Борис Кушнірук Економіст. Член Центрального проводу Народного Руху України

Газові угоди Тимошенко – хронологія злочинів та національної зради (частина перша)

13 вересня 2011, 17:09

Як я і обіцяв, починаю публікацію свого дослідження щодо подій, пов'язаних з підписанням газових угод Тимошенко-Путіна, що наносять українській економіці багатомільярдні збитки. Перша редакція цього дослідження протягом травня-червня була оприлюднена на сайті УНІАН. Але як показує моє спілкування, багато людей не мало можливості ознайомитись з ним тоді. Крім того вже після оприлюднення того дослідження з'явилась низка додаткових фактів, які повністю підтверджують мій аналіз та мої висновки. В доопрацьованій редакції я відобразив їх також.

Спонукало розмістити у себе в блозі це дослідження також поява безлічі статей, в тому числі на шпальтах УП, відверто абсурдного характеру, наприклад, зі згадуванням якихось таємних протоколів, начебто підписаних Тимошенко та Путіним. Насправді практично вся необхідна для аналізу та висновків інформація є у відкритих джерелах. Просто достатньо мати наполегливість для того, щоби зібрати їх та проаналізувати.

Слід також зазначити, що розміщення цього дослідження в блозі виправдане з тієї точки зору, що саме редакція УП наполегливо відслідковує вже протягом багатьох років поспіль всі події у "секторі газу", і найбільше в моєму дослідженні посилань саме на інформацію УП.

P.S.

Ще раз закликаю наших, так званих, "націонал-демократів", що кинулись захищати пані Тимошенко, надати детальну аргументацію зі спростуванням наведених мною фактів і доведенням, що пані Тимошенко не скоїла декілька злочинів під час газового конфлікту. Особливо це моє звернення стосується захисників Юлії Тимошенко з табору НУНС, наприклад, справжнього полковника пана Гриценка (для нього раніше виявилось слабо спробувати заперечити мені щось), юриста Катеринчука, лідера "фронтовиків" Яценюка, В'ячеслава Кириленка.

Чесно кажучи, я не розумію, як можна мати хоч дещицю порядності, прочитавши все це моє дослідження та не заперечивши наведені там факти та висновки, стогнати про терор проти "невинуватої" пані Тимошенко.

Переконаний, все це виглядає з їх боку цинічним та таким, що не має жодного відношення до патріотизму та захисту національних інтересів України, і пов'язано виключно з політичною кон'юнктурою.

Газові угоди: про що домовлялися Путін і Тимошенко

Намагання переписати історію не є чимось незвичайним. Цим займалися ще з часів Римської імперії, а можливо, і раніше. Історичні події обростають вигадками, міфи перетворюються на "факти", а те, що відбулося насправді, піддається забуттю або змінюється до непізнаванності... Раніше, як правило, переписували минувшину, глибина якої вимірювалася десятиліттями й навіть століттями.

У наш час робиться те саме, тільки сучасні піарщики переписують подекуди й зовсім недавню історію – буквально вчорашню чи навіть сьогоднішню...

Показовий приклад – газові угоди, підписані під тиском тодішнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко керівництвом Нафтогазу в січні 2009 року. Піарщики як пані Тимошенко, так і нинішньої влади проявляють небачену активність щодо цієї недавньої події. Одні займаються мистецтвом відбілювання, інші – навпаки... Крім того, влада розкручує цю тему, аби відвернути увагу громадськості від власних дій, які так само, як і ті угоди, – дуже далекі від інтересів України.

Аргументи Тимошенко

Аргументи піарщиків БЮТ щодо звинувачень з приводу газових угод зводяться до таких тез.

Пані Тимошенко заважали Ющенко та Фірташ, на неї тиснули європейці та росіяни, у неї не було іншого вибору, тому підписали те, що могли підписати. За урядування Тимошенко (у 2009 році) середньорічна ціна на газ становила 228 доларів за тисячу кубометрів, а цього, за правління Януковича, може сягнути 300 дол.

Одночасно нас переконують – угоди загалом ринкові, а тому є справедливими, і кращими не могли бути.

Але якщо угоди справді ринкові, то при чому тут бідкання, що нібито хтось заважав чи тиснув?

Чи є газові угоди ринковими

Насправді теза про ринкові умови газових угод від січня 2009 року не витримує жодної критики.

Це була угода двох монополістів, один з яких фактично тримає монополію на транспортування блакитного палива з Росії в центрально- та західноєвропейські країни, другий – на постачання газу в Україну. Обидві структури зв'язані одним ланцюгом і залежатимуть одне від одного ще досить довго. Тому умови газових угод багато в чому визначалися тим, хто і чиї інтереси захищав під час переговорів та які аргументи при цьому використовував.

Очевидно, що формула, яку за згодою пані Тимошенко було обрано для визначення ціноутворення, м'яко кажучи, кричущо некоректна. А враховуючи, що в цінах на газовому ринку колишня "газова принцеса" розбирається дуже добре, списати цю некоректність формули на недостатність фаху просто неможливо.

