Захищати Вітчизну в мирний час набагато важче
Під час війни мільйони наших громадян зі зброєю в руках захищали країну.
Мужньо і героїчно! Неймовірними зусиллями здолали зовнішнього ворога, врятували Європу і світ від фашистської чуми!
А після Перемоги повернулися додому – і в більшості своїй виявилися безпомічними і безпорадними у захисті цінностей своєї Вітчизни від внутрішніх загроз.
Не змогли згуртуватися і протистояти партійно-ідеологічному тиску, репресивній машині сталінських спецслужб.
Країна-переможець Другої світової, за рівнем демократії і соціальних стандартів, продовжувала скочуватися на узбіччя світових процесів.
У мирний час захищати Вітчизну справді важко. А не захищатимемо – то втратимо її самі, без ворогів чи агресії ззовні. Така загроза є реальною.
Сьогодні захисники Вітчизни – не лише люди в формі.
Кожен з нас, як Громадянин, має усвідомити власну міру відповідальності.
Докласти зусиль, аби країну не перетворили на підконтрольну комусь територію, а народ – на мовчазне і покірне населення.
Сьогодні захисник Вітчизни – кожен із нас, хто від розпачу не кидає країну в скрутний час, не шукає іншого щастя закордоном. Хто не обманює і краде, а чесною працею множить здобутки країни. Хто не руйнує, а зміцнює європейські цінності і суверенітет України.
Шануймо насамперед таких серед нас, підтримуймо їхні зусилля.
А на тих, хто носить погони і обрав по життю професію військового, – особлива відповідальність. І у воєнний, і в мирний час.
Текст Військової присяги – чіткий і лаконічний. Кожен військовий має її дотримуватися.
Де б не проходили службу, у Збройних Силах, Внутрішніх чи Прикордонних військах, у Службі безпеки чи Головному управлінні розвідки – всі військовослужбовці присягають на вірність Українському народові.
І ключовим, на моє переконання, є останнє речення Військової присяги: "Присягаю ніколи не зрадити Українському народові!"
Зі святом Вас, захисники Вітчизни!
Читайте більше на www.grytsenko.com.ua
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.