Альона Гетьманчук Директорка Центру "Нова Європа" (New Europe Center)

Путін VS Порошенко у країнах Вишеграду.

18 травня 2018, 17:59

Так вже склалось, що сусіди України гірше ставляться до українців, аніж українці до цих сусідів. Це традиційно стосується не тільки на Сході, але й на Заході. У минулому році наш Центр навіть виступив з пропозицією розробити Європейську політику сусідства України, де б робота із позиціонуванням України серед суспільств сусідніх країн була б важливим елементом. Нове дослідження настроїв у країнах Вишеградської четвірки, яке було презентоване на форумі GLOBSEC (де бере участь і представник Центру "Нова Європа") демонструє й інші цікаві тенденції. Як загалом у регіоні, так і щодо України.

Наприклад, що в країнах Центральної Європи сильні позиції тих, хто бачать їхні країни ні на Заході, і ні на Сході, а чимось посередині. Тобто, позиція такого собі моста між Заходом і Сходом є популярною навіть у країнах, які вже понад 10 років перебувають у ЄС і НАТО. Більше половини мешканців Чехії і Словаччини вважають свої країни саме чимось таким посереднім (somewhere in between). Чи варто дивуватись, коли Україну розглядають не інакше, як мостом між Заходом і Сходом? Відверто здивувало, що найменш прозахідна молодь (18-24 роки) мешкає наразі у Польщі, а найбільш прозахідною з країн Вишеграду є Угорщина.

Щодо України, то тут показово, що серед країн регіону з політикою Путіна переважно погоджуються більше, ніж з політикою Порошенка (і, очевидно, в цьому контексті України). Єдина країна, де більше погоджуються з політикою Порошенка, аніж Путіна – це Польща. Всі решта – навпаки. Найбільш драматична ситуація спостерігається у Словаччині. Там згідних з політикою Путіна – 41%, і незгідних з політикою Порошенка – 49% (див. інфографіку). Це при тому, що якраз зі Словаччиною не було в останній рік таких напружених відносин на політичному рівні, як з Угорщиною чи з Польщею. Пам"ятаєте, саме зі словацьким президентом Порошенко навіть прорубував символічне безвізове вікно в Європі на спільному кордоні? Благо, що в усіх країнах Вишеграду щонайменше половина опитаних визнає присутність російських військ на території України, і саме цим фактом пояснює те, що конфлікт на Сході України досі триває. Бо, наприклад, втручання Росії у вибори в країнах Європи більше мешканців у цих країнах не визнають, аніж визнають.

Цікаво, що Словаччина в дослідженні перемагає і в інших номінаціях, що може прямо чи опосередковано пояснювати симпатію до політики Путіна і антипатію до політики Порошенка. А саме – словаки виявились єдиними, хто вважає, що до 1989 року і падіння комунізму центральним європейцям жилось краще, аніж після падіння комунізму. Також серед словаків спостерігається найбільша схильність до конспірологічних теорій з усіх країн регіону і сильні анти-американські настрої. З позитивно: у Словаччині, як і в Чехії, збільшується кількість молодих людей, які підтримують членство своєї країни в НАТО. Як-то кажуть, і на тому дякуємо.Коментарі — 10
Sasha Korpanyuk _ 20.05.2018 09:54
IP: 77.121.119.---
очень нужное исследование, просто необходимое, многое стало ясно, а то никак не мог понять почему тарифы взлетели в десяток раз, гривна рухнула, преступлений стало больше на 1999%, народу поменьшало до 30 миллионов, а оно вона что...спасибо директорка...
Евгений Романюк _ 19.05.2018 21:03
IP: 35.235.226.---
У Порошенка немає політики, є тільки відвертий грабіж власного народу, прикритий патріотичними лозунгами. А західним сусідам ці лозунги до дупи і тому вони бачать суть...
Вагнер Данило _ 19.05.2018 15:53
IP: 77.120.46.---
явна маніпуляція... скільки українців зможе назвати, як звати президента Словаччини чи премєра Угорщини...правильно -майже ніскільки...то чому молоді словаки чи угорці мають цікавитися тим, хто є президентом України чи Єстонії, до прикладу...
Вячеслав Не Має Значення _ 19.05.2018 12:13
IP: 109.86.34.---
Це не Захід влаштовував Голодомори українцям у 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 рр., і не Захід влаштовував і влаштовує масові регулярні вбивства українців-патріотів (раніше як "буржуазних націоналістів", а тепер як "фашистів"), Захід не використовував війни для етноциду українців, кидаючи їх беззбройними під вогонь добре озброєного ворога, все це робив не Захід, а росіяни. Тому Захід мені не ворог, він мені нічого погано не зробив. Мої вороги росіяни, які не визнають права мого народу на власну суб'єктність, і самого українського народу також не визнають. Хоч поняття Захід дуже загальне, зокрема Італія і Греція формально країни Заходу, але вони є лоббістами злочинного путінського режиму і виступають за скасування й так дуже помірних, майже косметичних, санкцій проти Росії, тому я не вважаю ці країнами дружніми до України, яким би Заходом вони не вважалися.
Andriy Panchenko _ 19.05.2018 11:34
IP: 79.110.129.---
Александр 1:

