3 вересня 2012, 18:18

"Стоп-цензура!" не знає, яке місце Україна посідає за рівнем свободи слова?

Сьогодні був на відкритті WAN-IFRA. Це найбільший медіа-захід світового рівня за останні кілька років.

Учасники руху "Стоп-цензура!" виступили з акцією протесту.

Зверніть увагу. У Південній Кореї місцевих журналістів, які також намагалися влаштувати акцію протесту під час WAN-IFRA, зупинили на ескалаторі та навіть не пустили до зали.

Між іншим, Республіка Корея займає в рейтингу свободи слова "Репортерів без кордонів" 44 місце і випереджає на кілька позицій США!

У Москві за спробу організувати протест під час виступу Путіна на WAN-IFRA організаторів оштрафували.

В Україні протест відбувся за задумом ініціаторів. Оскільки в залі було темно, а я сидів на гальорці, то їхніх гасел на плакатах я не зміг прочитати.

Тому цитую два з них за "Телекритикою":

"Україна посідає 130 місце в рейтингу свободи преси".

"В Україні не працює доступ до публічної інформації"

Інформую шановних активістів, що згідно з останнім (2011-2012) рейтингом поважної міжнародної організації "Репортери без кордонів", Україна покращила позицію в рейтингу свободи слова на 15 (!) пунктів. Зі 131 місця ми перемістилися на 116.

Це відбулося не в останню чергу завдяки тому, що в Україні почав діяти закон "Про доступ до публічної інформації", який схвально оцінили репортери.

"Репортери без кордонів" мають в Україні свого представника – Оксану Романюк, яка може підтвердити покращення рейтингу свободи слова в Україні. Вона має цьому своє пояснення, але факт залишається фактом. Свіжіших звітів репортери не публікували.

Хіба не знала про це "Стоп-цензура!"? Звичайно знала! Але вони обрали для акції рейтинги "Freedom House", для яких свобода слова – не провідна тема, як для репортерів, а лише одна з багатьох, яку вони моніторять поряд зі станом демократії, захистом прав людини, свободи зібрань та безлічі інших маркерів. Якщо завтра хтось оприлюднить ще гірші для України рейтинги, Ви про це дізнаєтеся з плакатів "Стоп-цензурі!".

До речі, Оксана Романюк, як учасник протесту, тримала один з плакатів. Чи це означає, що даним свого офісу вона вже не довіряє? Це все одно, якби CNN замовив власний exit-poll, але сказав, що exit-poll конкурентів з NBC кращий.

І, наостанок, назву три факти, чому я не погоджуюся з гаслом, що закон про доступ в Україні не працює.

1. Київська обласна і Київська міська державні адміністрації набрали найбільшу кількість балів за моніторингом впливової громадської організації.

"В процесі надсилання електронних запитів та отримання відповіді на них не виникає жодних проблем. Запити реєструються, а відповіді надаються якісно та вчасно", – пишуть активісти громадської організації.

2. Чиновники почали отримувати догани за ненадання відповіді журналістові за запитом, інформує сайт Інституту масової інформації, керівник якого – Вікторія Сюмар сьогодні охоче протестувала за свободу слова.

3.Адміністрація Президента чи не вперше надала відповідь на запит "Української правди", яка не викликала нарікань редакції.

Чи працює свобода інформації чи ні – це оціночні судження про напівповну/напівпорожню склянку з водою. Оптимісти кажуть, що працює, песимісти – що ні. Кожен бачить свою правду

''Молоді демократії'' випереджають ''стару Європу'' за рівнем доступу до інформації

Ми часто не помічаємо того, що в нас є, але, позбувшись цього, можемо шкодувати. Одним з найбільших здобутків українського закону "Про доступ до публічної інформації" є запровадження можливості спілкування громадян і влади у електронній формі...

Запити на інформацію до Президента України приймаємо за тимчасовою адресою: vidkrytist@gmail.com

У зв'язку з тим, що сайт Президента України тимчасово не працює, Головне управління забезпечення доступу до публічної інформації приймає запити на доступ до публічної інформації за тимчасовою адресою: vidkrytist@gmail...

Наздогнати Америку: у квітні Росія запускає сервіс он-лайн петицій громадян, який півроку тому запровадив Білий дім

15 квітня Росія запускає сервіс он-лайн петицій громадян. Схема така: спершу громадська ініціатива чи пропозиція має пройти кількарівневу систему фільтрів та предмет дотримання вимог законодавства, потім її публікують на сайті петицій, далі за рік вона має зібрати 100 000 "лайків" зареєстрованих за паспортними даними в інтернеті громадян...

Доступ-2012 у цифрах

Минуло два роки з часу появи на світ Закону України "Про доступ до публічної інформації". 2012 рік став першим повним роком роботи цього Закону...

Коли Білий дім збудує Зірку смерті?

У США знайшли спосіб, як кожен може порадити Президенту, що робити. Минулої осені Білий дім запустив новий інтерактивний сервіс "We the people", який дає можливість будь-кому написати петицію до Президента США з пропозицією вирішення будь-якого питання...

Україна впроваджує ''Правило Міранди'', відоме усім шанувальникам Голлівуда

Кожному, хто хоч раз дивився голлівудські кінофільми про поліцейських, відомі процедури затримання підозрюваного. Після переслідування, перестрілки і бійки американський коп обов'язково зачитує затриманому його права та ще й перепитує чи той зрозумів...