Ця некоректність відчувається в усьому, починаючи від застосування у формулі газойлю, який не використовується в Україні. За європейською практикою таких угод у формулу мають включатися ті види енергоресурсів, які споживаються в країні, куди постачається газ. Для України підійшли б нафта, мазут, вугілля, та аж ніяк не газойль.

До речі, підтвердження справедливості такого підходу можна знайти в щоквартальному звіті Газпрому акціонерам. В звіті за І квартал 2011 року дослівно за зазначається:

"Єдиної загальноприйнятої формули ціни на газ в Європі немає, оскільки немає єдиного газового ринку. Конкретні рівняння, вживані для визначення вартості газу в кожному окремо взятому контракті, є закритою комерційною інформацією.

Ціноутворення засноване на ув'язці ціни на газ з ціною альтернативних енергоносіїв – зазвичай "кошики нафтопродуктів": газойля і мазуту з різними вагами, що відбивають особливості національної структури споживання газу. У формулі ціни можлива поява і інших альтернативних видів енергоносіїв: нафти, вугілля, електроенергії і так далі. Альтернативні види енергоносіїв, як правило, є біржовими товарами, що робить можливим опосередковане визначення біржової ціни на газ."

Крім того, формула мала б ураховувати обсяг споживання газу. Очевидно, що не бути і насправді немає однакових цін для споживачів, які купують у Газпрому декілька мільярдів та декілька десятків мільярдів кубів газу, а особливо, коли йдеться про найбільшого іноземного споживача Газпрому. Великий споживач завжди має систему знижок та пільг від продавця. Але в нашому випадку це взагалі не відображено у формулі ціни від Тимошенко.

Важливим фактором, що впливає на ціну, є період поставки товару. Якщо в якусь країну Газпром зобов'язаний постачати газ у осінньо-зимовий період, то зрозуміло, що ціна має бути одна. Але якщо країна закуповує газ наперед, вирішуючи для Газпрому проблему обмеженості обсягів споживання у весняно-літній період (видобування є процесом непереривним, тому газ потрібно кудись дівати), – то зрозуміло, що ціна теж має коригуватися в бік зменшення.

А якщо згадати, що формула ціни не враховує фактору відстані постачання (яка в ситуації з Україною є найменшою), то назвати газові угоди стандартними, справедливими, а тим більше вигідними, було б просто абсурдом та відвертим знущанням.

Особливим абсурдом виглядає те, що ціна газу для України виявилася практично найвищою з-поміж усіх газпромівських покупців.

Те саме стосується й тарифів на транспортування газу. Немає жодних аргументів, чому в умовах формування ціни на газ за принципами, які нам намагаються подати як стандартні для європейських країн, тарифи на його транспортування є меншими в рази від тих, за якими Газпром оплачує ці послуги іншим європейським країнам.

А ще в угодах від 2009 року передбачено принцип take or pay, тобто Нафтогаз зобов'язаний платити навіть у тому разі, якщо він відмовляється прийняти товар. Водночас щодо транспортування жодних таких зобов'язань Газпрому перед Нафтогазом не передбачено.

Як бачимо, ми маємо справу з двома абсолютно некоректними контрактами, які завдавали й продовжують завдавати багатомільярдні збитки Україні. І це є беззаперечним фактом, який неможливо, попри всі намагання піарщиків БЮТ, якимось чином трансформувати й піднести як позитив для України, хоча саме цим вони займаються багато місяців поспіль.

З іншого боку, варто розібратися, а що ж призвело до підписання таких контрактів, чи були вони вимушеними чи, може, стали результатом послідовних, цілеспрямованих дій обох сторін?

Як заважав Ющенко

Аби розібратися, наскільки це твердження обґрунтоване, маємо пригадати хронологію подій кінця 2008 року.

Станом на 17 грудня Газпром і Нафтогаз не мають контрактів на постачання газу в Україні у 2009 році. Дарма що відповідно до меморандуму глав урядів України й Росії, підписаного 2 жовтня 2008 року, має відбутися перехід на прямі довгострокові відносини між Газпромом і Нафтогазом України з 1 січня 2009 року. Водночас умовою виконання положень документа є повне погашення Нафтогазом усієї наявної заборгованості за поставлений газ. І ця ключова вимога меморандуму українським урядом не виконується. Станом на 16 грудня Нафтогаз не розрахувався навіть за газ, поставлений у вересні-жовтні 2008 року.

І "винний" у цьому не уряд Тимошенко й Нафтогаз, а Президент Віктор Ющенко. "Винуватець" був змушений особисто втрутитися в процес розрахунків. Після переговорів з представниками МВФ ухвалюється рішення, що це буде зроблено за рахунок резервів НБУ, який для цього здійснив рефінансування Ощадбанку, а той, у свою чергу, надав кредит Нафтогазу.

Станом на 18 грудня Ющенко був упевнений, що питання врегульовано. Нафтогаз погасив заборгованість за газ, поставлений у вересні-жовтні 2008 року і Україна не має прострочених боргів за розрахунками з Газпромом. "Таким чином, на сьогодні це питання вирішено", – сказав тоді Ющенко.

Проте Газпром того ж дня зробив заяву про те, що з 1 січня 2009 року може припинити постачання газу в Україну.

"Україна, переказавши Газпрому $800 млн. за постачання газу, повідомила російській компанії, що до кінця року більше не платитиме за постачання палива (за листопад-грудень) ", – заявив ЗМІ офіційний представник Газпрому.

І далі: "з урахуванням того, що борг за постачання газу не погашатиметься, буде неможливим перехід на прямий контракт НАК "Нафтогаз України" з Газпромом з 1 січня 2009 року".

"Таким чином, не маючи контракту на постачання газу, Газпром з 1 січня 2009 року може припинити постачання газу на Україну" – цитували ЗМІ газпромівця.

Така ситуація невизначеності з оплатою за газ залишається до 30 грудня.

Спроби домовитися з Росією щодо сплати за газ, поставлений Газпромом у листопаді-грудні, ні до чого не призвели.

"Досягти домовленості з Україною з приводу проблеми оплати боргу щодо газу поки не вдалося", – заявив тоді прем'єр Росії Володимир Путін.

"Тільки що розмовляв з Віктором Андрійовичем (Ющенком) майже годину – поки не домовилися", – оголосив Путін 29 грудня 2008 року в Москві.

Відповідаючи на запитання, чому не домовилися, Путін заявив: "Платити не хочуть".

Враховуючи тодішню ситуацію, "головний винуватець" Ющенко проводить 29 грудня нараду зі головою НБУ Стельмахом та міністром фінансів Пинзеником. За її підсумками приймається рішення: Нафтогаз знову розрахується за своїми зобов'язаннями за рахунок резервів Нацбанку.

"Завдяки зусиллям і скоординованим діям президента, уряду, НАК "Нафтогаз" і Нацбанку Україна повністю розрахувалася за імпортований російський газ у 2008 році, – зазначалося в повідомленні прес-служби Президента. – Проведено платежі не лише за листопад місяць, а й авансовий платіж за грудень 2008 року. Таким чином усунуті всі перепони для укладання взаємовигідних конструктивних домовленостей з російськими партнерами щодо поставок імпортного природного газу українським споживачам у 2009 році".

Отже, чому в грудні склалася така ситуація з розрахунками? Навіщо Нафтогаз та уряд приймали рішення нарощувати обсяги закупівлі газу протягом останніх місяців 2008 року, усвідомлюючи, що в умовах падіння економіки та скорочення газоспоживання платити за нього буде нічим?

Відповіді на ці запитання можна знайти в тодішньому коментарі Віктора Ющенка:

"Проблема в тому, що уряд цього року вирішив сформувати найбільші запаси газу. Очевидно, логіка була така: ціна газу наступного року не прогнозується, вона може бути ще вищою. Доцільно було б газ за ціною 179,5 дол. закачати в сховища і ним покривати баланс споживання 2009 року... Схема хороша, ідеальна за умови, якщо розраховуватися за той газ, що постачається як сезонна потреба. Проблема уряду й Нафтогазу в тому, що він накопичив сезонний газ, який не спожито і який нікому оплатити, бо немає споживання... Цей газ брався тоді, коли газ на ринку ніхто не купував. І таким чином давалися робочі місця, у тому числі й у Росії, для тих, хто видобував газ. Але це емоції. Я переконаний, що за кожен куб газу Україна має бути забезпечена платежем".

Це пояснення Президента, опубліковане в ЗМІ. У мене ж з приводу того, навіщо це робилось керівником уряду, трохи інше пояснення, але про це згодом...

Якщо ж погодитися з логікою Ющенка, то постає питання: на що розраховувала пані Тимошенко, коли приймалося рішення про закупівлю цього газу наперед? Вона не могла не розуміти, що Нафтогазу та уряду платити за нього немає чим. І очевидно, що це вирішила саме Тимошенко, а не Нафтогаз. Такої ваги рішення ухвалюється на рівні керівництва уряду, а не державної компанії.

При цьому представники російської влади та Газпрому у другій половині грудня 2008 року неодноразово вельми впевнено заявляли, що Україна не розрахується за газ, тому постачання буде припинено, або, щонайменше – здійснюватиметься не за прямим контрактом між Нафтогазом і Газпромом. Водночас ще з листопада 2008 року по європейських столицях роз'їхались емісари російського уряду, які наполегливо переконували своїх візаві, що з січня у них можуть виникнути проблеми з постачання газу саме з вини України.

Яка, знаєте, дивовижна далекоглядність.

І цікаво, хто б мав понести відповідальність за припинення поставок газу з 1 січня у зв'язку з непогашенням боргів за куплений газ? Невже знову ж таки Віктор Ющенко?

Ющенко відкликав з переговорів голову Нафтогазу

Одним з найбільш вагомих доказів вини Президента Ющенка пані Тимошенко, а за нею і вся бютівська пропагандистська рать, називає те, що 31 грудня 2008 року Ющенко відкликав голову Нафтогазу Олега Дубину з переговорів у Москві.

Можна подивитись по всіх Інтернет-форумам, яку бурхливу активність здійснювали бютівські активісти після того, як з'явилась інформаціям (начебто з джерел Генпрокуратури) про те, що це підтвердив Олег Дубина на очній ставці з Тимошенко в прокуратурі. Хоча впевнений, що ці відомості потрапили в ЗМІ саме з бютівських джерел. Там, схоже, не зовсім розуміючи, що до чого, вважали, що такий "витік" грає на користь Тимошенко і дискредитує Ющенка.

