Ахметовець на вістрі вугільних реформ
У структурі Міненерговугілля є такий собі департамент з питань функціонування та реформування вугільної промисловості. Директор цього департаменту – Олександр Вівчаренко – типовий "регіонал". У пресі він вважається людиною олігарха-переселенця Ріната Ахметова. В різні часи керував шахтами "Павлоградвугілля" та "Ровенькиантрацит". Обидві входять до групи Ахметова ДТЕК.
У 2005 році проти Вівчаренка відкрили кримінальну справу за попередньо встановленим фактом, що протягом 2002 року нинішній очільник департаменту Міненерго продав комерційним структурам вугілля за заниженими цінами, чим завдав тоді ще державному "Павлоградвугіллю" збитки понад 60,9 млн. гривень. Проте "любі друзі" не довели справу до кінця.
У 2010 році Вівчаренко на посаді технічного директора "Павлоградвугілля" від Партії регіонів пройшов в Павлоградську міську раду на Дніпропетровщині. В травні 2011 року Вівчаренко очолив Департамент з питань функціонування та реформування вугільної промисловості при міністрові Юрії Бойко, одному з найвпливовіших регіоналів епохи "сім'ї".
У 2012 році екс-президент Віктор Янукович присудив Вівчаренку Державну премію України в галузі науки і техніки 2011 року за роботу "Сучасні технології комплексної розробки вугільних родовищ України в гірничо-геологічних умовах відпрацювання тонких та надтонких пластів".
Нині Вівчаренко як директор департаменту входить до складу оперативної робочої групи Міненерговугілля, яка вирішує, які шахти закривати на Волині.
Таким чином, вчорашні очільники Майдану спокійно довірили реформи в надпроблемній вугільній галузі представнику вчорашньої "злочинної влади". Хочеться вірити, що "шишки" з уряду зможуть пояснити платникам податків, які саме реформи відбуваються у вугільній промисловості від 2011 році, що уряд камікадзе вирішив не змінювати коней на переправі.
Олександр Вівчаренко під час робочої зустрічі на Волині. Фото з телесюжету каналу СТН
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.