Олексій Гарань Історик-міжнародник, політолог, політконсультант, учасник багатьох "авантюрних" проектів, що стали успішними

Придністров'я-Гагаузія-Крим-Донбас. Гарань про больові точки Молдови та України

06 грудня 2015, 14:27

UKRLIFE.TV: Український політолог Олексій Гарань після візиту до Гагаузії та Придністров'я провів паралелі між політикою Росії в Молдові та Україні (повне 50-хвилинне інтерв'ю):

У Молдові говорять словами російського телебачення, у непідконтрольному Молдові Тирасполі стоїть монумент загиблим "у боротьбі з агресією Молдови", а башкан (голова) автономної Гагаузії – колишня комуністка, яка навіть не розмовляє гагаузькою.Російська масова, монументальна і візуальна пропаганда в Придністров'ї працює "на повну": пропаганда історичної величі Росії/СРСР, "придністровської ідентичності" і боротьби проти "молдовської та румунської експансії". Символи лишилися повністю радянськими, тільки поміняли МССР на ПМР.

У Гагаузії – це "м'якіше", молдовські прапори, написи державною. Але російська мова – повсюду, домінує саме вона, а не гагаузька, наочним було і втручання Росії у перебіг виборів башкана Гагаузії.Показова зміна прапора гагаузів: з традиційного для тюрків блакитного із зображенням степового вовка, він спочатку стає трикольоровим, а потім зникає і зображення вовка. Герб теж нагадує герб радянської республіки.Відеофрагменти інтерв'ю: Багато молдован дивляться на Україну крізь російські окуляри

Незважаючи на те, що Молдова сама постраждала від російської агресії, в країні існують сильні проросійські настрої, які накладаються на незадоволення корупцією та бідністю, і які вміло використовує російська пропаганда.

"Виявляється, що дуже багато молдован дивляться на те, що відбувається в Україні, крізь російські окуляри, і це дуже дивно, оскільки країна сама постраждала від російської агресії, Придністров'я. Але соціологічні опитування показують, що до 50% опитаних вважають, що у Криму відбувся вільний референдум, наприклад", – сказав він.

При цьому, за його словами, істотна частка мешканців країни готова проголосувати за проросійські сили в разі дострокових парламентських виборів. Тому для демократичних сил Молдови критично важливо зберегти коаліцію і не допустити дострокових виборів, вважає політолог.

"Абсолютно необхідно досягти домовленості, зберегти правлячу коаліцію, або переформатувати, але зберегти, обрати президента – президент обирається в парламенті – і уникнути дострокових парламентських виборів. Мені це нагадує ще одну країну, і мені здається, що висновки очевидні і для нас", – наголосив Гарань.

Парадокс: варіант Придністров'я для України не є найгіршим

Сепаратистські території Молдови та Грузії не мають важелів для гальмування розвитку та реформ у цих країнах, тоді як Донбас може стати для України "гирею".

"Я думаю, що варіант Придністров'я – він не є найгіршим, тому що, звичайно, контроль над Придністров'ям в руках Росії, але це не заважає Молдові робити внутрішні реформи. Гірше, коли він (Володимир Путін – ред.) це впихує, і ми стаємо відповідальними за цей регіон, і він з нас висмоктує гроші, ресурси, а там сидять легітимізовані лідери сепаратистів", – сказав він.

Дебальцеве – це був ляпас Меркель, який став аргументом проштовхнути посилення санкцій

Захоплення бойовиками Дебальцевого всупереч Мінським домовленностям не фігурувало на офіційному рівні, але стало тоді серйозним поштовхом для посилення санкцій проти Росії.

"Як мені пояснювали ситуацію, воно не фігурувало на такому офіційному рівні, але насправді це стало дуже серйозним поштовхом до посилення санкцій. Тобто це дійсно стало аргументом для Німеччини проштовхнути посилення санкцій, тому що Дебальцеве – це був такий ляпас Меркель. Меркель і Олланду, можливо французи це не дуже відчули, але Меркель відчула", – сказав він.

Водночас експерт зазначив, що аргумент Дебальцевого зараз вже не може слугувати підставою для невиконання Україною інших пунктів Мінських домовленостей.

"На жаль, дуже багато треба пояснювати Заходу, розумієте, нашим партнерам. Вони деяких речей, як вам сказати, не розуміють, або не хочуть, або дійсно не можуть розуміти", – вважає він.

Наприклад, за його словами, західні дипломати не розуміють, чому прописані в Мінських угодах місцеві вибори на окупованих територіях за визначенням не можуть бути вільними.

