27 червня 2009, 19:44

Не ту пропаганду назвали гебельсівською (продовження теми)

Мені вже двічі протягом цього року (дивись тут і тут) довелось писати про політтехнологічні ігрища бютівських гебельсоїдів в ІНТЕРНЕТі. Розміщення величезної кількості коментарів від імені начебто різних людей, не є винаходом бютівських пропагандистів, і не тільки бютівські штабісти в цьому замічені, але безперечно вони на порядок переважають усіх інших за масштабами спроб навмисного спотворення громадської думки щодо тих чи інших подій та персон. Інколи це досягає просто якоїсь гіперболізованої абсурдності.

Знову згадати про все це мені довелось у зв'язку з розміщенням 26.06.2009 на сайті УНІАН моєї статті "Соціальний популізм та демагогія сіамських близнюків". В статті я піддав критиці відверту демагогічність та популістичність позиції Партії регіонів в питанні змін до бюджету щодо збільшення прожиткового мінімуму та ухвалення в цілому Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо погодинної заробітної плати). Причому я звертав увагу, що вони у своєму бажанні дорватись до владного корита навіть шляхом повного знищення української економіки, схожі на Тимошенко та БЮТ, як сіамські близнюки. Стаття як стаття. В ній я лише в черговий раз показав інтелектуальну та моральну схожість дій Тимошенко та її БЮТ з Януковичем та ПР.Стаття була розміщена десь в другій половині дня і особливих коментарів до неї не було. Як раптом ввечері протягом півгодини з'явилось двадцять коментарів, в яких підтримується автор (бу-га-га), але досить своєрідно. Критикується позиція Януковича та Партії регіонів, але замовчується те, що автор звертав увагу на схожість Януковича та Партія регіонів з Тимошенко та БЮТ. Забавність коментарів усіх цих а-ля різних дописувачів полягала ще в тому, що всі вони були з Дніпропетровська (уніанівські адміни вже досить давно налаштували систему на автоматичне відображення регіону, з якого надходить повідомлення – Б.К.).

Побачивши цю "одностайну підтримку" з одного окремо взятого регіону своєї статті, я подзвонив заступнику головного редактора УНІАН і попросив перевірити звідки ж надійшли всі ці коментарі. Як і я передбачав, з'ясувалось що всі вони надійшли з одного ІР адресу. Після чого вже уніанівський модератор навпроти усіх цих коментарів поставив один нік, і написав: "тихо сам з собою...".

І тут дозволю собі знову публічно звернутись до Олега Медведєва.

Пане Олегу!

Я не закликаю бютівських політтехнологів до порядності та людської гідності. У мене з Вами надто різні погляди на те, що таке моральність та чесність, щоб якось Вас перевиховувати. Я не бачу також сенсу переконувати Вас, що завалювання інформаційного простору величезною кількістю коментарів від імені начебто різних людей навмисно спотворює громадську думку щодо тих чи інших подій та персон, і це не має жодного відношення до етичних стандартів подачі інформації та свободи слова, які Ви натомість вимагаєте від телеканалу ІНТЕР.

Я наголошую зараз не на етичних нормах, я звертаюсь до Вашого здорового глузду. Невже Ви не розумієте, що вся ця навала штампованих коментарів, деякі з яких виглядають відверто ідіотськими, дискредитує бютівських політтехнологів і відображає їх навіть не стільки смішними, скільки інтелектуально порожніми.

Чому бютівські штабісти не роблять спроби налагодити зв'язки з щирими прихильниками БЮТ, які пишуть коментарі? На щастя для країни їх стає все менше, але вони є. Чому я листуюсь з деякими з них та спілкуюсь в телефонному режимі, намагаючись зрозуміти їх аргументи, а ваші штабісти не роблять цього? Чому ви не просите їх підтримати Тимошенко та БЮТ, приймаючи більш активну участь у коментуванні на Інтернет форумах? Зрозуміло, що з ними складніше, їм потрібно щось пояснювати, в чомусь переконувати, вони можуть з чимось не погоджуватись, але вони завжди можуть довести, що вони не віртуалізовані примари, а реально існуючи люди. І вони точно не будуть писати безліч безглуздих коментарів, які лише ще більше дискредитують Тимошенко та БЮТ.