Бюджет-2019: так дбати про солдата нечесно!
Фінансування армії явно неадекватне воєнним загрозам. Видатки Міноборони збільшено на 18%, порівняно з 2018 роком, але кошти на розвиток, модернізацію та ремонт озброєння, військової техніки – лише на 4%. Без сучасної техніки боєздатної армії не буде.
На рік, в розрахунку на одного солдата, бюджетом передбачено $13700. Це формально, а насправді менше, бо в цю суму включено ще й медичне забезпечення членів сімей військових і ветеранів війни. Таке забезпечення солдата явно неадекватне рівню воєнної загрози.
Для порівняння, витрати на рік на одного солдата в інших арміях: Туреччина – $51000, Росія – $74000, Китай – $112000, США – $452000. Порівняно з Росією, нашому солдату виділять у п'ять разів менше. Не на п'ять відсотків менше – у п'ять разів! Ми вже зупинили агресію і живемо в мирі?
І ще одне порівняння. На одного солдата $13700 на рік, а на депутата виходить $158000 – майже в 12 разів більше! Насправді, ще більше, бо медичне забезпечення та санаторно-курортне оздоровлення депутатів, високих чинів і їхніх родин фінансуються окремо – ще 900 млн грн.
А тепер увага! Для понад 300 тисяч учасників АТО на психологічну реабілітацію, соціальну та професійну адаптацію, санаторно-курортне лікування передбачено – лише 110 млн грн. А на протезно-ортопедичну та медично-реабілітаційну допомогу особам з інвалідністю – лише 27 млн грн. Це копійки і зневага до поранених і покалічених війною!
Можна порадіти за Нацгвардію: видатки на будівництво житла їй збільшили на 45%. Але – чому для армії не лише не збільшили, а навіть зменшили на 2%? Цього не можна ні виправдати, ні пояснити.
При тому для PR-кампанії через Фонд Президента України з підтримки освітніх та наукових програм для молоді – в бюджет закладено цілий мільярд гривень!
На посту Президента – Верховного Головнокомандувача я би таких перекосів і диспропорцій не допустив.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.