Пам'ятаймо про загиблих, не забуваймо про живих
Спільний допис британського, канадського та австралійського послів в Україні
Ви можете запитати, чому ми, посли Великої Британії, Канади та Австралії, як і люди з інших країн Співдружності носимо квітку маку о цій порі року.
По-перше, мак – це символ Дня пам'яті, який відзначається з нагоди річниці офіційного завершення Першої світової війни – об 11 годині 11 листопада 1918 року.
Упродовж війни мак квітнув (і досі квітне) на полях, де мали місце найзапекліші бої. Після втрати свого друга на тій війні канадський лікар, військовий і поет Джон Мак-Крей помітив це явище та написав свого відомого вірша "У полях Фландрії" ("In Flanders fields"), де маки символізують полеглих у війні.
Тож ми носимо квітку маку в пам'ять усіх, хто загинув у конфліктах з тих пір – чоловіків, жінок і дітей з усіх країн – як емблему пожертви, горя і примирення. Україна також офіційно прийняла квітку маку як символ пам'яті та примирення у 2015.
Щороку ми збираємось разом з іншими дипломатичними місіями та нашими українськими партнерами, щоб вшанувати пам'ять загиблих біля Могили невідомого солдата у Києві. З інформацією про цьогорічну церемонію 11 листопада можна ознайомитись тут і тут, якщо ви вирішите приєднатись до нас.
До того ж квітка маку стала нашим спільним символом сильної волі допомагати живим. І ми носимо її, щоб зібрати кошти для благодійних організацій, які надають підтримку тисячам ветеранів, військовослужбовців і їхнім родинам. У Британії такою організацією є Королівський британський легіон, що проводить щорічну акцію зі збору коштів Poppy Appeal (ви також можете підтримати цю акцію у Києві та взяти собі квітку маку); в Канаді це Королівський канадський легіон, а в Австралії це Legacy.
Наші країни також підтримують Збройні сили України, включно з тими військовими, які отримали поранення й каліцтва у конфлікті, який підбурює Росія на сході України. Так, ми забезпечили складне медичне лікування і реабілітацію для декого з них у наших країнах, і ми продовжуємо сприяти важливим реформам медичної системи ЗСУ. Крім того, ветерани АТО можуть також скористатись безкоштовними курсами англійської мови.
Також нам надзвичайно приємно, що Україна, завдяки підтримці Канади, є однією з 17 країн, які прийнято до участі у Третіх Іграх нескорених (Invictus Games) у Торонто наступного року. Ці ігри є єдиними у світі змаганнями, адаптованими до потреб офіцерів і ветеранів з інвалідністю, та їх сильно підтримує Його Королівська Високість Принц Гаррі. Девіз цих ігор – "Я Є", слова, взяті з поеми Вільяма Ернста Хенлі "Invictus". Дізнайтеся, як українські ветерани можуть долучитись тут.
Тож, пам'ятаймо про загиблих і не забуваймо про живих.
Джудіт Гоф, Посол Великої Британії в Україні
Роман Ващук, Посол Канади в Україні
Брюс Едвардс, в.о. Посла Австралії в Україні
Подальша інформація
· Посольство Великої Британії в Україні сайт
· Посольство Канади в Україні сайт
· Посольство Австралії в Україні сайт
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.