Криївка "Криївка" – заклад розташований в підвалах навпроти Ратуші у місті Львові.

''Радіо з Криївки'' – український андеґраунд

02 серпня 2009, 14:05

Наш слоган – музика свободи, бо ми за те, щоб була свобода вибору, панк-рок-концепція якраз і передбачає різноманітність. Як у слухача відбуватиметься преференція, коли він не має цього різноманіття? Відтепер FM-радіостанції мають добрих конкурентів – радіо в Інтернеті – яке з легкістю "крутить" те, чого не почуєш по звичайній "хвилі". Лідером забороненого плоду можна вважати недавно створене "Радіо з Криївки" (www.kryjivka.com.ua), в його ефірі можна почути заборонені пісні українських гуртів, анекдоти і музику, яку одним словом можна назвати як андеґраунд.

Епатаж, хуліганство, свобода, незалежність, індивідуальність, різноманітність, аполітичність – риси, притаманні панк-року, риси, які має нова радіостанція.Ідея створити радіо в Інтернеті давня, має років зо два. Радіоринок дуже швидко розвивається, тому такі ідеї треба швидше реалізовувати, а ми дійшли до цього тільки тепер. Ми бачили динаміку, з якою швидкістю розвиваються Інтернет та радіостанції у Мережі. Динаміка така, що з кожним роком кількість користувачів Інтернету у великих містах як мінімум потроюється.

Однозначно, що люди в офісах, люди, які працюють, уже схарилися слухати подібні одна на одну FM-ки, вони шукають чогось нового. Ми подивилися, що вони шукають, скільки часу там проводять. Переважно вони сиділи на порталах або в Інтернет-спільнотах, де є музика, недоступна у FM-просторі України.

"Радіо з Криївки" – це проект холдингу емоцій "!ФЕСТ". Під час зустрічі з хлопцями, які роблять мережу концептуальних ресторанів, ми зійшлися на думці, що немає хорошого радіо, та вирішили разом спробувати щось замутити. "Радіо з Криївки" – назва відразу спала на думку і захотілося це зробити, бо зі всіх ресторанів, які у хлопців є ("Криївка", "Гасова лямпа" тощо) спектакулярного успіху досягла "Криївка". Та й формат "Криївки" був прийнятний, бо це автоматично асоціюється з музикою андеґраунду, тобто "Радіо з Криївки" – це музика з підземелля. Музика з андеґраунду, музика, яка є в опозиції до того, що є нагорі. Ми маємо нагорі FM-бурду, FM-якусь-одноманітність, тобто повністю те, що більшість не може слухати. Відомо, музика є стимулом продуктивної роботи, прийняття рішень, освідчення. То чому ж нашим стимулом має бути хрінова музика! Тому ми взялися зробити на противагу "широко популярним FM-кам" інший продукт. Протиставляємо тому, що є, – рок-музику, музику свободи. Бо рок завжди асоціювався з вільнодумством. Але ми вирішили, що це має бути також панк-рок. Свого часу панк-рок завдяки своїй скандальності став одним із найпомітніших явищ у рок-музиці... Епатаж, хуліганство, свобода, незалежність, індивідуальність, різноманітність, аполітичність – риси, притаманні панк-року, риси, які має нова радіостанція.

Ми не ставимо собі за мету спровокувати підлітків. Ми використовуємо музичну базу, яка відповідає нашій концепції. Причому ця музика йде від виконавців, які присутні на нашому ринку, які мають реноме, ім'я, і тим не менше вони допускають робити собі такий продукт, то чому він не має бути у нас? Музика є впізнаваною по голосу, стилістиці, їх цитують не тільки у нас.

Наш слоган – музика свободи, бо ми за те, щоб була свобода вибору, панк-рок-концепція якраз і передбачає різноманітність. Як у пересічного-непересічного слухача відбуватиметься музична преференція, коли він не має цього різноманіття? Ми даємо йому різноманіття, ми даємо йому свободу різноманітного вибору.

Ми плануємо робити конкурси на кавери чи спеціальні пісні на задану тематику, пізніше відбиратимемо кращі і в чартах їх презентуватимемо. У нас є велика потреба в українській музиці: зіткнулися з тим, що української музики такого формату, який нам потрібен, дуже багато, але виконавці так, як ми, сидять у підпіллі. Ми хочемо всіх згуртувати, хочемо, щоб вони надсилали свої твори нам. Ось адреса: radio@kryjivka.com.ua

"Радіо з Криївки" матиме реальну студію у "Криївці", щоб відвідувачі кнайпи бачили, як іде прямий ефір. Також ефір ітиме з професійної студії, яка, як ви кажете, є в підземеллі, про яку ніхто не знає. Ми також хочемо, щоб "Радіо з Криївки" робило он-лайн трансляції концертів, яких буде медіа-партнером. Буде також відео з концерту, галереї, відео зі студій.

Робитимемо хіт-паради, але не типові. Так само, якщо будуть новини, то такі, які слухатимуть і цитуватимуть, або від яких будуть скручуватися у трубочку вуха. Будуть автори, які презентуватимуть свої музичні блоки...

Львівський FM-ринок побудований на таких самих здобутках і помилках, як і цілий український FM-ринок. Тут немає нічого особливого, але ж все це було започатковано від західних стандартів мовлення, яким уже понад 40 років. Час змінився: зараз ми по-іншому слухаємо радіо й сприймаємо те, що є на радіо. Темп життя швидкий, період прослуховування FM-радіо – це надцять хвилин. Колись це була година, навіть півтори. Багато є таких моментів, на які ми спираємося для того, щоб зробити продукт таким швидким, як швидко розвивається технологія. Еволюція Інтернету та технології поширення сигналу стимулюють нас до пошуків нових форм контенту, адже він буде головним в найближчі роки. Це глибинна тема.

