Небезпека хакі-тренду на виборах
Останніми днями в ЗМІ з'являється ще більше інформації про учасників АТО, які за списками йдуть до парламенту. Демократичні партії навипередки хизуються народними героями, бойовими командирами та представниками добровольчих батальйонів. Головний тренд політичного сезону – досвідчений політик в люксовому костюмі на фоні чоловіків у військовій формі.
Виборцям подобається такий тренд. Він має сенс. Люди, які пролили кров за Батьківщину і є політичною елітою. Втім, варто остерігатися шахраїв та самозванців. Як влучно каже Семен Семенченко, не всі, хто на фронті – герої. Свіжий в пам'яті приклад Майдану. Коли вже через тиждень після лютневої бійні, по Хрещатику козиряли авантюристи в хакі зі скриньками для збору коштів на власний карман.
Запобіжником від шахрайства є передвиборча програма. Такий партійний документ має нести конструктив. А також відповіді на питання: які треба провести комплексні реформи, якою буде держава через 5-10 років? Бажано, аби запропоновані кроки до оновлення країни були прописані в межах певної ідеології. Щоб ліберальні ідеї вільного ринку не переплутувалися з комуністичними обіцянками про дешевий хліб "по руб пісят".
Фактично, партійні передвиборчі програми – це план дій, які виборці, платники податків, можуть оцінити, порівняти та обрати найефективніший. А виконавці – переможці виборів – зобов'язуються реалізувати такий план протягом каденції.
Треба віддати шану прем'єр-міністру України Арсенію Яценюку, Голові парламенту Олександру Турчинову та Президенту Петру Порошенку за те, що втримали державу на плаву. Та також треба нагадати, що реформи так і не розпочаті, люстрація вже провалена, асоціація відкладена, а населення біднішає щодня через круте піке гривні. В парламентських кулуарах панує хибна думка, що рукостискання з героєм АТО чи просто людиною в хакі захистить від соціальних бунтів. А також зніме будь-яку відповідальність за відсутність стратегії розвитку держави. Проте така наївність розсіється одразу після того, як населення отримає перші квитанції за опалення та спробує пригадати, що ж конкретно зробила влада для життя по-новому.
Тому під час виборів ключові партії повинні ставити акцент не на кількості людей в камуфляжі в списках. А на наявність адекватної програми реформ, результати яких можна виміряти через певний час за конкретними індикаторами. Все інше від лукавого.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.