантами Будапештского мемурандума. Затем к нему присоединились Франция и Китай. В Украине и в Великобритании по-разному относятся к этому документу. Не буду тратить время на выяснение отношений, скажу следущее. Ни одна страна, обладающая столь мощным оружием, как ядерное, добровольно, без гарантий стран ядерного клуба, никогда не откажется от столь мощного, сдерживающего потенциальных противников, аргумента.
Страны ядерного клуба, воспользовавшись слабостью нашей молодой страны и неадекватностью украинских лидеров тех лет, принудили нас расстаться с ядерными ракетами. Не шутка, третий арсенал в мире после США и России. Как сейчас видим, гарантии Ваши оказались пустым звуком. Россия в 2014 году атаковала нашу страну и вместо того, чтобы немедленно поставить агрессора на место, страны
Orest Jj _ 29.12.2017 17:37
IP: 35.205.33.---
Украина обменяла 300 украинцев на 74 украинца!
-и где тут нападение России на Украину.
Алекс Правен _ 29.12.2017 16:49
IP: 35.196.35.---
не выполнила Великобритания свои обязательства перед Украиной по, кинули, обманули...
теперь поля разминируйте, гумконвой присылайте... угу
Корупція1176 Україна та Європа966 Мовне питання181 Aтака Путіна1134 Свобода слова555
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter