Що дає Україні угода з США по ядерній енергетиці?
Мій багаторічний досвід роботи в комітеті по ПЕК та у Міністерстві екології та ядерної безпеки підказує мені, що домовленість президентів України та США щодо відмови України до 2012 року від запасів урану, збагаченого на 20%, та переорієнтації дослідницьких центрів на роботу з низькозбагаченим паливом відповідає національним інтересам України. Відмова від запасів урану відкриває нові можливості для ефективної співпраці з США у мирному використанні ядерної енергії.
Використовувати високозбагачений уран ми не можемо через міжнародні зобов'язання щодо виключно мирного використання ядерної енергії. Водночас уран, збагачений на 20%, все одно є непридатним для виготовлення ядерної зброї, оскільки для цього потрібна більш висока його концентрація.
Я переконаний, чим більше Україна буде відкрита для співпраці з такими цивілізованими країнами, як США, в ядерній галузі, тим вищим буде рівень її безпеки в стосунках з іншими країнами, – в тому числі, з РФ.
Маю надію, що україно-американська угода передбачає співробітництво у галузі виробництва власного ядерного палива. Це було б ще одним важливим аспектом співпраці України та США.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.