Але все якраз навпаки.

Сама ця інформація не є новиною. Про відкликання Дубини стало відомо ще 31 грудня 2008 року. За даними ЗМІ, колишній голова НАКу на очній ставці засвідчив, що наприкінці 2008 року Тимошенко і прем'єр Росії Володимир Путін досягли домовленості щодо продажу Газпромом Нафтогазу у 2009 році газу за ціною 235 доларів.

Маємо звернути увагу на те, що в усіх заявах, котрі робилися до 31 грудня 2008 року керівництвом Росії, називалася інша ціна – не 235 доларів, а 250. Навіть напередодні підписання січневих угод Путін у бесіді з редакторами провідних ЗМІ Німеччини казав: "Я особисто запропонував прем'єр-міністру України: приїжджайте, підписуйте контракт по 250 доларів за тисячу кубів, і ми дамо вам право реекспорту, хрін з вами. Та відмовилася".

Але уявімо, що так воно і є. На публіку виносилася інформація щодо пропозиції для України в 250 доларів, а в неофіційному порядку Путін та Тимошенко погодили ціну 235 доларів (на постачання газу саме в 2009 році).

Тут потрібен невеличкий коментар...

По-перше, станом на 31 грудня 2008 року Нафтогаз не мав заборгованості перед Газпромом, а тому мали б діяти норми згаданого меморандуму, підписаному між урядом Російської Федерації та Кабінетом Міністрів України про співпрацю в газовій сфері від 2 жовтня 2008 року. У меморандумі передбачався поетапний перехід протягом трьох років до ринкових економічно обґрунтованих і взаємопогоджених цін на російський природний газ для споживачів України й тарифів на його транзит через територію України.

Виникає запитання: чи відповідає середньорічна ціна в 235 доларів цьому документові? Аж ніяк. Якщо навіть виходити з тієї одіозної формули, яку було закладено в контракт на постачання газу, то без урахування 20-відсоткової знижки, наданої на 2009 рік, середньорічні ціна мала б становити близько 270-280 доларів. Чи може хтось сказати, що 235 дол. є "рівномірним" першим (протягом трьох років) етапом від ціни в 179,5 до 280 доларів? А якщо це точно не рівномірне підвищення ціни, то чому всупереч меморандуму, підписаному безпосередньо Путіним і Тимошенко, ці ж самі особи начебто готові були підписати контракт на газ із середньорічною (у 2009 році) ціною в 235 доларів?

І якщо з Путіним усе зрозуміло, то виникає запитання: чому на це начебто погоджувалася Тимошенко? Пишу "начебто", бо впевнений, що це не ті домовленості, які насправді були між ними. Вони, у кращому разі, у такому вигляді підносилися Дубині, адже той про них міг доповісти Ющенку.

Про справжні наміри двох прем'єрів поговоримо далі. А тут зупинимось на логіці Віктора Ющенка, який, за свідченням Олега Дубини, не погодився з тими умовами контрактів і відкликав його з переговорів.

Але перед тим як аналізувати логіку Ющенка хочу звернути увагу ще на одну деталь з приводу того, хто і чому прийняв рішення не підписувати газові угоди напередодні 2009 року.

Під час допиту 3 лютого 2011 року О.Дубина докладно розповів про те, як йшли переговори про формування ціни газу.

"Станом на 30 грудня 2008 року було узгоджено попередню домовленість про ціну природного газу для НАК "Нафтогаз України" у 235 дол за тисячу кубометрів і про вартість транзиту у 1,8 дол за транспортування тисячі кубометрів газу на 100 км, – повідомив слідчому О.Дубина. – Зазначені умови було викладено на папері, узгоджено між юристами, фахівцями з української та російської сторони, тобто залишалося тільки їх підписати...Президент України Ющенко В.А. усно забороняв підписувати контракт на таких умовах, оскільки вважав, що ціна газу занадто велика".

У той же час 31 грудня 2008 року, після телефонної розмови В.Ющенка з президентом Росії Дмитром Медвєдєвим, було названо нову ціну – 320 дол за тисячу кубометрів. "Тут уже я вважав, що ціна занадто велика, тому зібрав делегацію, і ми виїхали, не підписавши контракт", – розповів О.Дубина.

Як бачите, Олег Дубина навіть був готовий підписати вельми невигідні газові угоди на 2009 рік, але плани у Путіна були зовсім інші. Тому щоби Дубина все ж таки не наважився здуру підписати ці угоди, йому після відверто несправедливої ціни в 235 доларів, яка жодним чином не відповідала меморандуму, підписаному прем'єр-міністрам України та Росії, була виставлена ще вища ціна, яку навіть він вже вважав абсурдно неприйнятною.

Тепер знову щодо логіки Президента Віктора Ющенка.

Отже, Нафтогазу пропонувалося купити в Газпрому газ по 235 доларів. Чи міг Ющенко погоджуватися на такий варіант, усвідомлюючи вбивчий характер ціни для всієї української економіки та самого Нафтогазу?

228 чи 233?

