Борис Кушнірук Економіст. Член Центрального проводу Народного Руху України

Про роль Балоги

06 березня 2008, 01:33

П'ятого березня цього року Глава Секретаріату Президента В. Балога зробив достатньо цікаву заяву, яка на мій погляд потребує коментарю (http://www.president.gov.ua/news/9203.html).

Не можна не погодитись з паном Балогою щодо навмисного перебільшення його особистої ролі у всіх більш-менш значущих подіях у політичній, економічній і соціальній сферах. Не можна сперечатись і з тим, що критикуючи пана Балогу, насправді мають на меті дискредитувати не стільки його особисто, скільки Президента України В.Ющенка.Але головна проблема останніх місяців полягає у тому, що Секретаріат Президента перетворився у якійсь інститут влади, який здійснює свою діяльність окремо від самого Президента України.

Якщо вчитатись у зміст цієї заяви, то там можна побачити такі тези:

"Спроби протидії виконанню секретаріатом його функцій неприпустимі, а нехтування публічно оголошеною позицією – марні".

"Секретаріат Президента і надалі рішуче протидіятиме всім намаганням зберегти або створити в економіці країни моделі, які заганяють економічні відносини в тінь, плодять корупцію та наживу".

"Припускаю, що зведені главою держави і його секретаріатом бар'єри проти незаконних оборудок викличуть чергову голосну какофонію зі звинувачень і відвертої брехні".

"Підкреслю: в державі не може бути ареалу мешкання чиновників, хай навіть найвищого розливу, вільних від обґрунтованої критики з боку президента та його секретаріату".

У кожному з них фактично відокремлюється Секретаріат Президента України та сам Президент України. Але завдання Секретаріату Президента, як правильно підкреслюється у заяві, спрямовуватиметься тільки на забезпечення конституційних повноважень і обов'язків Глави держави, і аж ніяк не полягають у постійному висловлюванню якоїсь окремої думки Секретаріату і не у прославлянні його ролі або його керівника у вирішенні тих чи інших проблем.

Коли робить офіційні заяви Глава Секретаріату або ще якісь чиновники цього відомства, то постійно виникає питання чи це є дійсно думкою Президента України. І тут є два варіанти або це думка Президента, або клерків його Секретаріату. Якщо ті чи інші заяви співробітників Секретаріату насправді є позицією Президента щодо тих чи інших питань, то чому ці заяви не оформлюються Прес-службою Президента саме як позиція Президента. До речі для озвучування позиції саме Президента у нього є офіційний прес-секретар. Якщо ж ці заяви не є офіційною позицією Президента України, то вони не дуже цікаві суспільству. Ми обирали Президентом України Віктора Ющенка і для громадян важлива саме його думка з тих чи інших питань і аж ніяк не думки великої кількості клерків його Секретаріату. І нам може подобатись чи не подобатись критика Президента України тих чи інших дій чи персоналій, але це ЙОГО позиція. В той час суспільство не має цікавити публічна критика органу, який виконує забезпечувальні функції Президента. Навряд чи багато хто знає ім'я нинішнього чи попереднього Міністра Кабінету Міністрів України, що забезпечує конституційні повноваження і обов'язки Прем'єр-Міністра України, і тим більше навряд чи хтось коли-небудь чув публічні заяви цього міністра від імені Прем'єр-Міністра України.

Що ж стосується безпосередньо самого пана Балоги, то тут є проблема того, в якій мірі усі його дії дійсно здійснюються в інтересах Президента України, а не у власних. Україна держава не велика, тому дії тих чи інших державних чиновників, які пов'язані з використанням своєї державної посади у власних цілях, досить скоро стають відомими широкому загалу, хоча рідко коли можуть бути документально підтверджені. Але це завжди є проблемою боротьби з корупцією, хоча і методи боротьби з цим злом добре відомі і у світі, і в Україні.

