22 червня 2015, 11:32

Війна і ток-шоу

Армійських командувачів і генералів, керівників силових відомств знімають із своїх посаді і в США, і в Британії, і в Ізраїлі. Це обговорюється у пресі, і в "жовтій" також. Стає, за необхідності, предметом слухань у профільних парламентських комітетах, робляться прес-конференції у відповідних відомствах.

Але важко уявити ситуацію, коли генерали і офіцери виходять разом із політиками різних мастей на ток-шоу, де відбувається не пошук істини чи експертне обговорення, а "базар": хто гучніше, емоційніше, дошкульніше ударить опонента, завойовуючи прихильність аудиторії, де тобі тут же виставлять відповідні рейтинги підтримки. На цю спокусу піддаються і члени правлячої коаліції, які намагаються вирішити коаліційні проблеми у прямому ефірі. Силовики і політики змагаються у гру "ти – корупціонер; ні, ти сам корупціонер", "це ти вкрав; ні, ти сам вкрав". Гадаю, що і головному воєнному прокурору не варто звітувати про розслідування на ток-шоу: він має дати свою прес-конференцію у своєму відомстві, або ж на іншому відповідному майданчику ("кризовий медіа-центр" тощо). І, звичайно ж, важко уявити як в США, Британії, Ізраїлі на ток-шоу під час війни з'являються комбати чи рядові солдати і теж разом з політиками займаються взаємними звинуваченнями. Приклад Ізраїлю, до речі, вартий вивчення: демократія і свобода слова поєднуються із воєнною цензурою.

А у нас? Путін лише посміхається, як українські політики (у тому числі члени коаліції і ті, хто називають себе демократами) черговий раз топлять один одного у гонитві за примарними рейтингами. Отак і виграється росіянами інформаційна війна. Щоправда, Путін не оригінальний. Так само діяли проти демократій всі диктатори, з Гітлером і Сталіним на чолі. Але демократія мусить себе захищати, а не підігравати свідомо чи несвідомо Путіну, якому потрібна дестабілізації в країні.

Що робити?

1. Владі – діяти рішуче. Люди втомилися чекати, коли вже посадять когось із високопосадових корупціонерів, хабарників, представників старого режиму або старих ділків у новій обгортці. А про "посадки", справи, передані до суду – широко повідомляти.

2. Членам коаліції – годі з'ясовувати стосунки у прямих ефірах. У Вас є для цього є інші механізми всередині коаліції, слухання у профільних комітетах.

3. Силовики – країні звітують не на ток-шоу за сумнівним принципом "хто вище б'є, той краще грає". Ваша звітність – ефективність роботи.

4. Журналісти – замість того, щоб розхитувати країну, робіть серйозні експертні обговорення і думайте: що можна обговорювати у прямих ефірах, а що краще на певний час лишити за кадром під час війні.

І це не наступ на свободу слова, а наступ на "базар", на якому виграє лише один покупець. Той, що стоїть у тіні і намагається смикати за ниточки.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

''Я бачив Бога''

Так називається програма на "Новому християнському" каналі, яку веде пастор Андрій Тищенко. Та й не обовязково бачити Бога, можна відчувати його присутність в цьому світі, бачити перемогу духовної сили, світла над темрявою...

Навіть якщо "заморозка", головне, що Україна вистояла

З мого інтерв'ю Укрінформу: - Вибори до стійкого миру не мають ніякого відношення. Звісно, у Трампа може лишатися ідея фікс продовжувати тиск на Зеленського...

83% республіканців негативно ставляться до Путіна, щодо Зеленського думки розділилися порівну

Це, звісно, може бути слабкою втіхою, але принаймні до "сварки" у Білому домі республіканські виборці, які братимуть участь в наступних праймеріз, більше схилялися до України, а не до Росії...

105-річниця Ліги Націй: (3) УНР та ''ізоляціонізм'' США

Оригінал на НВ На русском тут Сьогодні 105 років від дня створення Ліги Націй – прообразу ООН. Головна критика її діяльності полягала в тому, що силових інструментів примусу до миру у неї фактично не було, за винятком зобов'язань розірвати з агресором усі економічні й культурні зв'язки, оголосити йому загальну блокаду...

Чи претендувати Україні на частку спадщини CРСР в країнах ''Глобального Півдня''?

У межах Другої міжнародної конференції "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South" 21-22 листопада (організованою, зокрема, Офісом Кримської платформи") відбулася дискусія "Радянська спадщина в країнах Африки, Азії та Латинської Америки: чи повинна Україна претендувати на її частку?"...

Навіщо повторювати російське ІПСО про "далекобійні" ATACMS?

Росіяни говорять про застосування Україною "далекобійної" зброї і "належну" відповідь. Світові ЗМІ це перекладають як long-range missiles. До нас це знову вертається уже з посиланням на солідні західні видання, ми ж любимо посилатися на них...