14 листопада 2019, 23:20

Добра новина. Багатомільярдне корито – відсувається

10 березня 2009 року, будучи тоді депутатом, я зареєстрував законопроект 4182 "Про адміністративний устрій України". Його прогнозовано відхилили. Я реєстрував його повторно, багатократно, кожної наступної сесії – проект так само прогнозовано і багатократно відхиляли.

Категорично проти виступали начебто різні Уряди – спочатку Уряд Тимошенко, потім Уряд Януковича-Азарова.

Нарешті сьогодні, через 10+ років, головна ідея мого законопроекту отримала шанс на реалізацію – прийняттям у першому читанні законопроекту 2194. За нього проголосували 272 депутати (СН, Голос, За майбутнє). За такої підтримки проект напевно стане Законом.

В чому суть і важливість мого проекту? Чому його так довго не приймали? Відповідь проста – багатомільярдне корито.

Місцеві громади через ОБРАНІ людьми Ради і голів/мерів контролювали землю лише в межах забудови населених пунктів – це лише 12% земель України. Хто контролював і розпоряжався рештою 88% земель? ПРИЗНАЧЕНІ Києвом посадовці – глави місцевих адміністрацій, а останніми роками ще й Держгеокадастр.

Не питаючи думки людей/громад, ці чиновники на свій розсуд і за певний "кошт" надавали землі в оренду на 49 років чи під будівництво будь-кому і під будь-що.

Місцеві бюджети не отримували коштів від використання колись своїх земель (у сільрадах подекуди карти тих навколишніх угідь ще збереглися на стінах), а відтак – не мали коштів навіть пристойний ФАП чи клуб утримувати, не кажучи вже про дороги, чи інтернет і соціальний розвиток. Злидні одних – і жирування й корупція інших!

Я запропонував у 2009му – повернути місцевим громадам їхні колишні землі за межами населених пунктів. Щоб наповнити місцеві бюджети. І позбавити права призначених Києвом чиновників давати дозволи на будівництво, приміром, якогось шкідливого виробництва там, де люди звикли відпочивати чи вирощувати чисту продукцію, не питаючи думки самих людей. Логічно? Логічно і справедливо!

Чому ж уряди, начебто такі різні, виступали проти? Моя відповідь – корито. Адже йдеться про десятки мільйонів гектарів. Вартістю в сотні мільярдів. Ніхто не хотів добровільно втрачати таке жирне корито. А політичної волі тодішніх президентів – не було. Корито воно і є корито.

Шкода, що втрачено понад 10 років. Добре, що врешті-решт буде встановлено справедливість.

P.S. Цікава деталь. У 2009-2014рр. Уряди Тимошенко і Януковича не підтримували цей проект. і сьогодні так само ні фракція Тимошенко, ні фракція Медведчука-Бойка (нащадків ПР) – не дали жодного голосу. Совпадєніє?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Обіцянки-цяцянки

Раша уже відкрито шантажує Європу, не збільшуючи поставок газу (через Україну), поки не отримає від ЄС дозволу на запуск Північного потоку-2...

Париж, які очікування?

Не дуже веселі, якщо чесно. Можна порадіти ще одній можливості прямого спілкування Президента України з лідерами двох провідних держав Європи, які останні сім років стоять солідарно поряд з Україною...

Катастрофа в Міноборони – реагувати треба негайно!

Резонансну інформацію отримав із Міноборони. Чотири генерали вищого командного складу подали позови і судяться з міністром оборони. Мені невідома суть позовів, службова вона чи особистісна, насправді це неважливо...

Настав час для плану Б.

Свіжі заяви агресора вустами Гризлова: Росія виступає категорично проти будь-яких змін до Мінських угод і погрожує Україні "непоправними наслідками"...

''Податок на додану жадібність'' – нинішня влада теж в долі, як і всі попередні влади?

Війна, пандемія, горе і сльози, мільйони людей за межею бідності – ненажерливих не зупиняє нічого! Крадіжки з бюджету сягають 5,000,000,000 гривень щомісяця! П'ять мільярдів! Лише на схемах ПДВ! А на митниці? На держпідприємствах? На завищених усюди тарифах? На занижених усюди рентних платежах? В таких масштабах грабувати країну без "кришування" згори – НЕМОЖЛИВО! Прочитайте свіжу статтю Юлії Самаєвої "Податок на додану жадібність" на DT...

Біда не приходить одна.

Цього року в українських річках зафіксовано найнижчий рівень води за останні майже 100 років. Крім того, через теплу зиму і відсутність холодних паводкових вод з льодом, річки екологічно не очистилися весною...