Слід нагадати, що середньорічна ціна на газ за підсумками 2009 року, яку сплатив Нафтогаз, сягнула 233 доларів.

Це при тому, що пані Тимошенко й усі бютівські пропагандисти десятки разів стверджували, що середньорічна ціна у 2009 році становила 228 доларів. Хоча під час судового засідання екс-прем'єр таки повідомила, що згідно з довідкою комісійної перевірки з окремих питань фінансово-господарської діяльності НАК "Нафтогаз України", яка була надана за дорученням чинного уряду й керівництва НАКу, фактичний середньозважений рівень цін на 2009 рік становив 232,98 доларів за тисячу кубометрів.

Доволі очевидно, що ця цифра не була секретом для Тимошенко ще за часів її прем'єрства. І українським громадянам вона казала неправду. Але це так, між іншим...

Повернімось до ролі "винуватого" Ющенка в цій історії.

Економічні наслідки

Унаслідок підписаних газових контрактів оперативний дефіцит бюджету Нафтогазу у 2009 році представники МВФ оцінювали у 22 млрд. гривень. Загальний дефіцит – у 60 млрд. А його збиток до оподаткування на підставі консолідованої фінансової звітності за міжнародними стандартами за 2009 рік, розміщеної на сайті Нафтогазу, сягнув 19,5 млрд. гривень.

І це ми говоримо лише про Нафтогаз. А якщо згадати збитки інших підприємств, пов'язані з таким стрибком газової ціни в умовах економічної кризи, падіння попиту на продукцію українських товаровиробників, та врахувати втрати державного бюджету й населення, – то загальні наслідки такої ціни на газ для України важко навіть оцінити.

Чи міг Президент Ющенко, маючи оціночний розрахунок наслідків для української економіки в разі купівлі газу за ціною у 250 доларів, погоджуватися на це? Зрозуміло, що не міг. Не виключено, що це передбачала й розраховувала саме на це й наша російсько-українська "солодка парочка".

Позиція Ющенка з приводу газових контрактів на 2009 рік була висловлена 1 січня 2009-го в спільній заяві Ющенко і Тимошенко щодо постачання й транзиту російського газу.

У ній зокрема зазначається: "За нашими розрахунками, зробленими на підставі меморандуму, на початку 2009 року ціна на російський природний газ для України на українсько-російському кордоні повинна складати $201 за 1 тис. куб. м, ставка транзиту територією України – не нижче від $2 за 1 тис. на 100 км. відстані. Запропоновані Російською Федерацією умови щодо підвищення цін на газ до $250 з урахуванням різкого падіння світових цін на нафту є фактичним установленням для України середньоєвропейської ціни на природний газ. В той же час російська сторона пропонує зберегти ставку транзиту $1,7, що більш ніж удвічі нижча за середньоєвропейські показники".

На що розраховував Ющенко, коли запропонував Тимошенко підписати цю заяву? Очевидно, він гадав, що в питанні газових контрактів українська влада повинна мати консолідовану позицію, спрямовану на захист інтересів України. Крім того, враховуючи заповнені газові сховища, він вважав, що позиції України на переговорах сильні, як ніколи за багато років. Маючи в сховищах газ, якого вистачало майже на півроку, Україна опинялася в значно більш вигідних умовах, ніж Газпром. Нафтогаз відпрацював технологічну процедури і мав можливість розгорнути в реверсному режимі газотранспортну систему та забезпечувати власних споживачів газом.

Натомість Газпром, який і так зіштовхнувся в останні місяці 2008 року з суттєвим падінням попиту на газ не тільки в Європі, а й у самій Росії, не мав куди дівати газ, який видобував. Крім того, відповідальність за його постачання європейським споживачам покладалася на Газпром, і аж ніяк не Нафтогаз, тому саме в нього виникали проблеми відносин з контрагентами. Отже, за логікою Віктора Ющенка, все грало на користь сильної позиції України на переговорах з Газпромом. Він та його команда все це оцінили. От тільки не врахували, що їхнім партнером у цій боротьбі за національні інтереси є прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко. А її особисті інтереси були зовсім інші.

І якщо говорити про вину Віктора Ющенка, то вона полягає якраз у тому, що, розпочинаючи захист українських інтересів, він забув, у які ігри грає. Він зобов'язаний був пам'ятати та враховувати, якими тісними вже на той момент були стосунки між Путіним і Тимошенко.

Насправді вони обіграли Ющенка дуже легко. Щоправда, головним у програші був і залишається народ, який розплачується втратою роботи, доходів, зростанням цін, втратою суверенітету над частиною території Української держави.

Далі буде...

powered by lun.ua
Коментарі — 301
НАКАТ _ 05.11.2011 23:13
IP: 92.112.45.---
Эту... девочку на дух не перевариваю
Но откуда этот рвотный порошок насосал Боря.
Zaraycik _ 01.10.2011 21:10
IP: 80.237.226.---
.

Кушнирук, как и его босс по УНП Костенко, – работают на ПРУ-донов.

Они – такие же пи-да-расы, как и их хузяева.

