27 жовтня 2014, 11:45

Уряд, силові відомства та громадськість домовились вирішити проблеми держзакупівель для АТО

Минулої п'ятниці відбувся унікальний захід в історії оборони України. У співпраці з громадськими експертами представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі спільно з Держфінінспекцією провели навчальний семінар "Проведення закупівель у період АТО" для всіх силових структур України. За партами зібралися високі чини з Міноборони, Генштабу, МВС, Нацгвардії, Держприкордонслужби, СБУ та інших відомств.

Під час семінару спеціалісти Мінекономрозвитку пояснили оптимальні варіанти проведення закупівель для фронту. Детально розібрали нову переговорну процедуру. Окреслили проблеми, які заважають швидко проводити закупівлі.

Представники ДФІ розповіли, як саме будуть проводити перевірки таких закупівель. Кожна секція семінару завершувалась конструктивною дискусією, в якій присутні ділились власним досвідом. В обговорені також прийняли участь представники Генпрокуратури. Останні роз'яснили нюанси узгодження перевірок між правоохоронними та контролюючими органами.

На заході виступив і автор цього посту. Розповів про ресурси в Інтернеті, якими користуються журналісти-розслідувальники. Така інформація дозволить замовникам закупівель складати детальне дос'є на підприємців, що надають свої пропозиції для армії. Відтак замовники будуть краще розуміти, з ким мають справу.

Загалом захід пройшов в робочій атмосфері. Окреслено цілий ряд проблем в сфері закупівель для АТО. Представник різних силових відомств обмінялися контактами, тож є надія, що незабаром проблеми будуть усунуті.

Окрема подяка за підтримку ініціативи щодо проведення навчального заходу Андрію Рубану директору департаменту державних закупівель Мінекономрозвитку, Лілії Дудник заступнику директора департаменту державних закупівель Мінекономрозвитку, Володимиру Баштовому полковнику Нацгвардії, Вікторії Кушнір керівнику прес-служби Нацгвардії, Ірині Власенко начальнику управління контролю за держзакупівлями ДФІ, а також спеціалістам Мінекономрозвитку та ДП "Зовнішторгвидав", які погодились виступити перед силовиками.

________________

Прес-реліз Центру політичних студій та аналітики

Представники Уряду, силових структур та громадські експерти розпочали діалог для оптимізації системи державних закупівель для армії та АТО. Це відбулося на семінарі "Проведення закупівель у період АТО", який був організований Центром політичних студій та аналітики за участі Мінекономрозвитку, Держфінінспекції та за фінансової підтримки Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні.



У заході узяли участь представники Міністерства оборони, МВС, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішнього розвитку та інших силових структур. Вони прослухали рекомендації від представників Мінекономрозвитку, Держфінінспекції та громадських експертів Центру політичних студій та аналітики.

"Проблеми в закупівлях для армії мають бути подолані, – заявив Віктор Таран, експерт Центру політичних студій та аналітики. – В умовах постійної військової загрози, тил має працювати, як годинниковий механізм. На це і спрямований семінар – зробити так, щоб різні державні структури працювали в зв'язці. На кону людські життя, тому ми докладемо усіх зусиль, щоб це дійсно було так".



Як виявилось, це була перша розширена зустріч силовиків та урядовців, присвячена питанням проведення державних закупівель. Представники Мінекономрзвитку та Держфінінспекції пояснили силовикам спірні моменти законодавства та надали структурували інформацію держзакупівель для армії та АТО. В свою чергу представники силових відомств отримали можливість уточнити власні алгоритми дій.

"Сьогодні ми знаходимось тут не лише як чиновники, але і як громадяни, – заявила Лілія Дудник, заступник директора закупівель та державного замовлення Міністерства економічного розвитку та торгівлі. – Усі державні структури сьогодні якнайбільше працюють для того, щоб вояки вчасно отримали необхідну зброю та обладнання, техніку, харчі. Від нас усіх залежить, чи будуть наші захисники забезпечені усім необхідним".

Учасники семінару активно вступали в дискусію та налагоджували між собою зв'язки. У форматі обговорення, представники силових відомств змогли знайти шляхи вирішення більшості наявних проблем у сфері держзакупівель.

"Сьогодні ми дізналися багато нової інформації, яка допоможе краще організувати держзакупівлі для силовиків. – заявив Тарас Молодій, полковник Генерального штабу Міноборони, – Керівники усіх відомств вже спланували для себе необхідні завдання. Крок за кроком ми зробимо держзакупівлі максимально ефективними".



Учасники та організатори висловили сподівання, що подібні семінари і надалі будуть проводитися для представників державних структур та відомств.

"Вочевидь, одного такого заходу недостатньо. – констатував на завершення координатор проектів Представництва Фонду Фрідріха Науманна За свободу Володимир Олійник, – Ми сподіваємось, що ця зустріч підніме на новий рівень комунікацію між різними відомствами, а отримана інформація допоможе силовикам проводити держзакупівлі максимально ефективно. Крок за кроком, армія стає сильнішою і сьогоднішній тренінг показав, що цей процес триватиме й далі".

Будувати сильну державу не "для НАТО", а для власної безпеки

Про результати Саміту НАТО. Можна образитися на весь світ. А можна доказати всьому світові, що ми найкращі. Українцям під силу розбудувати сильні незалежні державні інституції, які будуть працювати раціонально і без корупції...

Майно зрадників, які здали Південь ворогу, досі не конфісковано

Кулініч, який здав росіянам Херсонську область; Наумов, який інтегрував в СБУ і покривав зрадників; Сівкович, який був звʼязковим між зрадниками в СБУ та ФСБ – всі вони досі не отримали вироків, не потрапили під санкції, а їх майно не стягнуто на користь воюючої держави...

Ерефія обовʼязково паде. Але для цього маємо викорінити роскапітал і побудувати сильний ОПК

Всі українці очікують на падіння ерефії. І вона неодмінно впаде. Та на мою думку ключовим фактором самознищення рашизму стане сильна і економічно раціональна мілітарі Україна...

Економічна пуповина з Москвою досі не розірвана. Секторальні санкції відсутні

На початку серпня минулого року Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту проєкт постанови про запровадження секторальних санкцій проти "ерефії"...

Активи Дерипаски. Вже не поразка, але поки і не перемога

Можна порадіти за конфіскацію численних активів російського олігарха Олега Дерипаски в Україні. І подякувати за це команді заступниці Міністра юстиції Ірині Мудрій, яка відповідальна за напрямок підготовки позовів про стягнення активів підсанкційних осіб...

Україна – не Ізраїль. Хочемо вижити – мусимо ним стати

Держава Ізраїль укотре продемонструвала майстер-клас всьому світові як треба розправлятися з ворогом. Рішуче, жорстко, результативно та головне заздалегідь...