Наші в Каннах
Вчора, 16 травня, у день відкриття 66-го Каннського кінофестивалю, у Віллаж Інтернасьйональ розпочав роботу наш національний павільйон. Вже шостий рік поспіль українська делегація представляє міжнародним кінофахівцям та дистриб'юторам як готові проекти, так і ті, що знаходяться на початковій стадії розробки.
І вперше за шість років українські кінематографісти у павільйоні на набережній Круазетт презентують дитячі фільми – картини "Іван Сила" Віктора Андрієнка, "Микита Кожум'яка та вогняна квітка" Ростислава Гарбара і Михайла Кострова та "Чарівні історії: еліксир доброти" Лілії Солдатенко.
Проектів на початковій стадії виробництва налічується близько двадцяти. Серед них – перша повнометражна стрічка ("Степне") володарки Золотої пальмової гілки Канського МКФ 2011 року Марини Вроди.
Документалістика представлена новим повнометражним фільмом Дмитра Сухолиткого-Собчука "Красна Маланка" та кіноальманахом "Поза Євро".
А в одній з основних секцій фестивалю, Short Film Corner, українці презентують 12 короткометражок: "Закон Мьорфі" Ольги Карплюк, "Дорога" Максима Ксєнди, "Постскриптум" Анастасії Храмової, "Уроки української" Руслана Батицького, "У ванній" Ігоря Морозова, "Жовта квітка для месьє Бурійона" Лариси Артюгіної, "Структура кави" Олега Бобало-Яремчука, "Портрет" Анастасії Старової, "18+" Романа Бровко, "Німфо" Олега Борщевського, "Пробудження" Миколи Літвіна, "Повернення (множина) " Олександра Ратия.
Один вітчизняний фільм покажуть на кіноринку – стрічку Андрія Рожена "Легка мов пір'їнка".
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.