"Заходу хотілося б вважати, що конфлікт врегульовується, їм хочеться це бачити, а якщо хочеться, то шукаються для цього аргументи", – пояснив Гарань.

powered by lun.ua
Коментарі — 15
vold _ 18.12.2015 11:35
IP: 95.133.238.---
_ABM_:
Надо признать, что ху_ло профессионально сливает ПаРашу Китаю подписав договор на 50 лет, заставил кацапов трудится на чеченцев и на вамкрышевцев. Профессионально избавил Украину от влияния на ее политику пророссийски настроенного население Крыма и Донбасса. Более того умудрился объединить Украину и перессорить Россию со всем миром. Подставил под пули и снаряды своих дебилов в лу_андонии и новосирии. Да-а-а, ловко это у него получается...
Кацапы, берегите ху_ло!!!
ABM! Не розказуйте москалям китайські таємниці!
Ху_ло веде їх правильною дорогою.В кінці дороги провалля,але їм туди можна,
І навіть треба!
Зара Курица _ 09.12.2015 22:51
IP: 130.211.132.---
Мыкола Задов:
Мракобесие в твоїй голові, олух! Згинь з українського сайту!
Zara Kurica _ 09.12.2015 22:47
IP: 107.178.211.---
Мыкола Задов:
Ось що значить вата, де б вона не була, наслухаються гебельс-ТВ і винять у всьому США, яка чорт знає де від Молдовії, Осетії, Грузії, України на яких напав "старший брат", веде свою пропаганду, а валянки закликають до любові і дружби! Скільки ж можна повторювати світові брехню і самим в неї вірити?
sagredo _ 06.12.2015 20:13
IP: 178.137.53.---
Valeriy Lazarev:
Уважаемая УП, где ваши модераторы? Комментарии невозможно читать: сплошное хамство и негодяев немерено.
Гроші не пахнуть.
-Vesna- _ 06.12.2015 18:34
IP: 93.72.141.---
Мыкола Задов:
-Vesna-:
Мыкола Задов:

Я тебе в дочери гожусь, чудо лапотное.
Не мог я сделать такую тупость и бездарность,прости это не ко мне.
Та здрысни, чумазое.
Как уже достал этот троллячий навоз из России.
-Vesna- _ 06.12.2015 18:29
IP: 93.72.141.---
Мыкола Задов:

Я тебе в дочери гожусь, чудо лапотное.
-Vesna- _ 06.12.2015 17:18
IP: 93.72.141.---
У Молдові говорять словами російського телебачення, у непідконтрольному Молдові Тирасполі стоїть монумент загиблим "у боротьбі з агресією Молдови", а башкан (голова) автономної Гагаузії – колишня комуністка, яка навіть не розмовляє гагаузькою. (с)

Нет спасибо.
Нам этой дряни не надо.
-Vesna- _ 06.12.2015 17:13
IP: 93.72.141.---
Артемий Николаев:
А Майдан в Кишиневе затух. Как его ни пытались разжечь заинтересованные лица, молдаване не пошли (по крайней мере, пока) по пути уничтожения своей страны. А украинцы – пошли. И кто после этого лампочку впятером вкручивает?
Господи... люди добрые,
да объясните ж этому молдаванину Артемию из Николаева – что телегу впереди лошади не ставят.
У меня сил уже нет это тупорылье наблюдать.
sagredo _ 06.12.2015 16:34
IP: 178.137.53.---
Гріх сміятися над гагаузами тобто росіянами! Памятаю, як колишній соціаліст, а потім регіонал і міністр транспорту в уряді Януковича Микола Рудьковський заявляв, що Чорноморський флот РФ в Севастополі – гарант миру і стабільності в Криму.:)
sagredo _ 06.12.2015 16:22
IP: 178.137.53.---
Oleg Sokolenko:
"политологи" киево могилянской псевдакадемии как обычно пиарят себя.
американские тушки
Це схоже на ревнощі. Якби були не американськими, а російськими тушками, то в українського "патріота" Пєтушенка не було б запитань?
Spirito _ 06.12.2015 16:14
IP: 93.72.102.---
Ви певні, що Турчинов не знає історії роззброєння,
Андрей Кононенко?
Валерий Магала _ 06.12.2015 16:09
IP: 212.22.198.---
Oleg Sokolenko:
"политологи" киево могилянской псевдакадемии как обычно пиарят себя.
американские тушки
А вы в данном случае – чем занимаетесь? Или это простой воскресный тролинг, от нечего делать и от нечего сказать по сути?
Андрей Кононенко _ 06.12.2015 15:38
IP: 188.163.73.---
Spirito:
Тобто...Україну роззброїли реально,а гарантії виявилися "умовними". -
Украину не развооружали – она сама это сделала.
Spirito _ 06.12.2015 15:33
IP: 93.72.102.---
-...західні дипломати не розуміють, ... -
- ad memorandum – блог
Тобто...Україну роззброїли реально,а гарантії виявилися "умовними". -
Андрей Кононенко _ 06.12.2015 15:29
IP: 188.163.73.---
Нормальный человек в Приднестровье не поехал бы.
Вы могли бы не вернуться оттуда живым.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Стартувала PR-кампанія за зняття санкцій з Росії?

Олексій Гарань

Скільки посад голів комітетів віддала опозиції правляча компартія у 1990 р.?

15
Ірина Федорів

До уваги голови КОДА: Даніш в суді завалює експертизу по каналізації на Бакала

3
Айдер Муждабаєв

Россияне устали от Путина. Это правда. Им нужен Сталин

6
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

3
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

17
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

11
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

21
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

12
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter