Олексій Гарань Історик-міжнародник, політолог, політконсультант, учасник багатьох "авантюрних" проектів, що стали успішними

Відкриваючи ''Інститут демократії'' в Парижі та Нью-Йорку, Кремль тисне на Європейський університет в Петербурзі

11 березня 2008, 22:54

Минулого року Путін сказав, що у відповідь на підтримку з боку ЄС проектів Європейського університету в Петербурзі, Росія має підтримувати демократичні проекти на Заході.

У результаті, у лютому цього року недержавний Європейський університет було прикрито через "невідповідність" правилам пожежної безпеки, у тому числі сходів, які були побудовані у 1881 р. (!) Тепер він шукає партнерів, які могли б надати в оренду відповідні приміщення для занять.

Натомість у Парижі та Нью-Йорку було відкрито філії московського фонду "Інститут демократії та співробітництва". Задача філій – "спостерігати за станом прав людини в Європі та США". Заході. Місія, звичайно, своєчасна, але це справа Росії – є зайві гроші від нафти і газу – можна витрачати замість розвитку громадянського суспільства в самій Росії. Але для чого закривати одночасно високоякісну освітню установу в Петербурзі?

Показово, що зроблено це було в рідному місті Медведєва проти установи, ініційованої його наставником – Собчаком, і під час передвиборчої кампанії, в ході якої Медведєв неодноразово говорив про верховенство права, зокрема висловлюючись проти вибіркового застосування законів.

powered by lun.ua
Коментарі — 4
Deutsch _ 12.03.2008 14:08
IP: 84.191.217.---
Если Россия собралась "спостерігати за станом прав людини в Європі та США", то это первый шаг в превращении планеты в зону мира. А ведь идея хороша по своей сути и форме.Ни колючая проволока ни вышки уже не нужны – одна планета, а на ней одна зона. Куда убежишь? Вторым шагом будет присвоение Сталину Нобелевской премии мира посмертно. Два других кандидата – Гитлер и Пол Пот, будут отсеяны в процессе отбора представителями "Общественной палаты" за достаточно мягкое отношение к собственному народу, при построении общества будущего.
Ну и в третьих – если у России, с её "потёмкинской демократией" хватает наглости поучать Запад, то это путь на 70 лет назад. Тогда так же сталинская пропаганда обличала и поучала всех и вся, уничтожая при этом миллионы собственных граждан. А статья нам, как предупреждение – ждите подобной экспансии "суверенной потёмкинской демократии" в скором будущем и на Украине...

http://www.ord-ua.com/categ_1/article_52516.html
Северянин _ 12.03.2008 12:06
IP: 193.138.246.---
Автору – Ну и правильно сделали. Они то с европейцами договорятся, давайте лучше о наших делах скорбных подумаем...
stanko _ 12.03.2008 09:26
IP: 195.78.58.---
Краще би ви зробили "авантюрний" проект – відкрили б Інститут демократії в Москві та Пітері:)) Оце було би показово! А так... Знаєте, раніше історики від КПСС гудили як могли США, а тепер "незалежні" політологи гудять як можуть РФ... неважливо якою є зараз Росія (авторитарною чи демократичною), важливо те, що там розуміють, що таке "держава" і які функції вона має виконувати, в т.ч. і в галузі нацбезпеки...
Vlad_iz_Kharkova _ 12.03.2008 00:42
IP: 92.113.132.---
Алексей, я это читал в Новой газете и там это было уместно и оправданно, если не сказать, героически. А у Вас разоблачение России выглядит странно. Неужели у нас своих проблем нет?
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter