16 травня 2013, 17:42

Наші в Каннах

Вчора, 16 травня, у день відкриття 66-го Каннського кінофестивалю, у Віллаж Інтернасьйональ розпочав роботу наш національний павільйон. Вже шостий рік поспіль українська делегація представляє міжнародним кінофахівцям та дистриб'юторам як готові проекти, так і ті, що знаходяться на початковій стадії розробки.

І вперше за шість років українські кінематографісти у павільйоні на набережній Круазетт презентують дитячі фільми – картини "Іван Сила" Віктора Андрієнка, "Микита Кожум'яка та вогняна квітка" Ростислава Гарбара і Михайла Кострова та "Чарівні історії: еліксир доброти" Лілії Солдатенко.

Проектів на початковій стадії виробництва налічується близько двадцяти. Серед них – перша повнометражна стрічка ("Степне") володарки Золотої пальмової гілки Канського МКФ 2011 року Марини Вроди.

Документалістика представлена новим повнометражним фільмом Дмитра Сухолиткого-Собчука "Красна Маланка" та кіноальманахом "Поза Євро".

А в одній з основних секцій фестивалю, Short Film Corner, українці презентують 12 короткометражок: "Закон Мьорфі" Ольги Карплюк, "Дорога" Максима Ксєнди, "Постскриптум" Анастасії Храмової, "Уроки української" Руслана Батицького, "У ванній" Ігоря Морозова, "Жовта квітка для месьє Бурійона" Лариси Артюгіної, "Структура кави" Олега Бобало-Яремчука, "Портрет" Анастасії Старової, "18+" Романа Бровко, "Німфо" Олега Борщевського, "Пробудження" Миколи Літвіна, "Повернення (множина) " Олександра Ратия.

Один вітчизняний фільм покажуть на кіноринку – стрічку Андрія Рожена "Легка мов пір'їнка".

Наші в Каннах

Вчора, 16 травня, у день відкриття 66-го Каннського кінофестивалю, у Віллаж Інтернасьйональ розпочав роботу наш національний павільйон. Вже шостий рік поспіль українська делегація представляє міжнародним кінофахівцям та дистриб'юторам як готові проекти, так і ті, що знаходяться на початковій стадії розробки...

Про комічні та драматичні історії дитинства

Нещодавно, 3 травня, знімальна група кінофільму "Трубач" розбила тарілку... За давньою кіношною традицією, тарілка завжди б'ється в перший знімальний день, після першого відзнятого кадру...

Кінопосольство України у Каннах. За наші гроші

Для безпосередньої організації та роботи національного павільйону Держкіно уклало угоду з держпідприємством "Національний центр Олександра Довженка" на суму 400 тисяч гривень...