Братва хоче, щоб силовики торгували землею?
Цікавий законопроект зареєструвала коаліція за номером 6644 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання земель оборони".
Автори – Григорій Калетнік (Партія Регіонів) і Олег Черпіцький (фракція БЮТ, але "тушкою" увійшов до коаліції).
Якщо відкинути мішуру, то суть законодавчої новації проста, як пень: надати право Міністерству оборони, Службі безпеки, Міністерству внутрішніх справ, Адміністрації державної прикордонної служби, Управлінню державної охорони та іншим силовим структурам...торгувати землею.
Привертають увагу три обставини.
По-перше, Олег Черпіцький є братом Олександра Черпіцького, який обіймає посаду заступника міністра оборони і водночас – директора Державного департаменту надлишкового майна та земель. Це той самий заступник міністра оборони, якого журналісти називають "Чепчиком", натякаючи на його сумнівне минуле і проблеми з правоохоронними органами. Той самий заступник міністра, якому за п'ять місяців роботи в Міноборони СБУ так і не надала дозволу на роботу з таємними документами?! Який у власноруч написаній біографії вказав, що проходив військову службу "у Житомирському окрузі", хоча такого округу не існувало в природі. Службою "у Житомирському окрузі" компетенція одного з керівників Міноборони у військові сфері власне й вичерпується, зате Черпіцький проявляє неабиякий інтерес до надлишкового армійського майна і земель оборони зокрема. Як бачимо, не лише Олександр, Олег – теж.
По-друге, обидва автори законопроекту є членами профільного парламентського Комітету – з питань аграрної політики та земельних відносин. Причому Григорій Калетнік – голова цього Комітету. І саме йому, як керівникові "головного" Комітету спікер спрямував законопроект для підготовки до розгляду у сесійній залі. Рішення Комітету Калетніка передбачити неважко...
По-третє, питання земель оборони, думаю, виникло неспроста. І турбота про фінансування оборонної сфери – то лише прикриття. В іншому справа: "вільні" землі, які можна досить швидко і безконфліктно (контролюючи усю владу в країні) прибрати до рук, якраз і залишилися головним чином у військовому відомстві. Це сотні тисяч гектарів, сотні військових містечок, полігонів і лісових господарств, десятки тисяч будівель і споруд. Клондайк для "чепчиків"!
Вуха інтересу до державної земельки стирчать настільки високо, а рівень юридичної грамотності проекту – настільки низький, що Головне науково-експертне управління Апарату ВР не підтримало законопроект 6644, навіть у першому читанні.
Я переконаний, що Комітет з питань національної безпеки і оборони також його відхилить. Хоча б з однієї причини – силові структури НЕ ПОВИННІ МАТИ ПРАВА торгівлі землею. Нехай цим займаються Фонд держмайна, інші уповноважені Кабміном структури – хто завгодно, але не Міноборони, СБУ чи МВС.
Тож разом слідкуймо за проходженням законопроекту 6644!
Більше інформації на сайті www.grytsenko.com.ua
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.