14 березня 2011, 12:55

Ground zero / Kotleta Kiev Style / Times Square Church

Наприкінці лютого відвідав Сполучені Штати. У Нешвілі проходила міжнародна конференція телерадіомовців, організована National Religious Broadcasters. Грандіозний захід на кілька тисяч учасників. Коротенький репорт звідти з фотами – ТУТ.

Але перед тим, як дістатися туди, два дні присвятив "паломництву" по "святих" місцях Нью-Йорку.

Звісно, мандрівка містом почалася з Бруклінського мосту. З нього відкривається саме та панорама "загнивающего каптиализма", яку всі поспішають побачити на власні очі (бо у кіно бачили мільйон разів).



Зробити нормальний аналогічний нічних кадр моя знімальна техніка не дозволила. Що ж до самого мосту, то він дуже популярний як у пішоходів, так й в велосипедистів – останніх тут кишить.

Ground zero – місце, де майже 10 років тому стояли дві будівлі Всесвітнього торгового центру. Робітники копошаться, намагаючись щось звести. Але донині на цьому місці порожньо – через фінансові фактори будівництво кілька разів заморожували.





Прямо тут є меморіальна стіна, де перелічені прізвища всіх рятувальників та пожежників, які загинули, несучи службу у той день – 11 вересня 2001 року. Коли я усе роздивлявся, з'явився чоловік – трохи несповна розуму, але з несамовитим болем на обличчі і в голосі. Він старанно до блиску натирав меморіальну стіну, вголос згадуючи всіх героїв-рятувальників.





Ближче до вечора рушив на Брайтон. Це такий дивний район Нью-Йорку, де всіх американців вважають іноземцями. Бо тут бал правлять росіяни і українці – їх тут найбільше, тому англійську мову чути дуже рідко. Під наших і вся інфраструктура обладнана – магазини, кав'ярні, фірми.









Чого вартує ось цей "гастроном" з притаманними прилавками – навіть у нас не часто таке видовище зустрінеш в великому місті.



А ось це – класика брайтонівського життя: на вітрині кулінарії "Котлета по-київські", але тут її величність зветься Kotleta Kiev Style.



А ввечері, ясна річ, у маршруті обов'язково Times Square. Це яскраве місце в центрі Манхетена, де головним видовищем та пам'яткою є реклама, передусім, відео-реклама на величезних екранах.



Саме тут розташована всесвітньо відома п'ятдесятницька церква Times Square Church, яку ще у 80-их заснував Девід Вілкерсон. Сьогодні цей чоловік дуже поважного віку є одним з найавторитетніших християнських лідерів сучасності, який починав своє служіння, проповідуючи місцевим нью-йоркським бандам.



Взагалі-то це місто контрастів, як і більшість світових мегаполісів. Надзвичайно дорогий і видовищний центр Манхетена, але під ним і всюди під землею антиестетичний метрополітен. Київські станції "Нивки" та "Святошин" – то є торжество гламуру у порівнянні зі станціями нью-йоркськими.



І на останок ще цікавий кадр з центру Манхетена: хлопці по-швидкому витягнули на розу 42 Street та Third Avenue пересувну вішалку і влаштували активний розпродаж пальт.



Це і є дух Нью-Йорку – роблення грошей у будь-який спосіб. За скляними стінами офісних хмарочосів гортають мільйони зелених, а поруч прямо на першому поверсі "парять" пальта по 20 баксів.

Увидеть, узнать, вспомнить!

Запланированный ГОЛОДОМОР в Украине имел место. Был ли это геноцид украинцев или же просто попытка сломить крестьянское антисоветское сопротивление – не знаю, можно дискутировать...

Відбулася церемонія Novomedia Awards 2013

У неділю, 17 листопада, в Українському домі відбулася церемонія нагородження Novomedia Awards. Урочистий захід тривав у рамках Міжнародного Форуму "Новомедіа"...

Химиотерапия, кибернож и ''Украин''

Всех очень взбудоражил "Украин". Мол, должно покарать всех, кто к нему причастен, ибо он не помог некоторым онкобольным. Но от этого показательного резонанса плохо пахнет...

Dr. S. K. Sharma хоче читати українською

Сиджу на журналістській конференції, слухаю Вересня, Куликова та інших колишніх і чинних бібісішників. І раптом під час блоку Q/A підноситься якійсь індієць і починає публічно непоганою українською мовою обурюватися з приводу того, що в Україні мало україномовної преси...

На Москву – под ''Прощание славянки''

Мое вокзальное наблюдение. Многолетнее. Когда от железнодорожной станции "Киев Пассажирский" отправляется фирменный поезд на станцию "Москва Киевская", звучит "Прощание славянки"...

Международный Форум Новомедиа – ''Здесь Будут Все!''

В этом году глобальное журналистское событие пройдет 15-17 ноября в Украинском доме на Европейской площади. Более 30 спикеров и 40 тематических сессий – в течение трех дней...