24 квітня 2013, 18:57

Кінопосольство України у Каннах. За наші гроші

У цьому році Держкіно України вже втретє презентуватиме Український павільйон в рамках Міжнародного кінофестивалю у Каннах.

Для безпосередньої організації та роботи національного павільйону Держкіно уклало угоду з держпідприємством "Національний центр Олександра Довженка" на суму 400 тисяч гривень. Судячи з повідомлення про цю угоду, що з`явилося на сайті "Наші гроші" (з посиланням на "Вісник державних закупівель"), журналісти не зовсім уявляють, на що саме Держкіно витрачає 400 тисяч державних гривень (адже, як акцентують "Наші гроші", нікому невідомо, "які фільми будуть представляти Україну на фестивалі").

Пояснюю….

На цьогорічному, 66-му МКФ у Каннах, який відбудеться з 15 по 26 травня, українські фільми у конкурсних програмах участь не прийматимуть. Але Канський кінофестиваль – це не лише конкурсні змагання: в рамках цього форуму проводяться також різноманітні спеціальні події та кіноринок, який є місцем зустрічі професіоналів кіноіндустрії з усього світу.

Кіноринок складається з павільйонів окремих країн, в яких представлені проекти та суб’єкти кінематографії цих країн, проводяться тематичні заходи, презентації та зустрічі.

Організація Українського павільйону в рамках одного з найбільших та найпрестижніших кінофорумів світу – Канського МКФ – є важливим завданням для просування українських кінопроектів, популяризації українського кіно, сприяння пошуку іноземних інвестицій та копродукції фільмів. Український павільйон – це місце зустрічей українських кінематографістів з їхніми закордонними партнерами, місце проведення презентацій українських кінопроектів, прес-конференцій та заходів українських кінофестивалів, місце розповсюдження інформації про Україну та українське кіно. Я називаю наш національний павільйон Кінопосольством України розміром 25 кв.м

У 2013 році Кінопосольство України в Каннах працюватиме протягом всього періоду фестивалю.

25 кв.м – це площа приміщення павільйону, яку Національний центр Довженка орендував за контрактом, укладеним з організатором Міжнародного кінофестивалю в Каннах (плюс оренда тераси площею 25 кв. м для переговорів "під парасольками").

Центр Довженка також забезпечує відрядження делегації учасників заходу, оренду технічного оснащення павільйону, послуги з перекладу та послуги з організації презентації українських фільмів.

Що ж стосується того, які саме проекти, які суб`єкти національної кіноіндустрії будуть представлені на кіноринку у Каннах, то про це (а також про різні деталі організації Українського павільйону та багато інших питань) зможе дізнатися будь який журналіст, якщо відвідає прес-конференцію на тему "Український павільйон на Каннському кінофестивалі", яка відбудеться 29 квітня, о 12.00, в кінотеатрі "Київ".

Наші в Каннах

Вчора, 16 травня, у день відкриття 66-го Каннського кінофестивалю, у Віллаж Інтернасьйональ розпочав роботу наш національний павільйон. Вже шостий рік поспіль українська делегація представляє міжнародним кінофахівцям та дистриб'юторам як готові проекти, так і ті, що знаходяться на початковій стадії розробки...

Про комічні та драматичні історії дитинства

Нещодавно, 3 травня, знімальна група кінофільму "Трубач" розбила тарілку... За давньою кіношною традицією, тарілка завжди б'ється в перший знімальний день, після першого відзнятого кадру...

Кінопосольство України у Каннах. За наші гроші

Для безпосередньої організації та роботи національного павільйону Держкіно уклало угоду з держпідприємством "Національний центр Олександра Довженка" на суму 400 тисяч гривень...