16 листопада 2015, 18:21

Річниця чи роковини?

Рік тому 21 листопада 302 депутати підписали Коаліційну Угоду. В ній було обіцяно високі європейські стандарти життя і демократії, а механізмом досягнення визначено глибинні системні реформи.

Не впевнений, що маєте терпіння прочитати весь документ.

Знайдіть три хвилини – прочитайте хоча б преамбулу:

-------

1. Ми, народні депутати України, підписали цю Коаліційну угоду у Верховній Раді України восьмого скликання, об'єдналися та утворили парламентську більшість заради захисту суверенітету і територіальної цілісності України, проведення реформ у співпраці з іншими гілками влади заради піднесення добробуту і якості життя громадян України.

2. Ми взяли на себе політичну відповідальність, щоб дати відповідь на виклики та загрози, які сьогодні постали перед нашою країною.

3. Своїм головним обов'язком ми вважаємо забезпечення обороноздатності України, відновлення економічного зростання, захист прав і свобод громадян України, у тому числі законних інтересів кримськотатарського народу, усіх громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим і м.Севастополя, на тимчасово непідконтрольних органам влади України територіях Луганської та Донецької областей (у тому числі тих, які тимчасово виїхали із зазначених територій), і звільнення цих територій.

4. Ми будемо вживати всіх необхідних заходів для визволення всіх громадян України, у тому числі народного депутата України Надії Савченко, які залишаються заручниками у терористів або перебувають у російському полоні.

5. Ми беремо під контроль розслідування злочинів, вчинених під час Революції гідності, у тому числі розстрілів 18-21 лютого 2014 року, притягнення до відповідальності їх виконавців та замовників. Ми визначаємо це завдання пріоритетним для керівників органів правопорядку та Генеральної прокуратури України.

6. Ми проведемо реформи, націлені на забезпечення європейської якості життя для громадян України, сталого розвитку суспільства, подолання бідності, розбудову конкурентоспроможної економіки, встановлення сприятливих умов для ведення бізнесу, зменшення безробіття, створення нових робочих місць, здобуття енергонезалежності, розвиток громадянського суспільства та гарантування свободи слова, боротьбу з корупцією та відновлення правосуддя, розвиток освіти і науки, культури та духовності. Основою реформ стане реалізація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

7. Ми відновимо довіру до парламентаризму в Україні через прозорий та ефективний процес творення якісних законів і контроль за їх виконанням.

8. Ми будемо неухильно дотримуватися принципів відповідальності, відкритості до людей, неприпустимості корупції і протидії будь-яким її проявам.

9. Ми забезпечимо рівність усіх посадових осіб держави перед законом, обмежимо всі види імунітетів від кримінального переслідування.

10. Будучи відкритими та підзвітними перед суспільством, ми будемо керуватися у своїй діяльності виключно правом, скасуємо депутатську недоторканність та будемо нести повну відповідальність за свої дії перед Українським народом.

------

А тепер дайте Вашу оцінку: які з 10-ти пунктів за рік виконано повністю? Або частково, але твердо і з тенденцією на позитивний результат?

Я спробував і моя відповідь – це роковини.

Толку від такої коаліції напевно вже не буде.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Обіцянки-цяцянки

Раша уже відкрито шантажує Європу, не збільшуючи поставок газу (через Україну), поки не отримає від ЄС дозволу на запуск Північного потоку-2...

Париж, які очікування?

Не дуже веселі, якщо чесно. Можна порадіти ще одній можливості прямого спілкування Президента України з лідерами двох провідних держав Європи, які останні сім років стоять солідарно поряд з Україною...

Катастрофа в Міноборони – реагувати треба негайно!

Резонансну інформацію отримав із Міноборони. Чотири генерали вищого командного складу подали позови і судяться з міністром оборони. Мені невідома суть позовів, службова вона чи особистісна, насправді це неважливо...

Настав час для плану Б.

Свіжі заяви агресора вустами Гризлова: Росія виступає категорично проти будь-яких змін до Мінських угод і погрожує Україні "непоправними наслідками"...

''Податок на додану жадібність'' – нинішня влада теж в долі, як і всі попередні влади?

Війна, пандемія, горе і сльози, мільйони людей за межею бідності – ненажерливих не зупиняє нічого! Крадіжки з бюджету сягають 5,000,000,000 гривень щомісяця! П'ять мільярдів! Лише на схемах ПДВ! А на митниці? На держпідприємствах? На завищених усюди тарифах? На занижених усюди рентних платежах? В таких масштабах грабувати країну без "кришування" згори – НЕМОЖЛИВО! Прочитайте свіжу статтю Юлії Самаєвої "Податок на додану жадібність" на DT...

Біда не приходить одна.

Цього року в українських річках зафіксовано найнижчий рівень води за останні майже 100 років. Крім того, через теплу зиму і відсутність холодних паводкових вод з льодом, річки екологічно не очистилися весною...