Судова реформа: без права на помилку!
Судова реформа: без права на помилку!
Перше повідомлення:
Президент Порошенко затвердив стратегію реформування судової системи до 2020 року. Коли бачу "до 2020", ясно одразу: ніякої реформи не буде. Реформують суди або швидко, або все це імітація. Тим більше, що зараз, через 15 місяців після Майдану, затверджено лише загальну стратегію, далі – розробка програми реформування, плану заходів з реформування, комісії, робочі групи... Тим більше, що звітувати про успіх реформи Порошенкові не треба, через 5 років буде інший Президент, нехай звітує?
Друге повідомлення, набагато серйозніше:
Робоча група Конституційної комісії з правосуддя пропонуватиме Верховній Раді виключити норму про притягнення до кримінальної відповідальності суддів за винесення завідомо неправосудних рішень. Про це сказав член робочої групи, ректор Національної школи суддів Микола Оніщук. Усі члени робочої групи одностайно підтримують таку новацію.
Маю застерегти членів робочої групи, народних депутатів (яким голосувати) і громадськість: вилучати цю норму з Конституції не можна – вкрай небезпечно!
Приклад. Під час роботи в Комітеті з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією ми кілька разів розглядали просто дикі й трагічні судові рішення. Стовітсотково – завідомо неправосудні. Коли невинну людину посадили довічно, вона в тюрмі вже 13 років, неправосудним рішенням зруйнували її бізнес, родину, все її життя. Заради чого? Аби відібрати невеличкий бізнес і майно (сільський придорожний ресторан), який людина відмовилася передати у власність місцевим чиновникам "добровільно-примусово". Невинну людину вирішили зробити серійним убивцею – і зробили, рішенням суду Суддя не міг не бачити шиту білими нитками "доказову базу": тверде алібі, відсутність будь-яких мотивів, жодного знайомства "серійного убивці" із загиблими по життю, фото "трупів" на підтвердження, на яких відрізана голова однієї людини, тулуб – іншої, і якщо скласти докупи, то кількість хребців більша, ніж у людей буває. Суддя все це бачив, тим не менше – посадив невинного довічно. Це лише один приклад, подібних немало. Коли по дзвінку згори або за хабар – суддя нищить невинну людину і її життя.
І за ТАКЕ – тепер не буде кримінальної відповідальності?!
Я категорично проти! Попереджу всіх знайомих мені депутатів, аби кримінальна відповідальність для суддів у Конституції залишилася.
І Ви зробіть так само, починаючи з депутата від Вашого округу!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.