Німці насправді вірять чи змушують себе повірити?
Добре все-таки "попрацювали" "Регіони" і російські пропагандисти на чолі з Путіним. Цифра в 70% "проти вступу до НАТО" кочує по ЗМІ, у тому числі іноземних; її повторюють і серйозні політики, навіть ті, хто достатньо позитивно ставиться до України. Насправді, цифра, м'яко кажучи, не відповідає дійсності – опитування Центру Разумкова у лютому 2008 р. показують, що в разі референдуму "проти" голосувало б 53%, "за" – 21%. Тому цифра 70% – це, мабуть, об'єднання тих, хто проти, і тих, хто не визначився, а це все-таки "дві великі різниці". До речі, максимальна підтримка вступу до НАТО була у 2002 р. – 32% – цілком на рівні нових членів НАТО, коли ті починали інформаційну кампанію, а мінімальна – 15% – у листопаді 2004 р., коли тодішня влада при підтримці Кремля реально працювала на розкол країни, а країна, у результаті, досі не можемо оговтатися.
У кількох випадках я був свідком того, як експерти показували і пояснювали іноземцям, у тому числі німцям, ці соціологічні дані. Подякувавши за викладки, наші західні партнери продовжують повторювати підкинуті їм цифри про 70%.
Що це? Інерція мислення, бюрократична неповороткість, бажання підігнати цифри під заздалегідь підготовлену, зручну відповідь?
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.