22 червня 2015, 11:32

Війна і ток-шоу

Армійських командувачів і генералів, керівників силових відомств знімають із своїх посаді і в США, і в Британії, і в Ізраїлі. Це обговорюється у пресі, і в "жовтій" також. Стає, за необхідності, предметом слухань у профільних парламентських комітетах, робляться прес-конференції у відповідних відомствах.

Але важко уявити ситуацію, коли генерали і офіцери виходять разом із політиками різних мастей на ток-шоу, де відбувається не пошук істини чи експертне обговорення, а "базар": хто гучніше, емоційніше, дошкульніше ударить опонента, завойовуючи прихильність аудиторії, де тобі тут же виставлять відповідні рейтинги підтримки. На цю спокусу піддаються і члени правлячої коаліції, які намагаються вирішити коаліційні проблеми у прямому ефірі. Силовики і політики змагаються у гру "ти – корупціонер; ні, ти сам корупціонер", "це ти вкрав; ні, ти сам вкрав". Гадаю, що і головному воєнному прокурору не варто звітувати про розслідування на ток-шоу: він має дати свою прес-конференцію у своєму відомстві, або ж на іншому відповідному майданчику ("кризовий медіа-центр" тощо). І, звичайно ж, важко уявити як в США, Британії, Ізраїлі на ток-шоу під час війни з'являються комбати чи рядові солдати і теж разом з політиками займаються взаємними звинуваченнями. Приклад Ізраїлю, до речі, вартий вивчення: демократія і свобода слова поєднуються із воєнною цензурою.

А у нас? Путін лише посміхається, як українські політики (у тому числі члени коаліції і ті, хто називають себе демократами) черговий раз топлять один одного у гонитві за примарними рейтингами. Отак і виграється росіянами інформаційна війна. Щоправда, Путін не оригінальний. Так само діяли проти демократій всі диктатори, з Гітлером і Сталіним на чолі. Але демократія мусить себе захищати, а не підігравати свідомо чи несвідомо Путіну, якому потрібна дестабілізації в країні.

Що робити?

1. Владі – діяти рішуче. Люди втомилися чекати, коли вже посадять когось із високопосадових корупціонерів, хабарників, представників старого режиму або старих ділків у новій обгортці. А про "посадки", справи, передані до суду – широко повідомляти.

2. Членам коаліції – годі з'ясовувати стосунки у прямих ефірах. У Вас є для цього є інші механізми всередині коаліції, слухання у профільних комітетах.

3. Силовики – країні звітують не на ток-шоу за сумнівним принципом "хто вище б'є, той краще грає". Ваша звітність – ефективність роботи.

4. Журналісти – замість того, щоб розхитувати країну, робіть серйозні експертні обговорення і думайте: що можна обговорювати у прямих ефірах, а що краще на певний час лишити за кадром під час війні.

І це не наступ на свободу слова, а наступ на "базар", на якому виграє лише один покупець. Той, що стоїть у тіні і намагається смикати за ниточки.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чи претендувати Україні на частку спадщини CРСР в країнах ''Глобального Півдня''?

У межах Другої міжнародної конференції "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South" 21-22 листопада (організованою, зокрема, Офісом Кримської платформи") відбулася дискусія "Радянська спадщина в країнах Африки, Азії та Латинської Америки: чи повинна Україна претендувати на її частку?"...

Навіщо повторювати російське ІПСО про "далекобійні" ATACMS?

Росіяни говорять про застосування Україною "далекобійної" зброї і "належну" відповідь. Світові ЗМІ це перекладають як long-range missiles. До нас це знову вертається уже з посиланням на солідні західні видання, ми ж любимо посилатися на них...

Що там із "Кримською декларацією", прийнятою адміністрацією Трампа 2018 р.?

Радник Трампа: Зеленський має представити реалістичне бачення миру, Криму більше немає. Щоправда, за кілька годин команда Трампа дезавуювала ці твердження, зазначивши, що це був радник саме під час виборчої кампанії, отож він не має жодних повноважень робити такі заяви...

Опитування у 30 країнах: хочуть перемоги України і лідерства США

Оригінал на НВ 4 листопада британській The Economist опублікував результати опитування міжнародної кампанії GlobeScan, проведеного у 30 країнах світу (в кожній країні опитували по 1000 респондентів)...

Три несподіванки з опитування до Дня Незалежності

Оригінал – НВ 8-15 серпня Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провів загальнонаціональне опитування...

"Історичні" вибори у Мексиці: "каральне голосування" та вплив на Україну

ОЛЬГА ВОРОЖБИТ, ОЛЕГ САБУРА: Оригінал "Тиждень" 2 червня у Мексиці відбуваються загальні вибори, які незалежно від результатів вже можуть вважатися історичними...