На жаль діяльність пана Балоги на своїй посаді набула такої скандальності, що в будь-якому випадку вже не стільки шкодить йому особисто, скільки відверто дискредитує Президента України.

powered by lun.ua
Коментарі — 77
Наталья _ 09.03.2008 09:18
IP: 212.115.224.---
09.03.2008 08:54___ Наталья
В ВР не хватило пару голосов по "регионовскому" законопректу о неприкосновенности. Доний свой дал,а там могут присоединиться и ещё от НС, тот же Жвания... И когда все говорят,что часть НУНС тяготеет к Юле,то этим центром притяжения может стать и Гриценко...А Юля, как раз, ещё расчитывает на перемирие с Банковой и обещание от них не вмешиваиться в её премьерство в обмен на уступку Ющекно по 2-ому сроку. И это ей может удасться,если будут положительные результаты с Газпромом и она великодушно поделит газовую победу с Ющенко.Так лично мне кажется...
Наталья _ 09.03.2008 08:54
IP: 212.115.224.---
08.03.2008 17:02___ Deutsch
Шлапак был и давно экономическим рупором СП.А вот интересно,что с поля дипломатических битв исчез Чалый (по крайней мере,очень редко показывается). Да и Гриценко под него копнул коррупционным разоблачением в торговле вертолоётами в ВС.
Гриценко явно пойдёт на выборы президента. Бывший руководитель центра Разумкова хорошо знаком с аналитикой и знает как действовать. По крайней мере заявит о себе, и заставит с собой считаться-и Юлю и Ющенко. Тем более, уже сегодня предлагая единственный вариант набрать конституционное кол-во голосов по вопросу неприкосновенности, уже зарабатывает комплименты от регионалов и очки у электората всех мастей.Это и будет наш Касьянов. Вот и посмотрим, как поведут себя с ним наши демократы. Пока грызутся Юля и Ющенко-ему и карты в руки.
Deutsch _ 08.03.2008 17:02
IP: 84.191.206.---
08.03.2008 16:29___ Наталья

"То так може хазяїн й не помітити,коли васала треба почати остерігатись..."

Такой вариант возможен, но в данных отношениях маловероятен. Увольнение "стецьківих та рибачуків" только тому подтверждение – значит ВАЮ бдит, он полностью отслеживает ситуацию. Он не позволит Балоге пороть отсебятину- иначе уволит. Но вот то, что потихоньку вылазит из тени на свет секретарь секретаря (Шлапак), говорит о том, что Балогу берегут,готовя на какую-то другую роль в операции "2й срок".

Похоже СДПУ (о) является кузницей "серых кардиналов".
Наталья _ 08.03.2008 16:29
IP: 212.115.224.---
08.03.2008 11:18___ Deutsch

То так може хазяїн й не помітити,коли васала треба почати остерігатись більше,ніж того, з ким йому васлал допомагає сьогодні вести бій.Летять голови стецьківих та рибачуків,а васл все потирає руки...
Deutsch _ 08.03.2008 11:18
IP: 84.191.206.---
В основном согласен с автором.
Хочу только добавить, что Балога находясь в положении "серого кардинала" просто выполняет поставленную перед ним задачу президентом. Уйдёт он – придёт другой. Просто для ВАЮ такой тандем а la "Кучма-Медведчук", является образцом воплощения государственной власти.А Кучма, и не только он один, взял это из опыта управления страной Сталиным. Да-да,я не оговорился.Это вождь всех народов довёл до совершенства в России этот древний способ управления страной, когда во всех сложных вопросах действует только вассал.И если вопрос решается успешно-то все лавры достаются королю. Т.к.:
все "заяви співробітників Секретаріату насправді є позицією Президента".
А если же происходит сбой или неуспех – то виноват, конечно, вассал.
Т.к.:
все "ці заяви не є офіційною позицією Президента України".
И тогда, при необходимости летит голова вассала, а на его место назначают другого.
Эта модель управления применяется испокон веков. И её суть сегодня: чем сильнее и харизматичней президент, тем слабее политическая составляющая роли секретариата.
Все мировые демократии давно уже отказались от такой порочной модели. На роль лидеров страны приходят люди умеющие брать ответственность на себя и отвечающие за возможные ошибки. А ответственность одна-серьёзно ошибся, уйди в отставку.
moreok _ 08.03.2008 09:54
IP: 92.113.21.---
когда что то падает...нужно лекарство – от импотенции – это "виагра", от падающего рейтинга президента.-это Болога...Жаль президента,с таким лекарством болезнь будет только прогрессировать...С праздничком всех!!!!
Unique _ 07.03.2008 23:56
IP: 91.124.76.---
06.03.2008 14:25___ лмк