В аудиторії, яка присіла на "Радіо з Кривки", є усталений стереотип, що "там не буде російської музики, бо це інше радіо". Російська музика буде. Є вже "Ногу Cвєло", "Ленінград", Петер Наліч... будемо розширюватися, але дуже обережно. Багато білоруських груп переслухали, і так само впевненні, що вони мають з'явитися в ефірі. Буде ще більше польської музики. До речі, аудиторія, яка присіла на радіо – це здебільшого слухачі з України, але у нас також є аудиторія у США, Німеччині, Росії. За місяць тестування проекту ми здобули понад 8 тис. слухачів, з них п'ята частина – це слухачі з-за кордону.

Стьоб в анекдотах, в оцих радянських піснях, які закидають бомбами, у каверах, – це вияв стьобу. Стьоб – це нормальний підхід до радіо такого формату. Як от і присутність каверів. Панк-групи часто роблять кавери на відомі хіти – на Вітні Х'юстон, саундтрек з "Титаніка", Брітні Спірс. Групи вносять своє бачення цієї пісні інколи настільки кльово, що ми його не можемо не поставити в ефір. Ми хочемо, щоб у нас кавери були на все, що "вискакує" на загальному FM.

І не ми придумали анекдоти про росіян. Увесь Інтернет ними кишить. Ми не маєм нічого проти росіян, понад те, ми взагалі всіх толеруєм. Але це стиль радіо. Ми будемо ставити анекдоти й про інших наших сусідів, хай всі відчують, що український андеґраунд може бути таким.

Політики не буде: ми чітко знаємо, що політика всіх уже дістала, політика та політики є таким собі джерелом стьобів.

02.08.2009 A.K. Lion & Zajac' & Co.

powered by lun.ua
Коментарі — 8
Гіцель _ 08.06.2010 01:11
IP: 188.163.29.---
Хлопці, ви молодці! З задоволенням дізнаюся про кожен ваш новий заклад, новий перформанс. Захоплююсь вашим натхненням та вашою креативністю.Звичайно, слухаю радіо з Криївки. Щасти вам. Багато разів був у великому місті Лева. З нетерпінням чекаю відпустки аби приїхати у ваше чудове місто та відвідати "Криївку"!
уграїнець _ 04.08.2009 10:35
IP: 194.88.152.---
"Те що ви робите в "Криївці" – це не є нормальний ресторанний бізнес. Це – непотріб, тупе заробляння бабла. Тому я більше в "Криївку" – ні ногою."

Це такий закон ентропії – все швидко зходить на пси. Так само зкурвилась знаменита ужгородська "Деца у нотаря" – із затишної садиби перетворилась на якусь "фабріку-кухню" з кількома сотнями посадочних місць. Відповідно, хавчик несвіжий, атмосфери ніякої. Хіба що прийти, показати гостям хохми (в останнє дуже ржали білоруси, в них такого бути не може в принципі), максимум – випити по кухлю пива. Пива живого, щоправда, немає. Та й по Ужгороду взагалі – фіг знайдеш. А у Львові десь є реальне живе пиво (не плутати із просто свіжим, з пивзаводу)?
grafo _ 03.08.2009 13:43
IP: 194.44.153.---
Націоналіст1947:
В Киян що проблеми з кацапами і БЮТ що все так дико сприймається?.
У киян всього чьотко, не переймайся
Це ви, гандураси, під дахом припістоненого мера витанцьовуєте на ідеї визвольного руху.
суспириа _ 03.08.2009 13:07
IP: 89.105.254.---
Віктор Коваленко _ 03.08.2009 02:30

Такое и радио будет, хуле.
" А ви не хотите больше свободи? Тогда ми идем к вам!"
Націоналіст1947 _ 03.08.2009 12:11
IP: 194.44.33.---
В Киян що проблеми з кацапами і БЮТ що все так дико сприймається? в контексті свободи є хороші російські пісні теж. Якимось зашореним примитивізмом віє від ХОЛУЇВИКІВ.
grafo _ 03.08.2009 10:13
IP: 194.44.153.---
02.08.2009 14:05 _ Криївка
І не ми придумали анекдоти про росіян. Увесь Інтернет ними кишить. Ми не маєм нічого проти росіян, понад те, ми взагалі всіх толеруєм.
Російська музика буде..., але дуже обережно...

Чуваки, як каже Віктор Коваленко, з таким прогинанням перед кацапами і БЮТ вам тре цю кпайпу перехрестити в ХОЛУЇВКУ.
:))
Віктор Коваленко _ 03.08.2009 02:30
IP: 77.91.128.---
Промушен на УП для приватного ресторану у Львові – "свята" справа. Тільки зачекайте чуваки, бо такий чувак, як я... звичайний ваш відівідувач... маю до "Криївки" і до вас особисто дуже велике зауваження. Пиво "Національне" мені було подане без газу і тепле... Я замовляв 0,5 літра, а принесли цілий літр і сказали "А шо, Ви не будете більше?" Може бути жарт, але... Те що ви робите в "Криївці" – це не є нормальний ресторанний бізнес. Це – непотріб, тупе заробляння бабла. Тому я більше в "Криївку" – ні ногою.
Прищ _ 02.08.2009 19:04
IP: 68.60.237.---
Кажете – політика всіх уже дістала...А як у Львові агітували за Тимошенко з білими торочками, з концертами – до фанатизму. Твердо обіцяєте до президентських виборів для БЮТ не співати? " Російська музика буде..., але дуже обережно,"- упізнаю львівських пацанів. А як же ж без російської музики: нарід трохи помішаний на сусідськім "язику", а англійської до сих пір не второпає.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter