28 січня 2013, 22:50

Бренд – перемоги не гарантує

ЗМІ повідомляють про перемогу опозиції на довиборах до обласної Ради, що пройшли у неділю на Франківщині. Це добре.

Однак для опозиції ці вибори залишили й гіркий присмак. Треба провести чесний аналіз результатів і головне – зробити вірні висновки. Чому?

Вибори в області проводилися у трьох округах. На кожному з них лідери трьох опозиційних сил – Арсеній Яценюк, Віталій Кличко і Олег Тягнибок – погодили, висунули і підтримали єдиних кандидатів.

Спираючись на таку підтримку, два єдиних кандидати впевнено перемогли – Іван Угрін (Батьківщина) та Іван Харук (Свобода).

Але третій – Юрій Голіней (Фронт Змін) – вибори програв, причому його поразка була нищівною. Єдиний кандидат від опозиції отримав лише 17,4% голосів, тоді як переможець, Володимир Грабовецький – 64,9%.

Грабовецького висунула УРП Левка Лук'яненка, однак найбільше його підтримував колишній "фронтовик" Юрій Дерев'янко, який на Франківщині виявився єдиним самовисуванцем, хто зміг перемогти в мажоритарному окрузі на виборах до Верховної Ради. Грабовецький є бізнес-партнером Дерев'янка (журналісти пов'язують його з концерном ЄДАПС, див. Google).

Той факт, що Голінея подавали виборцям як єдиного кандидата від Фронту Змін, Батьківщини, УДАРу і Свободи – прикро, але не виявився визначальним при голосуванні людей. І для опозиції – це тривожний сигнал. Тим більше, що йдеться не про Донбас, чи АРК – Франківщина!

І ще один тривожний дзвінок – низька явка людей: Снятин – 56,1% (більш-менш), Надвірна – 25,1% (низька), Івано-Франківськ – 13,4% (вкрай низька).

Опозиції треба робити висновки, інакше надалі подібні поразки – неминучі.

Очевидно, що пропонувати кандидатом людину, яка не мешкає в окрузі, особливо для місцевих виборів – не кращий, скоріше хибний крок.

Очевидно, що в рамках ОО "Батьківщина" (вісім партій) кандидатів треба обговорювати й визначати спільно з партіями-партнерами – цього не було зроблено, рішення приймалося у закритому режимі. А дарма, бо в інших партіях, в т.ч. у "Громадянській позиції", є сильніші кандидати, які до того ж проживають в межах округу.

Очевидно, що вибори треба проводити на повну силу, а не починати агітацію за два тижні до дня голосування, розраховуючи на бренд опозиції й прізвища (фото) її лідерів – бренду "єдиного кандидата", як бачимо, недостатньо. Вже недостатньо...

А відтак очевидно, що за відсутності активних дій і хоча б тактичних перемог на центральному рівні, у Києві, і увага до опозиції, і довіра людей – втрачаються і досить швидко.

Висновки треба робити невідкладно, тому що наступні вибори – у Києві, і здавати столицю партії влади ми не маємо права. За жодних умов!

Більше інформації на www.grytsenko.com.ua

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Обіцянки-цяцянки

Раша уже відкрито шантажує Європу, не збільшуючи поставок газу (через Україну), поки не отримає від ЄС дозволу на запуск Північного потоку-2...

Париж, які очікування?

Не дуже веселі, якщо чесно. Можна порадіти ще одній можливості прямого спілкування Президента України з лідерами двох провідних держав Європи, які останні сім років стоять солідарно поряд з Україною...

Катастрофа в Міноборони – реагувати треба негайно!

Резонансну інформацію отримав із Міноборони. Чотири генерали вищого командного складу подали позови і судяться з міністром оборони. Мені невідома суть позовів, службова вона чи особистісна, насправді це неважливо...

Настав час для плану Б.

Свіжі заяви агресора вустами Гризлова: Росія виступає категорично проти будь-яких змін до Мінських угод і погрожує Україні "непоправними наслідками"...

''Податок на додану жадібність'' – нинішня влада теж в долі, як і всі попередні влади?

Війна, пандемія, горе і сльози, мільйони людей за межею бідності – ненажерливих не зупиняє нічого! Крадіжки з бюджету сягають 5,000,000,000 гривень щомісяця! П'ять мільярдів! Лише на схемах ПДВ! А на митниці? На держпідприємствах? На завищених усюди тарифах? На занижених усюди рентних платежах? В таких масштабах грабувати країну без "кришування" згори – НЕМОЖЛИВО! Прочитайте свіжу статтю Юлії Самаєвої "Податок на додану жадібність" на DT...

Біда не приходить одна.

Цього року в українських річках зафіксовано найнижчий рівень води за останні майже 100 років. Крім того, через теплу зиму і відсутність холодних паводкових вод з льодом, річки екологічно не очистилися весною...