Це проблеми росту, вони тимчасові. Свобода слова – реальна, хай поки в мережі, але таємниць не має, передрук неминучий.
Суть в можливості порівняннь. Ми порівнюємо. І будемо вибирати, допоки не виберемо кращих – нема іншого шляху...
Наталья _ 07.03.2008 20:41
IP: 212.115.224.---
"Якою мірою Ви міряєте- такою і Вам буде відміряно"...

Це Ви про відповідь выд Тимошенко? Все це було б смішно,якби не з нами, а співчувати мені не треба,я "у порядкє".
krabat _ 07.03.2008 18:07
IP: 77.121.165.---
07.03.2008 17:32___ Наталья
"... це був тонкий жіночий ляпас у відповідь..."

Наталю...Ви більше на работу неходіть...На основній гілці,прада з іншого приводу тільки що нагадав, але для Вас повторюся:"Якою мірою Ви міряєте- такою і Вам буде відміряно"...Прийміть мої співчуття...
Наталья _ 07.03.2008 17:32
IP: 212.115.224.---
"...в якості реакції на з десяток публічних поштово-телеграфних звернень, які надійшли на її адресу, керівник уряду і написала листа до глави держави",

Й якщо ЩОСЬ (напр.ціна на газ) було прибріхано-то це був тонкий жіночий ляпас у відповідь на той десяток від Балоги та самого Президента.Оце й було те саме,за що боролись... А виправдовуватись принизливіше,ніж повчати-чи не так?
SIM _ 07.03.2008 01:02
IP: 62.221.55.---
17:40___ Тейсар-Озгович
"Коли робить офіційні заяви Глава Секретаріату це значить що це позиція узгоджена з Президентом,інакше Балогу б звільнили з посади.
Однією з функцій Балоги є і роль громовідводу,з цим він успішно справляється,"

Не понял логики. Если Балога только ОЗВУЧИВАЕТ мысли Гаранта, то как он (пешка) может быть громоотводом?
SIM _ 07.03.2008 00:59
IP: 62.221.55.---
Президент весьма ограниченно дееспособен, поэтому Балога и выполняет его функциии. Последний их совместный Указ об эскорте на проводы и встречи – это свидетельство или мании величия, осложнённой тревожным синдромом, или попытка использования в борьбе с ЮВТ даже таких методов. Однако использование таких методов без понимания последствий для себя – тоже диагноз.
zinik _ 06.03.2008 23:22
IP: 99.225.175.---
замініти-замінити
zinik _ 06.03.2008 23:20
IP: 99.225.175.---
Петька Василію Івановичу щодо того чим би той міг командувати.

Я вам задала 4 запитання, дуже прості, а Ви мені стільки написали!
І про мій вік.
І про 8 березня.
І про фільм "Чапаєв".
І, ще багато чого, а сказати чи ДА, чи НІ, ви не можете.
Роблю з цього висновок, що ви можете замініти пана Балогу.
Бо, ні він, ні Ви, ні є Чапаєвим.
Борис Кушнірук _ 06.03.2008 22:47
IP: 77.123.127.---
Шановна пані zinik!

