18 жовтня 2018, 12:27

Україно, соme Оn!

Римський клуб – це один із найвпливовіших мозкових центрів світу. Він об'єднує найпотужніших інтелектуалів, аналітиків, економістів, Нобелівських лауреатів, міжнародних авторитетів різних переконань і поглядів, які шукаються відповіді на сучасні виклики й загрози. Зокрема, щодо глобального розвитку світу, зміни клімату, вичерпання ресурсів, бідності, екології, інновацій тощо.

Аналітика, висновки і поради Клубу на вагу золота. Бо Римський клуб не помиляється у своїх прогнозах, працює без політики і підтверджує свої висновки математичними формулами і глобальним моделюванням на ЕОМ. Саме тому його незалежними порадами користуються уряди країн, компанії, асоціації та цілі держави.

Рекомендації Римського клубу враховані і при підготовці "Нового курсу України", що збільшує шанси України на повернення до клубу країн, яких поважають у світі.

А вчора Юлія Тимошенко долучилась ще й до ювілейного зібрання, присвяченого 50-річчю Римського Клубу. Це був надзвичайно теплий прийом та цікава зустріч понад 400 інтелектуалів світу. І те, що Юлію Тимошенко прийняли у цьому колі – свідчення високого інтелектуального рівня політика і того, що її серйозно сприймає інтелектуальна еліта світу.

Лідер "Батьківщини" привітала нових співпрезидентів Клубу, якими стали жінки – Мамфела Рамфель з ПАР та Сандрін Діксон-Деклев з Бельгії.



А також встигла поспілкувалась із авторами останньої доповіді Римського клубу, що має назву "Come Оn!".

Юлія Тимошенко зауважила, що їй імпонує ця доповідь. Адже по суті вона й про Україну. У ній йдеться про те, що не треба вводити всіх в оману і запевняти, що все добре, коли це не так. Не треба чекати, а треба діяти. Вихід із кризи є завжди, незалежно від її глибини.

І це довели лідери країн "Азійських тигрів", де відбулось так зване "економічне диво". Ці країни змінили лідерів і підходи в управлінні. І дуже швидко збільшили ВВП, зупинили втечу інтелекту за кордон і залучили шалені інвестиції. При цьому забезпечили країнам сталий розвиток, а населенню – відчуття щастя і оптимізму. Адже сучасний світ вимірює успіх країни вже не лише ростом ВВП, а реальними показниками добробуту.

Натомість Україна продовжує безжально виснажувати свої природні ресурси, експортуючи сировину та людський капітал, в обмін на бідність, злидні та екологічні загрози. Це неприпустимо!

Економіка майбутнього, на думку Римського клубу, має прагнути не росту, а стійкості та примноження суспільного блага, а не особистої вигоди. Економіку мають обмежувати та регулювати закон і мораль, а в основі ринкових відносин мають бути права й цінності.

Нам не треба чекати 100 років, щоб наздогнати сусідню Польщу, за наявного економічного росту, як прогнозує Світовий банк. Україну можна зробити сильною, сучасною і модерною значно швидше. Потрібна лише відповідна системна трансформація і консолідація ресурсів та зусиль. І це чітко прописано у "Новому курсі".

Маємо рухатись у дусі "Come On!". І тоді зможемо досягти справді амбітної цілі – якісного економічного зростання, підвищення рівня життя абсолютної більшості населення, не виснажуючи при цьому обмежені природні ресурси і не руйнуючи навколишнє середовище.

P.S. До речі, саме про таку ефективну країну мріяв член Римського клубу, великий українець і меценат Богдан Гаврилишин. Він був одним із засновників щорічного Світового економічного форуму в Давосі, Міжнародного центру перспективних досліджень, Міжнародного інституту менеджменту і радником у кількох країнах. Це була унікальна людина, науковець, економіст, мільйонер, який міг жити з родиною у Швейцарії, але бачив Україну сильною та процвітаючою. Саме тому повернувся в Україну і вклав частину своїх коштів у свій Благодійний Фонд, який займався тим, що навчав українську молодь за кордоном.

На жаль, 24 жовтня буде рівно два роки, як Богдана Гаврилишина немає з нами. А все через штучне банкрутство банку "Хрещатик", в якому "згоріло" близько 45 млн грн Фонду Гаврилишина, призначених на реалізацію міжнародних молодіжних програм, через що він змушений був розірвати угоди з посольствами та міжнародними організаціями Євросоюзу і по суті "заморозити" справу свого життя. 19 жовтня 2016 року Богдан Дмитрович відсвяткував своє 90-річчя – і за кілька днів відійшов "у вічність". Пам'ятаємо...

Рішення про розпродаж українських земель має приймати не влада, а український народ на референдумі

Як українці ставляться до ринку землі? Згідно свіжого соцопитування групи Рейтинг, 77% українців за те, щоб всеукраїнський референдум щодо ринку землі відбувся і 79% виступають проти продажу її іноземцям...

Результати місцевих виборів: "не кажи гоп, поки не перескочиш"

Вчора Центральна виборча комісія оприлюднила офіційні результати місцевих виборів, які відбулись 25 жовтня, і означила лідерство "Батьківщини" і Слуги народу...

В Україні ''миється'' понад 9 млрд грн у рік на схемі із неповернення валютної виручки при експорті

Тимчасова слідча комісія (ТСК) виявила, що у 2019-му і 1-му кварталі 2020 року державний бюджет "мився" не лише через "скрутки" ПДВ, а й через інші податкові схеми...

Україна зможе стати організатором Всесвітніх Універсіад і Гімназіад

Днями Президент України підписав закон N2077 "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту", авторства народних депутатів від "Батьківщини" (Крулька І...

Ефективність ТСК у дії: СБУ заблокувала схему зі ''скруток'' ПДВ, Нацполіція відкрила 5 кримінальних проваджень

Учора СБУ повідомила про викриття і блокування схеми у ДПС зі "скруток" ПДВ, яка діяла у 2019-2020 роках. За моєї пам'яті, це вперше, коли Служба безпеки України зробила ґрунтовні аналітичні матеріали і слайди з викриття податкових схем...

Перші результати розслідування ТСК: бюджет ''пилили'' на 2,5 млрд грн щомісяця

Факти, оприлюднені екс-міністром фінансів Ігорем Уманським про мільярдні втрати бюджету через зловживання на митниці і податковій, не фейк. Вони знаходять своє документальне підтвердження вже у перших результатах розслідування ТСК...