Борис Кушнирук. Анал-- по найму – стукач по заданию

Боря, БЫЛ ТЫ ГРЯЗНОЙ НЫШПОРКОЙ ПУКШИНА, СТАЛ полной Ж*ОПОЙ ЛЕВОЧКИНА

http://www.uafiles.com/boris_kushniruk_analitik_po_najmu___stukach_po_zadaniju.html

Боря, ты напрасно тратишь время, вытирая мои коменты.

Они были есть и будут.

только в бОльшем количестве...:-)))
.

Боря Кушнірук + Костенко=П.И.Д.А.Р.А.С.Ы:

Надзвичайно змістовне до речі дослідження.Надзвичайно.Якби було на паперовому носії та щей

папір був мякенький – був би безсумнівний бестселлер.

.
да, Кушнируку с Костенко пора занятся выпуском полного собрания своих

ссучи-нений...в "мягком" переплете...:-)))))))))))

ведь в депутаты и помощники их больше никто не возьмет.

мусор патамушо...

Центральний офіс партії: м. Київ, вул. Пушкінська, 28а
.

Zaraycik _ 01.10.2011 21:09
IP: 80.237.226.---
.

Кушнирук, как и его босс по УНП Костенко, – работают на ПРУ-донов.

Они – такие же пи-да-расы, как и их хузяева.

Борис Кушнирук. Анал-- по найму – стукач по заданию

Боря, БЫЛ ТЫ ГРЯЗНОЙ НЫШПОРКОЙ ПУКШИНА, СТАЛ полной Ж*ОПОЙ ЛЕВОЧКИНА

http://www.uafiles.com/boris_kushniruk_analitik_po_najmu___stukach_po_zadaniju.html

Боря, ты напрасно тратишь время, вытирая мои коменты.

Они были есть и будут.

только в бОльшем количестве...:-)))
.

Боря Кушнірук + Костенко=П.И.Д.А.Р.А.С.Ы:

Надзвичайно змістовне до речі дослідження.Надзвичайно.Якби було на паперовому носії та щей

папір був мякенький – був би безсумнівний бестселлер.

.
да, Кушнируку с Костенко пора занятся выпуском полного собрания своих

ссучи-нений...в "мягком" переплете...:-)))))))))))

ведь в депутаты и помощники их больше никто не возьмет.

мусор патамушо...

Центральний офіс партії: м. Київ, вул. Пушкінська, 28а
.
bolivarit _ 18.09.2011 14:38
IP: 134.147.198.---
.
"Ваше сообщение не добавлено из-за использ. запрещённой лексики"

Админы УП получили указание – не допускать появление в коментах

фразы "с.па-сибо...". Они вводят в "черный список" различные

варианты написания и популярной речевки, но ВСЕХ вариантов

предусмотреть нельзя. Вы сами можете в этом убедиться, вводя

различные вспомогательные знаки:

С.п.а, с-бо жи-телям даун-бас.са з-а през-и- дента пее?-ра.с.а.!!!
.
bolivarit _ 18.09.2011 02:02
IP: 77.247.181.---
Написати коментар...Есть такая порода человеческая – сутяжник-скандалист. В Москве одна учительница установила абсолютный рекорд по жалобам во все инстанции – вплоть до генпрокуратуры, премьера и президента – на подделку классного журнала. В отличие от нее наш местный жалобщик-блоггер Борис Кушнирук не просто ищет управу на бюджет, газовые соглашения и Юлию Тимошенко. Он подрабатывает в комбинации, затеянной СБУ.

Работа для него привычная:

бывший подставной председатель правления скандального банка "Юнекс",

заслуживший уголовное дело за финансовые махинации,

после выхода из СИЗО подвизается в разных проектах,

изображая, за умеренное вознаграждение, "независимого аналитика".

http://www.uafiles.com/boris_kushniruk_analitik_po_najmu___stukach_po_zadaniju.html

Нєзнайка _ 15.09.2011 18:41
IP: 213.110.128.---
Ющ мав цю всю ІНФОРМАЦІЮ ще в січні 2009-го, і не те що не зупинив цю скажену бабу, а ще й допустив її після цього до президентських виборів. Та його за це судити треба.
iskra_zp _ 15.09.2011 17:25
IP: 46.202.91.---
Відносно свідчень О.В. Дубуни. Хотілося б, все таки знать про ту розмову між президентами. А то, як Ви добре знаєте, не вся правда іноді буває великою брехнею!
iskra_zp _ 15.09.2011 17:11
IP: 46.202.91.---
Відносно публікацій, заяв, розмов в кулуарах (базарах). Це щось на зразок: "І я там був, мед пив, по бороді текло, а в рот не попадало". Ось так, пане придворний писако!
iskra_zp _ 15.09.2011 16:41
IP: 46.202.91.---
ТАК! "Насправді вони обіграли Ющенка" і може саме від того Україна мала в 2009р. ціну на газ 233дол. за 1000куб. м. А послідуючі ціни – це вже до нинішніх. Тимошенко в СІЗО, а деякі Європейські країни вже через суд змінили контракти! Це був аргумент? А тепер запитання: чому саме перед вироком по г.с. ЮВТ з*являються подібні публікації? Ні він не противсіх!!!
znayduh _ 15.09.2011 13:41
IP: 91.202.129.---
Нашихбють:
Свобода має все-таки непримітного спонсора, що пов'язує її з Ахметовим.

