Списання боргів і потужний кредит під план реформ – ось що Україні потрібно від МВФ!
Списати Україні всі борги – найперше вірне і відповідальне рішення, яке має прийняти МВФ за нинішніх умов. Коли Україну від воєнної агресії Путіна не захистив ні Захід, ні гаранти безпеки згідно Будапештського меморандуму (США і Велика Британія), ні цивілізований світ загалом. Коли Росія нахабно тисне на Україну економічними, енергетичними та іншими важелями.
Другим рішенням МВФ має стати надання Україні довгострокового кредиту $20+ млрд, але це рішення – вже під план конкретних економічних реформ, насамперед:
1) кардинальне зменшення кількості та розміру податків і спрощення процедур їх адміністрування – для стимулювання бізнесу і швидкого підйому вітчизняної економіки;
2) руйнація монополізму крупного капіталу і створення умов для чесної конкуренції підприємців в усіх галузях, формування на цій основі потужного середнього класу;
3) енергозбереження в усіх сферах економіки і життєдіяльності, зміна структури енергетичного балансу на користь власних, в тч відновлюваних, джерел енергії, з перспективою швидкої і повної відмови від імпорту в Україну природного газу.
Саме таким бачу предмет переговорів України з МВФ.
Українська влада, яка не змогла захистити і здала Путіну Крим, тепер у співпраці з МВФ та іншими міжнародними фінансовими інституціями, має принаймні відстояти економічні інтереси країни – гарантувати фінансову стабільність і швидко провести вказані вище системні реформи в економіці.
Влада має усвідомити: за нинішніх умов Україні потрібні не просто нові кредити МВФ для сплати заборгованості по старим кредитам того ж Фонду, а саме реальна і дієва підтримка України з боку міжнародної спільноти – списання боргів і потужний кредит під план реформ!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.