2 червня 2021, 13:04

Ідея ''одеської інакшості'' та пам'ять про 2 травня: чи є загроза стабільності? (аналітика ''Демініціатив'')

Фонд "Демократичні Ініціативи" імені І. Кучеріва продовжує за підтримки Фонду Науманна серію аналітичних матеріалів, присвячених оцінці згуртованості та стабільності на Харківщині та Одещині.

Нижче подаємо повну версію другої аналітичної записки по Одещині (з картою і діаграмою) (перша публікація на сайті "Текстів" – інформаційного партнера цього проєкту). Авторка – Поліна Бондаренко, аналітикиня "Демініціатив".


Вступ

Дані цієї аналітичної записки охоплюють кейси з 24 квітня по 22 травня 2021 року. Враховуючи події, які відбулися в Одеській області за вказаний період, для оцінки було виділено 5 факторів, які потенційно можуть сприяти дестабілізації, або, навпаки, підтримувати консолідованість: 1. Відносини між центральною та місцевою владою; 2. Зовнішня загроза; 3. Поширення COVID-19; 4. Політична участь населення; 5. Поширення проросійських поглядів.

Висновки та Рекомендації

За результатами оцінки стабільності та єдності Одеси та Одеської області, у регіоні, наразі, немає безпосередньої загрози дестабілізації.

Проте серед актуальних ризиків варто вказати такі:

- Збройний конфлікт на кордоні України в Одеській області. Попри те, що в найближчі місяці не передбачається загострення відносин між Молдовою та невизнаною Придністровською Молдавською Республікою, бажання влади Молдови закрити це питання після позачергових парламентських виборів, може мати як дуже позитивні, так і дуже негативні наслідки для Одеси та України загалом. Результат залежатиме від рішучості та ресурсів як Молдови, так і Російської Федерації.

- Росія здатна використати заплановані політичні перемовини у форматі "5+2" задля маскування підготовки диверсійно-підривних дій на території Одеської області наприкінці літа – на початку осені 2021, одночасно із військовими навчаннями "Запад-2021". У зв'язку з цим, виглядає доцільним запровадження жорстких обмежень на перетині молдовського кордону, що контролюється "ПМР" для мешканців ПМР – чоловіків 18-60 років, до 1 грудня 2021 р.

- Нерівномірність темпів щеплення мешканців Одеської області ставить під загрозу курортний сезон, місцеву економіку та епідемічну ситуації влітку по всій країні. Новому керівництву Міністерства охорони здоров'я варто негайно провести управлінський та організаційний аудит обласного управління охорони здоров'я, розглянути різні варіанти кадрових рішень у області та забезпечити Одещину необхідною кількістю вакцин та тестів, в тому числі для відпочивальників.

- Відсутність ефективних каналів комунікації між громадянами та місцевою владою. Неможливість донести інформацію про проблеми до органів місцевої влади через наявні правові механізми, стимулює місцеве населення до участі в акціях протесту. Наразі мирні заходи теж не отримують належної уваги з боку місцевої влади, що може підштовхнути людей до тактик, що більше покладаються на демонстрацію сили та примусу.

- Як застерігали "Демократичні ініціативи", група Труханова-Гриневецького починає використовувати мовне питання для нарощування підтримки з боку проросійськи налаштованих громадян. У короткостроковій перспективі така політика буде призводити до штучного зростання напруженості в регіоні та сприятиме підривним діям Росії. Зокрема, поширенню в місцевих спільнотах соцмереж ідей "одеського суверенітету" та "інакшости".

1. Відносини між центральною та місцевою владою

Читати далі (з картою і діаграмою)

powered by lun.ua

Харківщина травнева (аналітика "Демініціатив")

Фонд "Демократичні ініціативи" за підтримки Фонду Науманна продовжує здійснювати оцінку стабільності на Харковщині. У цьому матеріалі Сергія Шаповалова проаналізовано головні тренди виборчої кампанії на посаду міського голови Харкова; основні проблеми, що спричиняють соціальну напруженість у регіоні та протестну активність громадян (перша публікація – на сайті "Текстів", нижче подаємо повну версію)...

"Деолігархізація"? Людина Ахметова в "Укроборонпромі" та російські олігархи в меморіалізації Бабиного Яру

1) Як призначення людини Ахметова в наглядову раду Укроборонпрому узгоджується із законом про деолігархізацією? Ростислав Шурма працював в бізнесі Ахметова на ключових посадах у 2006-2019 рр...

Ідея ''одеської інакшості'' та пам'ять про 2 травня: чи є загроза стабільності? (аналітика ''Демініціатив'')

Фонд "Демократичні Ініціативи" імені І. Кучеріва продовжує за підтримки Фонду Науманна серію аналітичних матеріалів, присвячених оцінці згуртованості та стабільності на Харківщині та Одещині...

Ун-т Назарбаєва і Президентські ун-ти в Ташкенті і Москві

Ось, здається, звідки позичили ідею "президентського університету" – в Узбекистані про це було оголошено в жовтні 2020 року В Москві існує "Президентська академія", про яку з гордістю написано на її фейсбук-сторінці – "крупнейший в России и Европе университет" І нарешті – Ун-т Назарбаєва: "Назарбаев Университет был основан Первым Президентом Республики Казахстан-Елбасы Нурсултаном Абишевичем Назарбаевым"...

Створено Дорадчу раду проєкту ''Продавці рейтингів. База псевдосоціологів''

Під час виборів 2004 р. директору "Демініціатив", Ількові Кучеріву, пропонували 1 млн дол. за пряму фальсифікацію прогнозу виборів і екзит-полу другого туру – "Національного екзит-полу", який здійснював консорціум кількох соціологічних центрів (Як Тігіпко за мільйон доларів хотів купити соціологію на користь Януковича)...

Створено Дорадчу раду проєкту про псевдосоціологів

Під час виборів 2004 р. директору "Демініціатив", Ількові Кучеріву, пропонували 1 млн дол. за пряму фальсифікацію прогнозу виборів і екзит-полу другого туру – "Національного екзит-полу", який здійснював консорціум кількох соціологічних центрів (Як Тігіпко за мільйон доларів хотів купити соціологію на користь Януковича)...