Все набагато глибше – Захід загнив і не очистився. 2 світова нічого їх не навчила, сите життя скоро закінчиться і тоді буде пагано всім.
На мою думку, обєктивно – Захід буде знищено або реформовано, так, як живуть вони, жити неможна, у них нема виходу, скоро вони накриються або самі або разом з усіма.
Andriy Panchenko _ 19.05.2018 11:32
IP: 79.110.129.---
Вячеслав Не Має Значення:

Друзі наші завжди чогось від нас хотіли...
таким чином, ми з цими друзями можемо спілкуватися лише з позиції нашихз інтересів та сили – РФ, КОРея та інші – сильні країни, яким Захід нічого не протиставить.
Якщо себе не поважаєш, знущатиметься кожний.
Andriy Panchenko _ 19.05.2018 11:27
IP: 79.110.129.---
ЧОаму це гірше?
ВОни насзахистили від ворога – почитйте європресу...
ввели нам гей-цінності – подивіться на гей-паради...
збудували міст до Криму – фото в неті...
збудує з Путіним Потік-2, там же...
скоро поможуть розпродати залишки держвласності, знизщать останні сільські поселення, колиски українців...
поки ми продовжуємо бути тупими безвольними рабами,
Захід нам підніме ціни, пенсійний вік та розповість, куди нам потрібно виїхати з наших домів і хат...
Захід – найкращий друг України))))))))))))
правда, вічно стурбований – і ми скоро такими станемо, адже спільні цінності
Вячеслав Не Має Значення _ 19.05.2018 09:59
IP: 109.86.34.---
Їх Московська Орда лише трошки полякала після ІІ Світової війни, у 1956, 1968, 1981 рр., але Голодомор їм не влаштовувала, інакше тепер там не залишилося б мешканціів, які вірили б чи не вірити Путіну. Нас не повинні цікавити фобії і філії жителів тамтешніх країн. Україна отримала трагічний досвід співіснування з московським архаїчним і водночас дуже жорстоким соціумом. Московитів цілком влаштовує статус рабів держави, аби тільки вона забезпечувала їм завоювання і поневолення інших народів та утримання їх в неволі любою ціною. Ми заплатили цю ціну мільйонами життів наших співвітчизників і понад усе тепер треба берегти свою незалежність від чергової спроби Орди нас завоювати. Якщо чехи, словаки, угорці і поляки впевнені, що країна-агресор краща від країни, яка зазнала агресії, то це лише доводить, що вони нам не друзі і ніколи ними не були.
Александр 1 _ 19.05.2018 09:25
IP: 188.163.12.---
А все тому, що поряд з "корисними ідіотами" існують ще "нелякані ідіоти". Як би їм випала доля відбиватись від такого агресора, як Росія, вони б всі, як один, засуджували політику Путіна і підтримували політику Порошенка. Польща підтримує Україну саме тому, що має історичний досвіт боротьби з Російською імперією за своє незалежне існування.
Богдан Дівнич _ 18.05.2018 21:24
IP: 35.195.110.---
Нічого дивного-все має своє пояснення.Адже гіршого прикладу для країн навколо України,як період нинішнбої влади, не було.Дуже показове відношення Путін-Порошенко.Вони ж бачать,що нинішня влада -шабаш.
Корупція1176 Україна та Європа966 Мовне питання181 Aтака Путіна1134 Свобода слова555
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter