Юрій Костенко Народний депутат України, голова Української народної партії

Що дає Україні угода з США по ядерній енергетиці?

13 квітня 2010, 17:41

Мій багаторічний досвід роботи в комітеті по ПЕК та у Міністерстві екології та ядерної безпеки підказує мені, що домовленість президентів України та США щодо відмови України до 2012 року від запасів урану, збагаченого на 20%, та переорієнтації дослідницьких центрів на роботу з низькозбагаченим паливом відповідає національним інтересам України. Відмова від запасів урану відкриває нові можливості для ефективної співпраці з США у мирному використанні ядерної енергії.

Використовувати високозбагачений уран ми не можемо через міжнародні зобов'язання щодо виключно мирного використання ядерної енергії. Водночас уран, збагачений на 20%, все одно є непридатним для виготовлення ядерної зброї, оскільки для цього потрібна більш висока його концентрація.

Я переконаний, чим більше Україна буде відкрита для співпраці з такими цивілізованими країнами, як США, в ядерній галузі, тим вищим буде рівень її безпеки в стосунках з іншими країнами, – в тому числі, з РФ.

Маю надію, що україно-американська угода передбачає співробітництво у галузі виробництва власного ядерного палива. Це було б ще одним важливим аспектом співпраці України та США.

powered by lun.ua
Коментарі — 76
Paravoz21 _ 03.01.2011 12:58
IP: 212.113.57.---
Экология планеты на пороге коллапса – и не когда-нибудь потом, а Сегодня! А централизованное использование энергоносителей – лишь схема выкачки денег у населения... energyland org ua
vts-m _ 19.04.2010 13:55
IP: 194.171.7.---
buerger:
Не поспішайте, пане. Подивіться на свій стиль опонентства. Я маю на це нюх. Питання, думки і критика завжди мають бути там, де немає інформації, як ось у даному блозі. Суть даного блогу короткий: "Одобрямс" – і все. А чому, як, для чого – це полишилось на дописувачів. Так, я помилявся в сенсі, що цей уран потрібен Україні для енергетики і науки. Але питання політичних/фінансових преференцій від здачі урану залишаеться відкритим.
ПС. Саме несподіване, що я дізнався дякуючи цьому блогу: у нас немає ядерної фізики.В порівнянні з цим, 100 кг урану – це фігня.
buerger _ 19.04.2010 09:43
IP: 95.135.189.---
vts-m:
buerger:
Пишу Вам виключно тому, що обіцяв. Я зв"язався зі своїми авторитетами. Ось іхня думка: цей уран науківцям не потрібен, бо ядерної фізики як науки в Україні вже нема. Тому краще, щоб він нікому в Україні не муляв очі. Але це не металобрухт, а товар, і його потрібно продавати (вимінювати), а не віддавати.
Угу. А де ж великі звершення, ядерні бомби:) То що пане, таки Вам, тре йти за тюлькою:) Виявилось, що Ваша критика була лише заради критики:)
UA-forever _ 18.04.2010 15:18
IP: 91.204.92.---
Ось і повернулися до того, з чого починали:) Комусь потрібно було зробити ціле коло, щоб повернутись на те ж місце і накінець зрозуміти. Думаю, що певні вигоди Україна таки матиме від цього кроку, шкода що цими питаннями не займалися ті, на кого були покладені великі сподівання.
Buergerу дякую за відповідь.
vts-m _ 17.04.2010 22:41
IP: 194.171.7.---
buerger:
Пишу Вам виключно тому, що обіцяв. Я зв"язався зі своїми авторитетами. Ось іхня думка: цей уран науківцям не потрібен, бо ядерної фізики як науки в Україні вже нема. Тому краще, щоб він нікому в Україні не муляв очі. Але це не металобрухт, а товар, і його потрібно продавати (вимінювати), а не віддавати.
vts-m _ 16.04.2010 12:54
IP: 194.171.7.---
buerger:
"Допоки Ви особисто не бачили документів, які підписували у США то швидше Вам пора тюльку чи ставридку купувати"-
То виходить, панe buerger, Ви бачили, чи як?

Ну а це вже чисто по совковому" -
Та ні пане, не по совковому. Просто пан автор примудрився в своєму блозі так вісвітлити проблему, що далі можна вже нікуди не ходити. Тепер в"їхали?

А загалом, пане, цікаво було дискусувати з Вами. Мінімум відповідей, максимум нічогонезначущих декларацій а-ля блогу Костенко. Чомусь пригадались виступи комсомольців-активістів з призидії на комсомольських зборах в СРСР.

ПС
А про тюльку Вам потрібно подумани з усією серйозністю. Зверніть увагу, як я мягко Вам це раджу. Ну а Коментарі з авторитетами за мною. Постараюсь зв"язатись сьогодні.
buerger _ 16.04.2010 12:29
IP: 95.135.247.---
От, коли зв'яжетеся з авторитетами, тоді і поговоримо. Допоки Ви особисто не бачили документів, які підписували у США то швидше Вам пора тюльку чи ставридку купувати. На цьому дискусію припиняємо, до Вашого зв'язку з авторитетами:)

"Спасибі, мені досить і блогу" Ну а це вже чисто по совковому. Нє чітал но асуждаю:)
vts-m _ 16.04.2010 00:21
IP: 194.171.7.---
buerger:
Продовження

"Щодо інших питань. Пан Костенко мав би зробити такі роз'яснення. Думаю, якщо Ви спрямуєте йому лист на електронку і попросити це зробити у своєму блозі, він мав би це зробити".
Спасибі, мені досить і блогу

Резюме: з такими аргументами як у Вас Вам все-таки потрібно з"їздити на Привоз.

І ще одна цікава річ: я Вас двічі запитував навіщо потрібно було здавати те, що можна або продати або отримати політичні дивіденти – і двічі не отримав відповіді. Думаю, Ви розумієте, що відсутність відповіді – це також відповідь, чи не так, пане buerger?

ПС. Я не зміг сьогодні зв"язатись зі своїми "авторитетами". Думаю, це вдасться завтра-післязавтра. Я Вам можу повідомити їхню думку, якщо Ви, звісно, в ній зацікавлені.
vts-m _ 16.04.2010 00:12
IP: 194.171.7.---
buerger:
О, скільки написали. Ну, давайте по порядку:

"Зовсім нові + гроші = розвиток" -
Значить, вирішили викинути працюючий двигун, щоб зробити інший під солярку (якщо хтось дасть дрошей, звісно, про що бабця надвоє сказала). Ну, розвиток свого роду...

"А старі + відсутність грошей"-
Не старі, а працюючі на інших технологіях.

"Тож, як на мене, краще відмовитися від того, від чого зобов'язані відмовитися з точки зору міжнародних договорів"-
Що, у нас уже є міжнародний договір про відмову від збагаченого урану?

"Якщо виходити і слідкувати за вимогами США, то диверсифікація стала для нас можливою тільки після того, як ми відмовилися від збройного урану"-
Від збройного, чи від збагаченого?
І де Ви бачите тут диверсифікацію?
"Щодо інших питань. Пан Костенко мав би зробити такі роз'яснення. Думаю, якщо Ви спрямуєте йому лист на
buerger _ 15.04.2010 17:34
IP: 194.44.149.---
Щодо інших питань. Пан Костенко мав би зробити такі роз'яснення. Думаю, якщо Ви спрямуєте йому лист на електронку і попросити це зробити у своєму блозі, він мав би це зробити. Але це запитання до нього. У Вас же було більше голої бездоказової критики.
buerger _ 15.04.2010 17:32
IP: 194.44.149.---
vts-m:
Але ж у диверсифікації, а не заміні (шило на мило). Різницю розумієте?
Якщо виходити і слідкувати за вимогами США, то диверсифікація стала для нас можливою тільки після того, як ми відмовилися від збройного урану.
buerger _ 15.04.2010 17:31
IP: 194.44.149.---
Зовсім нові + гроші = розвиток. А старі + відсутність грошей. Це повільне загинання науки. Повірте добре знаю, що це таке, коли доводиться займатися різною комерційною фігнею і на зароблені гроші розвивати науку:) Тож, як на мене, краще відмовитися від того, від чого зобов'язані відмовитися з точки зору міжнародних договорів, ніж сидіти і тішитися, що ми щось маємо, чим не можемо скористатися. А про фізиків я б так не говорив. У Вас, переконаний авторитетів немає. Інакше були б давно вже аргументи:)
vts-m _ 15.04.2010 16:05
IP: 194.171.7.---
buerger:
Читайте і вчіться. Це корисно:) Успішних уранових досліджень і створення бомби у домашніх умовах.
Спасибі. I will.
Я дуже радий, що побачив певну аргументацію з Вашого боку, яка зводиться, в основному, до посилів на політичні інтерв"ю "фізиків-авторитетів". У мене є свої авторитети, які, на відміну від Ваших, в поличні ігри не граються, а продукують статті в галузі ядерної фізики в ранзі журналу Nature, якщо Ви розумієте, про що я говорю. Але їхню думку я Вам викладу пізніше.
vts-m _ 15.04.2010 15:56
IP: 194.171.7.---
buerger:
З того, що знаю, теоретично поки що можна створити замкнений цикл на "радянських" технологіях, але це досить дорого коштує і Україна наразі не в стані потягнути суму від 3 до 10 млрд дол. США. Вихід може полягати у диверсифікації джерел постачання. Наприклад, колись проходила інфа, що Франція близько 10 % свого пального закуповує, незважаючи на те, що сама його виробляє. Тим самим шляхом може піти Україна, обираючи серед постачальників скажімо США. Такі переговори велися. Щодо створення власної "бомби", то це вже з області фантастики. Та й чи потрібно.
Так, вихід "може полягати у диверсифікації джерел постачання". Але ж у диверсифікації, а не заміні (шило на мило). Різницю розумієте?
vts-m _ 15.04.2010 15:53
IP: 194.171.7.---
buerger:
http://www.radiosvoboda.org/content/article/2011882.html
Гарна стаття (я маю на увазі інтерв"ю пана Карнаухова). Лиш пан Карнаухов забув сказати, що для низькозбгачувного урану потрібні зовсім нові типи реакторів. Ви розумієте, про що мова? Це те ж саме, якби у Вас був автомобіль на бензині, а Вам дали солярку, під яку Вам потрібно розробити "принципово"новий двигун.
Пардон, але у Вас знову прокол.

Повторю ще раз: мова не йде про бомбу. Мова йде про НЕЗАЛЕЖНУ атомну енергетику. Себто самому, власними силами, СТВОРИТИ замкнутий ядерний цикл.

Але давайте всеж-таки подивимось на проблему з іншого боку: ну хай нам не потрібна своя енергетика, бо чужа "краща". Але ж навіщо просто так, за ясні очі, ВІДДАВАТИ те, що коштує колосальних грошей або має певні політичні дивіденти? Що скажете?

ПС. Як на Вашу думку, я-Ви маємо навідити аргументи, чи пан Костенко мав це зробити у своєму дописі, тим паче з красномовною назвою статті?
buerger _ 15.04.2010 14:40
IP: 194.44.149.---
http://www.radiosvoboda.org/content/article/2011882.html
До речі, тут достатньо дохідливо для "уранологів" з форуму Правди пояснено різницю між високо- і низькозбагаченим ураном та проблеми української ядерної фізики. Читайте і вчіться. Це корисно:) Успішних уранових досліджень і створення бомби у домашніх умовах.
buerger _ 15.04.2010 14:35
IP: 194.44.149.---
З того, що знаю, теоретично поки що можна створити замкнений цикл на "радянських" технологіях, але це досить дорого коштує і Україна наразі не в стані потягнути суму від 3 до 10 млрд дол. США. Вихід може полягати у диверсифікації джерел постачання. Наприклад, колись проходила інфа, що Франція близько 10 % свого пального закуповує, незважаючи на те, що сама його виробляє. Тим самим шляхом може піти Україна, обираючи серед постачальників скажімо США. Такі переговори велися. Щодо створення власної "бомби", то це вже з області фантастики. Та й чи потрібно.
upasaka _ 15.04.2010 13:55
IP: 95.133.254.---
Обойду некоторые пикантные подробности ядерной физики.В них я мало разбираюсь. Хочу обратить внимание на другое на политическую сторону дискуссии. И все таки Костенко молодец-умный и опытный политик, да и в ядерных вопросах спец. Больше бы таких партийных лидеров для Украины которые разбираются в текущей политике и умеют оценить опонента если это во благо Украине.
И еще УНП единствення из правого блока достойно держит удар, все остальные коньюктурщики под заказ. Под хохла косят.
vts-m _ 15.04.2010 13:49
IP: 194.171.7.---
UA-forever:
Я дочекаюсь від Вас відповіді на мої три питання, чи зробите вигляд, що не помітили?
vts-m _ 15.04.2010 13:48
IP: 194.171.7.---
buerger:
vts-m:
продовження наукових досліджень
" (чи то високо- чи низькозбагачений), то ідіть, шановний, купувати тюльку. Привіт експертам!
Я так розумію, що пан спеціалізується на тюльці і роботі на форумах:) Думаю, що у мене більше фахових знань у питанні, яке обговорюється, але сперечатися не буду з "продавцями тюльки" і "піонерами", бо піонери спочатку роблять, а потім думають.:)
Якщо у Вас є щось сказати по суті, запрошую до дискусії. Якщо немає – ідіть за тюлькою і не морочте тут голови ні мен, ні людям. Лиш застерігаю: якщо Ви в якості аргументів будете приводити Ваші нижченаведені (щось на кшалт я спеціаліст, а пан Костенко також, бо керував) то ідіть за тюлькою прямо зараз.
UA-forever _ 15.04.2010 11:15
IP: 91.204.92.---
Шановний buerger, висловлюю вам свій респект і раджу не розпилюватися на окремих..., бо ж вони від цього ростуть у власних очах і ще більше стараються випорожнитися.
А у мене запитання до Вас. Чи має Україна реальні можливості створити замкнений цикл для виробництва власного ядерного пального хоча б у перспективі, чи ця залежність від Росії буде забетонована? І на скільки це може залежати від волі і бажання вищих керівників держави?
buerger _ 15.04.2010 08:12
IP: 95.135.198.---
Ще трохи для "знавців урану" і його застосування:)

ВАШИНГТОН, 13 апр – РИА Новости. Президент РФ Дмитрий Медведев в ходе ядерного саммита в Вашингтоне заявил о решении закрыть в апреле этого года последний в России реактор-наработчик оружейного плутония в Железногорске (Красноярский край), сообщила журналистам во вторник пресс-секретарь главы российского государства Наталья Тимакова.

Наработка плутония-239, который используется для производства ядерного оружия, была полностью прекращена летом прошлого года – в ночь на 1 июня на Горно-химическом комбинате в Железногорске был остановлен последний промышленный реактор.
buerger _ 15.04.2010 08:10
IP: 95.135.198.---
Віктор_Дніпров:
Ви, шановний buerger, вже якось визначтесь з тим, що писав пан Керманич Юрко та що дала угода за Семиноженком...
Шануймо Україну.
х
Ну мо Юрко для Вас керманич:) Я ж звик користуватися аргументами, на відміну від "уранових плакальників"
buerger _ 15.04.2010 08:07
IP: 95.135.198.---
vts-m:
продовження наукових досліджень
" (чи то високо- чи низькозбагачений), то ідіть, шановний, купувати тюльку. Привіт експертам!
Я так розумію, що пан спеціалізується на тюльці і роботі на форумах:) Думаю, що у мене більше фахових знань у питанні, яке обговорюється, але сперечатися не буду з "продавцями тюльки" і "піонерами", бо піонери спочатку роблять, а потім думають.:)
vts-m _ 14.04.2010 23:29
IP: 194.171.7.---
buerger:
http://www.pravda.com.ua/news/2010/04/14/4935978/
спеціально для "піонерів"
Якщо для Вас немає різниці який уран підходить "для продовження наукових досліджень" (чи то високо- чи низькозбагачений), то ідіть, шановний, купувати тюльку. Привіт експертам!
Зеленський31 Уряд реформ407 Корупція1350 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter