27 грудня 2011, 12:37

Об'єднання опозиційних партій – п'ять принципів

При об'єднанні опозиційних партій в одну політичну силу партія "Громадянська позиція" наполягає на дотриманні п'яти ключових принципів, за яких таке об'єднання буде справді ефективним і на користь країні:

1) ОПОЗИЦІЙНІСТЬ

Об'єднана партія буде в опозиції до нинішньої влади та її політики, вестиме активну опозиційну діяльність і координуватиме свої дії з іншими опозиційними партіями. Про це до об'єднавчого З'їзду (далі – З'їзд) мають спільно, чітко і ясно, заявити лідери партій, що об'єднуються (далі – лідери партій), а на З'їзді – прийнято відповідне рішення.

До З'їзду лідери партій повинні публічно заявити, що вони не погодяться на будь-які кадрові пропозиції, якщо такі надійдуть від влади, щодо їхнього призначення на керівні посади в Уряд чи інші виконавчі структури. Ця позиція лідерів є вимогою до всіх членів партії.

Умовою висування кандидатів від об'єднаної партії на виборах усіх рівнів, крім моральних і професійних вимог, буде ефективна командна робота у складі партійної фракції, що унеможливлює перехід з опозиції до влади "тушкою".

Кожен кандидат від об'єднаної партії повинен письмово зобов'язатися, що ставши депутатом: за жодних умов не залишить партійну фракцію; не погодиться на жодну кадрову пропозицію від влади всупереч рішенню партії; голосуватиме консолідовано відповідно до рішень партії і фракції.

Депутати від партії, обрані до Рад усіх рівнів, повинні своїми діями демонструвати належність до опозиції, узгоджувати свої публічні заяви, ініціативи, акції і позиції щодо голосування в Раді з керівними органами партії.

У разі, якщо обраний депутат від партії порушить вимоги опозиційності, зокрема: вийде з фракції у позафракційні; перейде до складу іншої фракції; увійде до провладної більшості у Раді; проголосує врозріз із програмними засадами партії, рішеннями партії чи партійної фракції у Раді – буде невідкладно розглянуто персональне питання і публічно прийнято рішення щодо виключення такого депутата з партії та фракції, крім того партія ініціюватиме його відкликання з Ради.

2) ЛЮСТРАЦІЯ (ОЧИЩЕННЯ) ПАРТІЙНИХ РЯДІВ

Моральна чистота партійців є визначальним фактором довіри людей до об'єднаної партії. Саме тому до З'їзду обов'язково має бути проведена люстрація (очищення) партійних рядів, щоби не допустити до членства в об'єднаній партії людей, які раніше своїми вчинками порушували закон, мали судимості за кримінальні злочини, були причетні до крадіжок, насильства, розбою, рейдерства, бандитизму, корупції, хабарництва, зловживань владою.

У першу чергу така люстрація має бути проведена серед депутатів, які зараз працюють у Радах усіх рівнів. Депутати, які не відповідають нормам моральності і відповідальності, які своїми голосуваннями порушували вимоги опозиційності партії, голосували за корупційно-лобістські рішення майнового чи фінансового характеру, за рішення, що суперечать інтересам країни і місцевої громади - повинні бути виключені з партії і з партійної фракції. Це має бути зроблено негайно і публічно – на З'їзд об'єднана партія має йти очищеною.

3) ПРОЗОРІСТЬ

До З'їзду лідери партій повинні публічно заявити про те, що на момент об'єднання вони не мають зобов'язань ні перед владою, ні перед спонсорами партії.

Усі кандидати, які будуть висуватися від об'єднаної партії на виборах, повинні дотримуватися вимог прозорості. До прийняття партією рішення щодо їхнього висування мають бути оприлюднені: автобіографія кандидата, декларація про доходи, свідоцтва про освіту, інші документи та скріплені підписом зобов'язання, згідно рішень партії щодо прозорості кандидатів.

4) ПЕРСОНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЛІДЕРІВ

Лідери партій несуть персональну відповідальність за моральність і професійність тих людей, яких вони пропонуватимуть до керівних органів об'єднаної партії, а також кандидатами від об'єднаної партії на вибори.

Для забезпечення чистоти партійних рядів, гарантованого впровадження у діяльність об'єднаної партії принципів моралі, чесності і прозорості, відповідальності перед людьми, лідери партій повинні мати право "вето" на будь-яку кандидатуру, що пропонується до керівного органу об'єднаної партії чи кандидатом від об'єднаної партії на вибори.

5) ВІДКРИТІСТЬ

Об'єднана партія має бути відкритою до залучення нових людей – моральних, відповідальних і професійних, громадських діячів, нових лідерів з новими ідеями і твердими європейськими цінностями. Мета діяльності партії – не просто отримати владу, а проводити якісно нову державну політику, сприяти кардинальному оновленню політичної еліти в країні.

Для цього при Політраді об'єднаної партії має бути утворений окремий орган – Стратегічна рада, до якого рішенням Політради включалися б нові люди, професіонали високого рівня і відомі громадські діячі, які би розробляли програмні засади і плани дій за окремими напрямами, формували і нарощували кадровий потенціал партії.

Ці принципи затверджені рішенням Ради партії "Громадянська позиція" від 23 грудня 2011 року.

Читайте більше на www.grytsenko.com.ua

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Обіцянки-цяцянки

Раша уже відкрито шантажує Європу, не збільшуючи поставок газу (через Україну), поки не отримає від ЄС дозволу на запуск Північного потоку-2...

Париж, які очікування?

Не дуже веселі, якщо чесно. Можна порадіти ще одній можливості прямого спілкування Президента України з лідерами двох провідних держав Європи, які останні сім років стоять солідарно поряд з Україною...

Катастрофа в Міноборони – реагувати треба негайно!

Резонансну інформацію отримав із Міноборони. Чотири генерали вищого командного складу подали позови і судяться з міністром оборони. Мені невідома суть позовів, службова вона чи особистісна, насправді це неважливо...

Настав час для плану Б.

Свіжі заяви агресора вустами Гризлова: Росія виступає категорично проти будь-яких змін до Мінських угод і погрожує Україні "непоправними наслідками"...

''Податок на додану жадібність'' – нинішня влада теж в долі, як і всі попередні влади?

Війна, пандемія, горе і сльози, мільйони людей за межею бідності – ненажерливих не зупиняє нічого! Крадіжки з бюджету сягають 5,000,000,000 гривень щомісяця! П'ять мільярдів! Лише на схемах ПДВ! А на митниці? На держпідприємствах? На завищених усюди тарифах? На занижених усюди рентних платежах? В таких масштабах грабувати країну без "кришування" згори – НЕМОЖЛИВО! Прочитайте свіжу статтю Юлії Самаєвої "Податок на додану жадібність" на DT...

Біда не приходить одна.

Цього року в українських річках зафіксовано найнижчий рівень води за останні майже 100 років. Крім того, через теплу зиму і відсутність холодних паводкових вод з льодом, річки екологічно не очистилися весною...