Угода про коаліцію: треба виправити три ключові позиції
Проекти коаліційних угод, написані Порошенком і Яценюком, містять чимало правильних і потрібних для країни положень. Але принаймні три ключові позиції мають бути невідкладно скориговані – на користь країні.
Перше. Вилучити із проекту Коаліційної Угоди пропозицію Президента Порошенка щодо запровадження ринку (купівлі-продажу) земель сільгосппризначення. Реалізація цієї президентської ідеї може мати катастрофічні для країни наслідки – економічні, соціальні й політичні потрясіння.
Мотивація Порошенка-латифундиста, мільярдера, і з ним ще двох десятків новообраних депутатів-латифундистів, абсолютно зрозуміла – настав їхній час: скупити за безцінь понад 30 мільйонів гектарів земель, збільшити багатократно свої власні статки і очолити топ-рейтинги власників країни, тим більше, що раніше потужні олігархи-металурги й олігархи-хіміки явно випадають в осадок. Порошенко-президент, глава держави, знає добре, що в умовах нинішньої глибокої економічної кризи переважна більшість населення перебуває у злиднях, вільні гроші для купівлі земель мають лише кілька родин, фермери тих грошей точно не мають, кредитно-банківська система обвалилася, тож ніякого ринку земель не буде – це буде цинічний базар-ломбард! Мільйони людей дуже швидко стануть ще біднішими, а кілька десятків латифундистів, в т.ч. Президент, дуже швидко стануть мультимільярдерами. Порошенко-економіст знає, що не форма власності на землю є визначальним фактором залучення дійсно потрібних країні інвестицій – натомість мають бути справедливий суд, що захищає інвестора і його прибутки, некорумпована митниця і податкова система, спрощені процедури ліцензування, сертифікації... Порошенко-політтехнолог напевно знає: аби він сам і його партія на виборах це питання не замовчували, а відкрито агітували народ під гаслом купівлі-продажу земель, то навряд чи БПП взагалі потрапив би до парламенту. Тож досить нахабно-цинічних і небезпечних для країни сюрпризів, це положення з коаліційної угоди має бути вилучене!
Друге. Додати до проекту Коаліційної Угоди негайне скасування для вітчизняних підприємств офшорної зони на Кіпрі, через яку відмиваються і виводяться з країни десятки мільярдів щороку. Ні в проекті Порошенка немає згадки про Кіпр, ні у списку невідкладних законопроектів Яценюка немає законопроекту про денонсацію офшорної угоди між Україною і Кіпром. Знову ж таки, мотивацію мільярдерів у владі та мільярдерів-спонсорів новообраних до Ради партій ми розуміємо. Але є ще й мотивація суспільства і держави, вона має бути визначальною, якщо коаліція – не бізнесовий міжсобойчик, а інструмент державної політики. Тож законопроект про денонсацію Угоди з Кіпром має бути в таблиці першочергових законопроектів одним із перших!
Третє. Додати до проекту Коаліційної Угоди негайне скасування позаблокового статусу України. Яценюк не захотів (чи забув) включити цей проект до своєї таблиці невідкладних законопроектів, хоча він напрацьований його Урядом і зареєстрований у Раді за підписом самого ж Яценюка, не дивно? Голова президентської партії Луценко у серпні, напередодні виборів, публічно вимагав внесення Урядом такого проекту, а потім ні в програмі партії Порошенка, ні в проекті Коаліційної Угоди від Порошенка, ми не побачили жодної (жодної!) згадки – ні про НАТО, ні про скасування позаблокового статусу України. З Путіним негласно домовилися? Але такі домовленості суперечили б інтересам держави і всього народу, оскільки без партнерів і союзників не буде ні безпеки, ні оборони, ні сучасної армії, ні багатократно обіцяного Президентом миру для України. Тож законопроект про скасування позаблокового статусу України має бути частиною Коаліційної Угоди і прийняти його треба в перший же день планової роботи Ради.
Маю й інші пропозиції, але вказані три є принципово, стратегічно важливими для країни
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.