06.03.2008 14:56___ zinik

По-перше, пані zinik, Ви задали не два, а чотири запитання. J
По-друге, я не знаю Ваш вік, а жінку питати про це, до того ж напередодні 8 березня якось незручно, але розумію що Ви достатньо доросла за віком людина, прийнамні на це схоже. Відчувається, що у Вашій підсвідомості залишився радянський філм про Чапаєва. Ваші запитання надто вже нагадують мені запитання, які задавав Петька Василію Івановичу щодо того чим би той міг командувати.
Якщо ж серьозно, то насправді головне питання завжди полягає у тому, чи могла б кожна окрема людина, у тому числі і Ваш покірний слуга, досягти тих вищих державних посад, про які Ви питаєте. Без самокритичної відповіді на це питання усі наступні є не дуже потрібними. Що ж стосується не спроможності вищих державних урядовців виконувати свої функції, то на превеликий жаль, абсолютна більшість з них хоче обіймати посади лише заради влади та особистого збагачення.
вісник _ 06.03.2008 18:14
IP: 82.207.1.---
Більшої компрометації Президента, аніж ту, яку послідовно проводить Балога, важко знайти навіть серед відвертих недругів Гаранта. Вперед, Балого, і свій політичний прихисток ти знайдеш в Росії. Це буде тобі винагорода за іудині справи.
Историчка _ 06.03.2008 17:54
IP: 193.239.180.---
06.03.2008 17:50___ Kanada ----Так... Або Ви мені відмовляєте в праві бути українським чоловіком, або я не "любой"...

Вы, на мой взгляд, не любая.
Kanada _ 06.03.2008 17:50
IP: 198.62.158.---
06.03.2008 15:47___ Историчка
Любой.
Так... Або Ви мені відмовляєте в праві бути українським чоловіком, або я не "любой"...
Тейсар-Озгович _ 06.03.2008 17:40
IP: 85.196.249.---
Коли робить офіційні заяви Глава Секретаріату або ще якісь чиновники цього відомства, то постійно виникає питання чи це є дійсно думкою Президента України. І тут є два варіанти або це думка Президента, або клерків його Секретаріату. Якщо ті чи інші заяви співробітників Секретаріату насправді є позицією Президента щодо тих чи інших питань, то чому ці заяви не оформлюються Прес-службою Президента саме як позиція Президента. До речі для озвучування позиції саме Президента у нього є офіційний прес-секретар
Коли робить офіційні заяви Глава Секретаріату це значить що це позиція узгоджена з Президентом,інакше Балогу б звільнили з посади.
Однією з функцій Балоги є і роль громовідводу,з цим він успішно справляється,у всякому разі зрозуміти чим займались його попередник важко.
Бо, якщо Зінченко успішно виконав роль засланого козачка і пішов шумно гуркнувши дверми, то Рибачук схоже ввесь час тільки ліниво лежав на печі і мріяв про євроінтеграцію.
Историчка _ 06.03.2008 17:39
IP: 193.239.180.---
Как говорил Луценко "Коалиция и Родина вне опасности"
zinik _ 06.03.2008 17:28
IP: 99.225.175.---
Солнце всходит на востоке, а заходит на западе.

Та хоч вже Сонце, не чіпайте.
zinik _ 06.03.2008 17:27
IP: 99.225.175.---
Включити до порядку денного відповідну постанову спікер Арсеній Яценюк намагався тричі.
Під час першої спроби "за" проголосувало лише 219 депутатів. З другої спроби це питання набрало 224 голосів. Коли Яценюк поставив на голосування повернення до цього питання, воно набрало знову 224 голосів.
А от Вам і офіційна КРИША.
Знімаю шляпу перед А.Яценюк! Тричі, дати їм шанс проголосувати за цю постанову, і тричі отримати негативний результат, то, це, як сказав юзер Юнік, треба ставити крапку РАБСТВУ.
Цікаво, а чи можна десь прочитати, хто проголосував проти? Може, ті депутати теж кульки надують?
Историчка _ 06.03.2008 17:17
IP: 193.239.180.---
06.03.2008 17:07___ zinik

Поконкретнее, а то похоже на: скажите, Солнце всходит на востоке, а заходит на западе.
zinik _ 06.03.2008 17:07
IP: 99.225.175.---
Скажите для вас слово репутация, имеет негативное или позитивное значение?
zinik _ 06.03.2008 16:59
IP: 99.225.175.---
Просто Балоге очень сильно хочется.

Тады ой!
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter