Іван Крулько Народний депутат України

Ефективність ТСК у дії: СБУ заблокувала схему зі ''скруток'' ПДВ, Нацполіція відкрила 5 кримінальних проваджень

03 липня 2020, 14:28

Учора СБУ повідомила про викриття і блокування схеми у ДПС зі "скруток" ПДВ, яка діяла у 2019-2020 роках. За моєї пам'яті, це вперше, коли Служба безпеки України зробила ґрунтовні аналітичні матеріали і слайди з викриття податкових схем.

За версією слідства, через цю схему бюджет втрачав 2 млрд грн щомісяця (!). Досудове розслідування встановило несанкціоноване втручання у роботу інформаційно-телекомунікаційних систем і, що у схемі були задіяні посадовці ДФС (після реорганізації ДПС), її регіональні підрозділи транзитно-конвертаційні групи, 400 суб'єктів господарювання.

Це корелюється із цифрами та результатами розслідування нашої ТСК, оприлюднених на початку червня (!), і є яскравим прикладом того, що таке парламентський контроль і як він працює.

Коли ТСК реально працює, вона не дає нікому спати! Бо експертами проводяться фахові розслідування згідно заяв і свідчень, що надходять у ТСК. Всі матеріали передаються для перевірки та контролю різним правоохоронним та контролюючим органам і виносяться у публічну площину. За наявності матеріалів розслідувань, свідчень і публічного резонансу правоохоронні і контролюючі органи не можуть просто так сидіти і не реагувати. Адже одразу стає видно, хто реально працює, а хто махлює...

Мене часто запитують, яка ефективність роботи ТСК? Так от, те, що СБУ викрило і заблокувало схему зі "скрутки" ПДВ, яка діяла у 2019-2020 рр. – це і є приклад ефективності роботи комісії.

Ще жодна інша тимчасова слідча комісія не домагалась такого результату на старті!

За матеріалами ТСК відкрито також 5 кримінальних проваджень Головним слідчим управлінням Нацполіції.

Зокрема, за умисне ухилення від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджетів коштів в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 ККУ),за зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч.2 ст.364 ККУ),за привласнення чи розтрату чужого майна, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою (ч.5 ст.191 ККУ),за внесення у документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юрособи або фізособи – підприємця, завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням свого службового становища (ч.2 ст.205-1 ККУ),за службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч.2 ст.367 ККУ).Сподіваюсь, правоохоронні та контролюючі органи і в подальшому будуть не менш ефективними!

Рухаємось далі, продовжуємо тиснути – і виявляти нові схеми по податкам і по митниці...

powered by lun.ua
Коментарі — 4
Влад Дорошенко _ 06.07.2020 02:17
IP: 94.158.95.---
Ось, куди стікаються гроші.
По данным Форбс Украина на конец мая 2020. На первом месте – Ринат Ахметов, чье состояние журнал оценил в $2,8 млрд. "По сравнению с пиковым, 2013-м, годом его состояние сократилось почти в шесть раз".
Второе место в списке богатейших украинцев – Виктор Пинчук c состоянием в $1,4 млрд.
На третьем месте – Петр Порошенко с $1,4 млрд. Бывший президент Украины вернулся в список долларовых миллиардеров после пятилетнего отсутствия. В 2014 году "Forbes Украина" оценил состояние Порошенко в $750 млн.
Oleh Lychak _ 05.07.2020 16:39
IP: 178.93.154.---
Фуфло якесь... Просто сюр – СБУ бореться з корупцією... СБУ ЇЇ ОЧОЛЮЄ І КРИШУЄ!
Влад Дорошенко _ 03.07.2020 23:47
IP: 94.158.95.---
Для повного успіху залишилось на роботу їздити на велосипеді.
А якщо на раму того велосипеда посадити Юлію Володимирівну, то на місцевих виборах – успіх безумовний.
Хоча б відосик зняли, як їдете удвох, свтле волосся Юлії розвивається на вітрі...
Чоловіки, схожі на Медведчука, Бойка, Порошенка стоять у своїх мерседемах у пробці, а велосипед з двома їздоками їх випереджає...
Ivan Milyoha _ 03.07.2020 22:48
IP: 196.240.54.---
Молодцi!
Україна та Європа1108 Зеленський48 Aтака Путіна1268 Уряд реформ415 Донбас21
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter