25 березня 2008, 00:47

Що таке УПА? "Для чайників".

Дану статтю хочу почати цитатою легендарного коменданте Кубинської революції Че Гевари (1959р.): "Яка армія може похвалитися тим, що ще протягом десяти років по закінченні другої світової війни могла вести бойові дії без підтримки ззовні? Четники Михайловича в Югославії склали зброю через рік після приходу до влади Тіто. "Зелені брати" у Прибалтиці трималися два роки. Армія Крайова у Польщі – також два роки. УПА виявилася найстійкішою".

В контексті політики популяризації УПА серед українського народу і не тільки, ми зробили інформаційні листівки серії "Що таке УПА? Для чайників". Сподіваюсь вони допоможуть більш повно та достовірно зрозуміти за що боролись повстанці. І це будуть позитивні думки та роздуми наших побратимів і опонентів, яких на форумах нашого блогу є чимало.

Отже, за що боролась Українська Повстанська Армія (УПА)?

УПА боролась за Самостійну Соборну Державу і за те, щоб кожна нація жила вільним життям у своїй власній, самостійній державі. Знищення національного поневолення та експлуатації нації нацією, система вільних народів у власних, самостійних державах – це єдиний лад, який дасть справедливу розв'язку національного і соціального питання в цілому світі. Такою була ідеологія УПА.

Прапор УПА. Геніяльне визначення України дав геніяльний Стефаник. Україна – це земля, наша родюча, чорна, найбагатший у світі чорнозем, за який проливали кров найкращі сини України...". А далі: " Українська земля – чорного кольору, а кров борців, що йшла "відбирати її від ворога", – червона. А хіба ж поєднання цих кольорів – червоного і чорного – не символічне визначення України – України, що бореться?".

... місяць жовтень року 1942 – створення УПА.

6 – кількість генералів УПА.

1907 – рік народження 3 з 6 генералів УПА.

150 тис. км2 – загальна площа території охоплена повстанцями у 1944 (для порівняння територія більша від Греції з населенням Нідерландів).

100 тис. – загальна чисельність повстанців станом на жовтень 1944.

169485 – кількість виселених з території України станом на 1 липня 1952.

32 – наймолодший вік генерала УПА, 37 – найстарший.

Таємні псевда генералів – Тарас Чупринка, Клим Савур, Перебийніс, Лицар, Легенда, Леміш.

Романа Шухевича знали під псевдами – Борис Щука, Роман Лозовий, Тарас Чупринка, Тур.

1 Літак захоплений повстанцями у німців.

Закордонні Рейди -Словаччина, Румунія (компанія "Криївка" допомогла видати книгу Рейд УПА в Румунію 1949 р), Польща, Австрія, Німеччина, Угорщина, Чехія.

Декілька слів про лідерів УПА:

Бандера. Його цитата: "Мій незабутній батько виховав нас у любові до Бога і України. Він був глибоко віруючою людиною і загинув за Бога та незалежну вільну Україну – за свободу всього світу. Мій блаженної пам'яті батько, який уосіблював цей великий ідеал, залишиться провідною зіркою всього мого життя, так само як мого брата і моєї сестри та української молоді".

Шухевич. Народився 17-го липлня 1907 в Краківцях Яворівського району Львівської області. Член ОУН від 1929 року. У 1938-1939 роках був старшиною у штабі Карпатської Січі в ранзі поручника. З осені 1943-го в ранзі підполковника очолив УПА. В липні 1944-го на підпільному і Великому зборі Української Головної Визвольної Ради обраний Головою Генерального Секретаріату Військових справ УГВР. Іменований УГВР генерал-хорунжим УПА у 1946 році. Загинув у 1950 році.

Клячківський. Провідник ОУН м. Львова. Крайовий Провідник ОУН ПЗУЗ із січня 1942 року; член проводу ОУН, організатор і перший командир УПА в 1943 році. Іменований майором та призначений крайовим командиром УПА-Північ з 1944 року. Член ГВШ УПА. Загинув геройською смертю у бою з переважаючими силами НКВД біля Оржівських хуторів Клеванського району на Рівненщині. Посмертно іменований УГВР полковником УПА.

ВасильКУК. Після смерті Шухевича в березні 1950 року перебирає на себе обов'язки керівника УПА. Захоплений у полон 1954 року, Кук 6 років знаходився в ув'язненні, звідки був звільнений у часи хрущовської "відлиги". Після проголошення незалежності України він очолив науковий напрямок роботи Братерства УПА й займався громадською діяльністю. Генерал-хорунжий УПА Василь Кук – останній головнокомандуючий УПА (зараз компанія "Криївка" допомагає у виданні книги про цю легендарну особу, про його людське обличчя, таким яким він був в житті і як він прожив життя, зокрема, в такій державі як СРСР).

Хрест Бойової Заслуги УПА. Нагорода введена наказом Головного Командування УПА ч./3/44 про встановлення й призначення військових відзначень 27.01.1944 р. Підписав Головний Командир УПА Роман Шухевич (який до речі в 30-х роках 20ст. мав власну успішну рекламну компанію в Галичині). 05.03.2008 р. Полковнику УПА Василю Левковичу (псевдо "Вороний") вручили Золотий Хрест Бойової Заслуги УПА: http://www.kryjivka.com.ua/news/33.htm.

Закінчити цей просвітній екскурс я також хочу цитатою: "Якби у французької армії був такий дух, яу в УПА, то німецький чобіт ніколи не топтав би Францію". Шарль де Голль, Президент Франції (1959-1969).

25-03-2008 A.K. Lion & команда Криївки.

powered by lun.ua

Історія про одну вчительку, чиновника та нові уроки у львівських школах

Історія, котра трапилася з нами нещодавно, нагнала на мене жаху чи не найбільше за останні роки. Точніше, навіть не сама історія того скандалу, реакція чи причини, а власне усвідомлення того, що ми починаємо жити в іншому світі, котрий є новим для нас, і ми ще поняття не маємо, як давати собі в ньому раду...

Вижити і не скурвитись. Два роки Львівської майстерні шоколаду в окупованому Донецьку

Бізнес в окупованому Донецьку українською мовою, на українському ПП, без рублів та оплати терористам, проте без швидких перспектив. Львівська майстерня шоколаду закриває свою кав'ярню в Донецьку...

про ГАЗ

мене вже реально дістає ця історія з політичним продуктом під назвою ГАЗ! реально забравши #Крим, який коштує Україні понад 100 млрд доларів США, розпочавши війну на Сході України, де гинуть наші українці – нам ще втискують свій газпромівський газ з шантажем! Та відкоючіть цей вентиль і забудьте за російський ГАЗ!!! Є європейський ринок – де можна купувати альтернативно, збільшуйте власний видобуток, запроваджуйте державні програми по переведенню споживачів з газу на альтернативні джерела енергії та електроенергію!!! Зрештою в України є транзитна труба, яка дає відповідь на шантаж цим ж вентилем! Я персонально прийняв рішення в нашій сім'ї газом не користуватися взагалі! І інвестував гроші в сонячні колектори, теплові насоси, електро- та твердопаливні котли! Я забув, що є такий продукт як ГАЗ! І це можна зробити державною програмою з метою скорочення споживання газу! І ми забудемо за цей кошмар під назвою російський газ! Треба просто ХОТІТИ і ставити собі таку ЦІЛЬ! а далі БЕРИ Й РОБИ!!! 16-07-2014 A...

Президентові України п. Петру Порошенку.

Вельмишановний Петре Олексійовичу. Користуючись нагодою, вітаємо Вас із обранням на найвищу, але й найвідповідальнішу посаду в нашій Державі...

Вова, не сцы

...

Сьогодні великий день – Львівській бізнес-школi УКУ 5 років!

Колись, в 2008 році група ентузіастів поставила собі ціль – створити бізнес-школу, яка б слугувала платформою для росту особистостей та бізнесу...