НЕТУДИХАТА ЛЕОНІД ІВАНОВИЧ
- Голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України
15 номер у списку від Свободи на Виборах народних депутатів України 26 березня 2006 року!!!!!!

Липень 1987 року – листопад 1993 року – головний інженер Донецької міської телефонної мережі.
Січень 1995 року – листопад 1997 року – генеральний директор ОПЕЗ "Донецьктелеком".
Січень – червень 2003 року – радник Прем'єр-міністра України.

Для довідки:
Янукович Віктор Федорович – був Прем'єр-міністром України з 21 листопада 2002 по 7 грудня 2004
с_меня_хватит _ 15.09.2011 11:32
IP: 46.30.167.---
Кроме оскорблений у ботвы григянской аргументов нет
ГИП _ 15.09.2011 10:53
IP: 80.239.242.---
Почему не верим этому "писателю? Эй, кушнирук, один хрен тебя регионалы выбросят на помойку,потому что никто не любит продажных....
Jew_x _ 14.09.2011 22:22
IP: 94.178.13.---
Catenaccio:
Дякую автору за дослідження!
А ШО АВТОР ВОР, МОШЕННИК СИДИТ НА КРЮЧКЕ БАНКОВОЙ И ДУРНО ОБРАЗОВАН ЭТО НОРМАЛЬНО...
Catenaccio _ 14.09.2011 21:46
IP: 95.133.52.---
Дякую автору за дослідження!
pokhval _ 14.09.2011 17:26
IP: 212.92.224.---
В основном блогерами "УП", редактируемой "крысой из нержавеющей стали" О.Притулой, являются ярые украинские националисты как из БЮТ, так и из НУ НС, не говоря уже о пресловутой "Свободе". Иные мнения безжалостно блокируются. Поэтому искусственно создаётся впечатление, что в обществе господствует абсолютное неприятие существующей власти. Это в корне неверно. И свидетельство этому, – победа ПР на выборах Президента. Так будет и на предстоящих парламентских. Да нет другого пути, кроме жизни по Конституции! Хватит буянить, угрожать, психовать! А выражать себя надо на выборах. Подчиниться большинству, – это законно, хоть и не для всех справедливо. Таковы метаморфозы демократической жизни, если мы идём в ЕС.
Ninei _ 14.09.2011 15:55
IP: 95.135.152.---
Makar_S:
вы видите то что вам хочется...если при юльке увеличился импорт мяса официально то ВСЕ это и даже еще больше шурует сейчас контрабандой минуя казну государственную а вы прыгайте от радости не знания того что происходит тем более что все дальше по цепочке-переработчики мяса тоже в основном изготовливают из нелегального мяса нелегальную продукцию и тоже все шурует мимо казны...А главное-почему не подключить аудит Европейский,то что предлагали поляки?! Не знаете почему регионалы НИ В КАКУЮ НЕ ПОЙДУТ НА ЭТО?! думаю что знаете...Суть не в том что юлька супер-пупер-просто из всего того дерьма которое сейчас на политическом олимпе у нее одной станет силы и дури рога скрутить всей этой братии и начать строить нормальное гос-во...Есть те кто "заработал" бабла достаточно и готов в ИСТОРИЮ войти как реформатор...а есть те которые НИКОГДА НЕ НАЖРУТСЯ (НЫНЕШНИЕ У ВЛАСТИ) -ПРОСТО НЕ МОГУТ ОСТАНОВИТЬСЯ-вот с этими нам и наступит пипец...
Makar_S _ 14.09.2011 14:03
IP: 95.132.60.---
Ninei:
ну да,нет больше спеца в Отечестве акромя бори кушнирука -а у бори,так же как и у юща цель жизни -мочить кляту юльку...как же вы все уже достали...Вот уж воистину каждая сосиска из себя колбасу строит!!!
Ніночка, а ви назвіть цього "спеца"
Кушнірук же сам просить – спростуйте сказане мною.
І що? Де ті "спростуванці"? Де хоч один спец, котрий заперечив факти, а не просто обливав опонента лайном?
У вас пропадає великий базарний талант:)
Makar_S _ 14.09.2011 14:00
IP: 95.132.60.---
insert_2011:
Стаття нудна, брехлива, заказуха, щоб якось виправдати отих задіяних в нечесних політичних іграх можновладців і все звалити на невинну Тимошенко.
З пам'яттю проблеми? Пийте таблетки...
Тимошенко заборонила спрощенцям бути платниками ПДВ – те саме зробив Янукович
При Тимошенко у 2008р імпорт м'яса виріс на 537% (понад п'ять!!! разів) а поголів'я ВРХ в Україні впало на 10%
Я вОная "боролася" за м'ясо по 16грн забули?
Комуналка дорожчала. А як може зараз не дорожчати комуналка,якщо Юлєчка влупила Україні найвищу у Європі ціну за газ?
Тимошенко була за ЄЕП, була за продовження перебування ЧФ у Криму, була проти НАТО і в усьому, тільки могла підігрувала Путіну.
На керівні посади ставила комуністів, міністрів-демократів виганяла з Уряду
Ninei _ 14.09.2011 13:56
IP: 95.135.152.---
ну да,нет больше спеца в Отечестве акромя бори кушнирука -а у бори,так же как и у юща цель жизни -мочить кляту юльку...как же вы все уже достали...Вот уж воистину каждая сосиска из себя колбасу строит!!!
Makar_S _ 14.09.2011 13:47
IP: 95.132.60.---
Бууу-га-га:
pokhval _ 14.09.2011 12:36

Пардон за мой плохой французский, но такой феерический бред мог напостить только клинический идиот!

Хіба воно варто того, аби аж на два пости йому відповідати?
Хай собі меле... Може воно, боляще, мріє посидіти на золотому унітазі
insert_2011 _ 14.09.2011 13:46
IP: 91.124.68.---
Стаття нудна, брехлива, заказуха, щоб якось виправдати отих задіяних в нечесних політичних іграх можновладців і все звалити на невинну Тимошенко. Да невинну, вона жертва нечесної політики Ющенка.
Виправдання Тимошенко в тому що: При Тимошенко набагато легше було виживати.
При Титмошенко не піднімали ціни за житлово- комунальні послуги,
При Тимошенко не були такими ціни на продукти харчування.
При Тимошенко працював малий бізнес, люди які забезпечували свої сім'ї необхідним, а тепер тисячами покидають, тому що створили такі умови. При Тимошенко не забирали пільги у ветеранів ВВВ, афганців і чорнобильців. Ще факти наводити? Виправдання немає ні Ющенку ні Януковичу. Залишили жінку один на один з світовою кризою.Ганьба. Тепер шукають виправдання для себе?
А за УНП немає, що говорити-ПРОТИВСІХИ ненормальні.
usergio _ 14.09.2011 13:43
IP: 77.122.6.---
Makar_S:
usergio:
Чугуев, Лисиче, Тетяна Українка спробуйте зайти під своїм старим ніком та паролем.
Дякую О.Притулі.
Шановний usergio: щиро вдячний Вам, за таку приємну новину про цих людей.
Спробував і свій забанений нік – допустили:)
Олені Притулі теж вельми вдячний.
З"ясувалось, що не все, поки, так радісно.
На блоги пускають, а на інщі сторінки – ні.
Приєднутесь до групи: "СТОП цензурі на УП" у фейсбуці!!!
Makar_S _ 14.09.2011 13:42
IP: 95.132.60.---
67viktor:
Повторюю: Додаткова угода N4 до Контракту N14/935-3/04 від 29 липня 2004 року про обсяги й умови закачування природного газу в ПСГ, його зберігання, відбору та транспортування 2005-2030 років. Саме ця угода була підписана 4.01.2006
Це так важко зрозуміти, що Контракт N14/935-3/04 від 29 липня 2004 року, а Додаткова угода N4 від
4.01.2006?
З-А-Д-О-В-Б-А-В!!!
Слухай, чоловіче, дай текст того Доповнення про яке тут торочиш. Покажи що в ньому написано і, головне, ХТО його підписав.
Бо поширювати плітки Юлєчкіной пАдружкі – то багато розуму не треба. Достатньо його просто не мати
Бууу-га-га _ 14.09.2011 13:38
IP: 194.50.169.---
но сама при этом демонстративно-вызывающе марнотратствует, продолжает разворовывать до половины бюджета через откаты, глумится над правосудием, преследуя политических оппонентов, но при этом покрывает собственных высокопоставленных воров вроде Бойко, ворующих миллиарды, когда ее опричники в лице СБУ, налоговых полицаев и прочих убопов с утра до ночи прессуют бизнес, не подконтрольный представителям правящего режима, упиваясь собственной безнаказанностью, под предлогом "борьбы с тенизацией и уклонением от налогообложения", но при этом олигархи от правящей паразитической прослойки продолжают беспрепятственно использовать оффшорные схемы для "оптимизации", аплодировать такой безгранично циничной, беспредельно лживой и патологически ненасытной власти могут либо абсолютно неадекватные дебилы, либо сами бенифициары действующей мегакоррупционной системы экономического мародерства.
Бууу-га-га _ 14.09.2011 13:37
IP: 194.50.169.---
pokhval _ 14.09.2011 12:36

Пардон за мой плохой французский, но такой феерический бред мог напостить только клинический идиот! Ведь даже для самых умственно отсталых должно быть очевидно, что все чем "кровосиси" с Януковичем во главе занимались в течение полутора лет – обеспечение непрерывного, стахановскими темпами "покращення життя" узкого круга "избранных" лиц за счет обворовывания всех остальных, которые, по замыслу псевдореформаторов и должны "заплатить за банкет". "Бедные поделятся с богатыми", так сказать. Это постепенно начинает доходить даже до тупых сторонников Януковича, о чем свидетельствуют его сдувшиеся рейтинги. Но оказывается, далеко не до всех. Когда власть разлагольствуя о необходимости "жить по средствам" залезает в карман к пенсионерам (но не тем, которые получают блатные спецпенсии в десятки тысяч), чернобыльцам, ветеранам, детям войны, многодетным, малообеспеченным и т.д., обрекает на смерть тяжелобольных детей, на лечение которых в бюджете якобы "нет денех"
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter