12 липня 2020, 15:54

Україна зможе стати організатором Всесвітніх Універсіад і Гімназіад

Днями Президент України підписав закон N2077 "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту", авторства народних депутатів від "Батьківщини" (Крулька І.І., Кожем'якіна А.А., Лабунської А.В., Цимбалюка М.М.).

Цей закон передбачає підтримку вітчизняного студентського та учнівського спорту, у тому числі фінансову, перехід від пострадянської до європейської моделі організації студентського та учнівського спорту.

Зокрема, документ упорядковує та узаконює діяльність і статус Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту, що є всеукраїнськими громадськими об'єднаннями, визнаними Міжнародною федерацією університетського спорту (FISU) і Міжнародною федерацією учнівського спорту (ISF).

Вони прирівнюються до Національного Олімпійського Комітету та Національного Паралімпійського комітету України, але у студентському та учнівському спорті. А, отже, зможуть спільно із національними спортивними федераціями займатись відбором і підготовкою українських молодих спортсменів до міжнародних змагань, пошуком фінансів під це, організацією поїздок за кордон та різноманітних змагань, у тому числі міжнародних, в Україні.

Раніше вони були дещо обмежені у своїх можливостях, маючи розгалужену мережу по всій Україні.

З прийняттям же закону Спортивна студентська спілка України та Українська федерація учнівського спорту зможуть залучати різноманітну підтримку, у тому числі фінансову, від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, закладів освіти, установ, підприємств, організацій державної та комунальної форм власності відповідно до закону про організацію і проведення спортивних заходів, включених до державних програм з розвитку фізичної культури і спорту.

А також організовувати різноманітні міжнародні змагання серед студентів та учнів в Україні – Чемпіонати Європи та світу, Всесвітні Універсіади та Гімназіади.

Усе це дасть додаткові стимули для розвитку різних видів спорту серед молоді в України, залучення інвестицій у вітчизняну спортивну інфраструктуру. А також сприятиме вихованню здорового способу життя, патріотизму, вивченню іноземних мов серед молоді, налагодженню дружніх відносин між учнями і студентами з різних частин світу, відкриттю світу для української молоді та України – для зарубіжної молоді, розвитку волонтерства.

Крім того, це підвищуватиме імідж України у світі, адже фактично наша держава зможе на повну влитись у міжнародний університетський та учнівський спортивний рух, який часто є певним трампліном до спорту великих досягнень.

Українська молодь, яка брала участь у великих міжнародних змаганнях за кордоном за участі спортсменів з 50-100 країн світу, жила у спортивних студентських містечках, де всі – велика спортивна родина, відкрила для себе Європу, знає, який заряд і стимул для розвитку себе і країни, це дає!

Вірю, що спортивна і мобільна молодь сьогодні – це здорова та успішна нація завтра!

Рішення про розпродаж українських земель має приймати не влада, а український народ на референдумі

Як українці ставляться до ринку землі? Згідно свіжого соцопитування групи Рейтинг, 77% українців за те, щоб всеукраїнський референдум щодо ринку землі відбувся і 79% виступають проти продажу її іноземцям...

Результати місцевих виборів: "не кажи гоп, поки не перескочиш"

Вчора Центральна виборча комісія оприлюднила офіційні результати місцевих виборів, які відбулись 25 жовтня, і означила лідерство "Батьківщини" і Слуги народу...

В Україні ''миється'' понад 9 млрд грн у рік на схемі із неповернення валютної виручки при експорті

Тимчасова слідча комісія (ТСК) виявила, що у 2019-му і 1-му кварталі 2020 року державний бюджет "мився" не лише через "скрутки" ПДВ, а й через інші податкові схеми...

Україна зможе стати організатором Всесвітніх Універсіад і Гімназіад

Днями Президент України підписав закон N2077 "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту", авторства народних депутатів від "Батьківщини" (Крулька І...

Ефективність ТСК у дії: СБУ заблокувала схему зі ''скруток'' ПДВ, Нацполіція відкрила 5 кримінальних проваджень

Учора СБУ повідомила про викриття і блокування схеми у ДПС зі "скруток" ПДВ, яка діяла у 2019-2020 роках. За моєї пам'яті, це вперше, коли Служба безпеки України зробила ґрунтовні аналітичні матеріали і слайди з викриття податкових схем...

Перші результати розслідування ТСК: бюджет ''пилили'' на 2,5 млрд грн щомісяця

Факти, оприлюднені екс-міністром фінансів Ігорем Уманським про мільярдні втрати бюджету через зловживання на митниці і податковій, не фейк. Вони знаходять своє документальне підтвердження вже у перших результатах розслідування ТСК...