Борис Кушнірук Економіст. Член Центрального проводу Народного Руху України

Газові угоди Тимошенко – хронологія злочинів та національної зради (частина третя)

15 вересня 2011, 19:06

Газові угоди Путіна-Тимошенко: як і на кого тиснула Європа

(частина перша, частина друга)

Аби виправдати газові угоди Тимошенко та бютівські піарники активно посилаються на тиск на прем'єр-міністра України з боку європейських країн та Росії (це крім звинувачень на адресу Ющенка й Фірташа).

Загалом у політиці тиск громадської думки, опонентів, тераріуму однопартійців є звичайною річчю. У такому середовищі діє будь-який політик. І чим вищий його статус, тим більшим є цей тиск. Стати міністром, а тим більше прем'єр-міністром та президентом, не пройшовши через горнило жорсткої політичної боротьби й тиску з усіх боків, практично неможливо.

Тому посилання на тиск задля виправдання дій політика завжди виглядає непереконливо. Більш того – дискредитує його, бо позиціонує як слабака. А коли мова йде про Тимошенко, яку називають "єдиним мужиком" в українській політиці, то розмови про те, що за допомогою тиску на неї, можна було отримати невигідний їй варіант, виглядають як щось узагалі неймовірне.

Та враховуючи, що ці аргументи все ж таки лунають, спробуємо розібратися, наскільки вони пояснюють те, що відбувалося наприкінці 2008-го – на початку 2009 року.

Отже, як тиснула Європа

Безперечно, від газового конфлікту між Україною та Росією, особливо в умовах істотного похолодання у відносинах, яке спостерігалося в першій половині січня 2009 року, європейці не були в захваті. А тому, зрозуміло, були вельми зацікавлені в його максимально швидкому припиненні. Очевидно також, що керівники центрально- та західноєвропейських країн намагались тиснути на високопосадовців України й Росії, аби примусити їх якомога швидше знайти компроміс.

Водночас в жодному виступі представників Євросоюзу та європейських держав не було навіть натяку на те, що Україна є головною винуватицею газової війни. А керівники держав постсоціалістичного табору – Польщі, Литви – відкрито звинувачували саме Росію у свідомому тиску на Україну, який має не стільки бізнесовий, скільки політичний характер.

Так, представник Єврокомісії 8 січня 2009 року заявляв: "Європейський Союз не ставатиме на позиції якоїсь зі сторін – ні української, ні російської. Ми продовжуємо вимагати відновлення поставок газу в повному обсязі негайно". Він також сказав, що відбір українською стороною газу, необхідного для забезпечення його транзиту до країн ЄС, не є підставою для того, щоб Газпром припинив обсязі постачання газу в Європу. "Аргументи Газпрому про те, що Україна відбирає якусь частину газу з транзиту і що НАК "Нафтогаз України" має підтримувати рівень газу, не є підставою для того, щоб припиняти поставки газу Росією", – сказав представник ЄС.

У зв'язку з цим знову була заявлена позиція Європейського Союзу, згідно з якою всі сторони мають зробити все необхідне, щоб відновити поставки газу в ЄС.

"Газпром повинен постачати газ до країн ЄС. Ми сподіваємося, що він перегляне свою позицію й відновить постачання", – підкреслив він.

Більш того, якщо на офіційному рівні з боку керівників Євросоюзу та провідних європейських держав лунали заклики до обох сторін газового конфлікту й відповідальність покладалась на обидві сторони, то неофіційно – через ЗМІ – доволі чітко пояснювалося громадськості, хто є реальним винуватцем того, що громадяни європейських країн зіштовхнулися з газовою кризою.

Так, за інформацією "Файненшл Таймз Дойчланд", у своїх висновках для внутрішнього користування Єврокомісія виходить з того, що, зупинивши постачання газу, Росія порушила свої договірні зобов'язання перед європейськими країнами. Крім того, у Брюсселі мають підозру, що акція Росії, скоріш за все, є давно спланованою, адже ще в грудні делегати Газпрому приїздили до європейських столиць, "готуючи" світ до нинішньої кризи.

У британському виданні "Таймз" у статті "Холодна зброя Володимира Путіна легко може обернутися проти нього" зазначалося: "Швидше за все, Путін поставив мету не тільки покарати український уряд за те, що він сподівається привести країну в НАТО, а й показати ще раз мешканцям східних кордонів Європи (якщо там хтось уже забув про вторгнення Росії в Грузію), що їм набагато вигідніше залишатися близькими до Росії, а повертатися обличчям до Заходу, навпаки, небезпечно".

Водночас американський "Волл Стрит Джорнал" пише, що п'ять місяців тому Путін "направив російські танки в Грузію, а тепер звернув свій погляд на ще одну надокучливу демократичну сусідку – Україну". "Намагайтеся не звертати уваги на весь цей галас про плату за транзит, заборгованість і ринкові ціни. Найбільш очевидний факт конфлікту між Росією та Україною стосується поставок газу: безжалісний російський лідер користується енергетичним кийком, щоб послабити прозахідний уряд у Києві і, залякавши ЄС, примусити його до підпорядкування. Стратегічні ставки такі ж великі, як минулого літа", – пише видання. На думку журналістів, "Москва засвоїла уроки 2006 року й напередодні цієї зимової війни влаштувала пропагандистський бліцкриг". "Вона доручила лобістській фірмі з Брюсселя запевняти жителів континенту в безпеці їхніх поставок – принаймні, до вчорашнього дня – і перекладати провину на небажання українців платити "ринкову ціну" за природний газ і платити за графіком", – пише видання.

Французький Le Monde також відзначає, що політичний контекст відіграє чималу роль у новій "газовій війні". "Москва так і не змирилася з прагненням України вступити в ЄС і ще менше – в НАТО. Путін порівняно недавно заявив, що ця країна, частина територій якої, як він вважає, Центральна Європа, а інша частина – подарована Росією, "це навіть не держава!", – пише видання.

В іншій статті "Путін розбудив нас – ми вразливі перед шантажем" "Таймз" вважає пропагандистським прийомом показове відкриття вентилів, які Газпром ніколи не повинен був закручувати. Щоб пропустити нікчемний струмінь газу, що припинився за кілька годин, Україна мала б перекрити тепло своїм громадянам. Потік газу відновиться лише тоді, коли Путін вирішить, що вже успішно повішав усіх собак на Україну. Він зробив те, чого не наважувався робити жоден радянський лідер – перетворити головну національну цінність на інструмент шантажу. На словами авторів публікації, необхідно забути про "комерційну суперечку", у що намагаються повірити в ЄС. Цей конфлікт є "холодною війною" Кремля проти мрії України належати до Заходу. На думку газети, політичним сигналом Європі, яка мерзне, є те, що заради російського газу вони мають або інвестувати з Газпромом у нові газопроводи по дну Балтійського й Чорного морів, що оминатимуть "ненадійну" Україну, або ж здати Україну Росії на "перевиховання". Іншими словами: хочете газ – руки геть від України.

Незважаючи на десятки мільйонів доларів, які Росія витрачала на піар та лобістські компанії, що мали виставити винною в газовому конфлікті саме Україну, вона програвала в боротьбі за громадську думку в європейських країнах та США.

Фактично це був змушений визнавати й сам Путін, який дорікав тоді західним ЗМІ, що ті, мовляв, не так усе розуміють і не того підтримують у газовому конфлікті. Але "не так усе розуміють і не того підтримували" також керівники європейських держав.

Так, на зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель Володимир Путін дорікнув, що Євросоюз фактично підтримує позицію України в газовому конфлікті, ставлячи Москву та Київ на одну дошку. "Позиція Євросоюзу фактично є підтримкою України", – заявив Путін.

Те що керівники провідних західноєвропейських держав не могли сказати напряму, вони давали зрозуміти іншим чином. І це добре розуміли в Москві.

Отже, вважати тиск на Тимошенко з боку європейських країн настільки потужним, що у зв'язку з цим вона була вимушена йти на поступки Газпрому, навряд чи буде справедливим...

далі буде...

powered by lun.ua
Коментарі — 200
Zaraycik _ 01.10.2011 21:13
IP: 80.237.226.---
.

Кушнирук, как и его босс по УНП Костенко, – работают на ПРУ-донов.

Они – такие же пи-да-расы, как и их хузяева.

Борис Кушнирук. Анал-- по найму – стукач по заданию

Боря, БЫЛ ТЫ ГРЯЗНОЙ НЫШПОРКОЙ ПУКШИНА, СТАЛ полной Ж*ОПОЙ ЛЕВОЧКИНА

http://www.uafiles.com/boris_kushniruk_analitik_po_najmu___stukach_po_zadaniju.html

Боря, ты напрасно тратишь время, вытирая мои коменты.

Они были есть и будут.

только в бОльшем количестве...:-)))
.

Боря Кушнірук + Костенко=П.И.Д.А.Р.А.С.Ы:

Надзвичайно змістовне до речі дослідження.Надзвичайно.Якби було на паперовому носії та щей

папір був мякенький – був би безсумнівний бестселлер.

.
да, Кушнируку с Костенко пора занятся выпуском полного собрания своих

ссучи-нений...в "мягком" переплете...:-)))))))))))

ведь в депутаты и помощники их больше никто не возьмет.

мусор патамушо...

Центральний офіс партії: м. Київ, вул. Пушкінська, 28а
.
Zaraycik _ 01.10.2011 21:12
IP: 80.237.226.---
.

Кушнирук, как и его босс по УНП Костенко, – работают на ПРУ-донов.

Они – такие же пи-да-расы, как и их хузяева.

Борис Кушнирук. Анал-- по найму – стукач по заданию

Боря, БЫЛ ТЫ ГРЯЗНОЙ НЫШПОРКОЙ ПУКШИНА, СТАЛ полной Ж*ОПОЙ ЛЕВОЧКИНА

http://www.uafiles.com/boris_kushniruk_analitik_po_najmu___stukach_po_zadaniju.html

Боря, ты напрасно тратишь время, вытирая мои коменты.

Они были есть и будут.

только в бОльшем количестве...:-)))
.

Боря Кушнірук + Костенко=П.И.Д.А.Р.А.С.Ы:

Надзвичайно змістовне до речі дослідження.Надзвичайно.Якби було на паперовому носії та щей

папір був мякенький – був би безсумнівний бестселлер.

.
да, Кушнируку с Костенко пора занятся выпуском полного собрания своих

ссучи-нений...в "мягком" переплете...:-)))))))))))

ведь в депутаты и помощники их больше никто не возьмет.

мусор патамушо...

Центральний офіс партії: м. Київ, вул. Пушкінська, 28а
.
bootsvanka _ 21.09.2011 19:02
IP: 192.251.226.---
.

Борис Кушнирук. Аналитик по найму – стукач по заданию

http://www.uafiles.com/boris_kushniruk_analitik_po_najmu___stukach_po_zadaniju.html


Спа-си-бо пида-расам даун-баса, что мы сравнялись с Гондурасом.!
.
shipka _ 19.09.2011 12:01
IP: 193.151.105.---
Після Жовтневого перевороту Ленін погодився на відокремлення Фінляндії по важливій причині – не було сексотів. За відсутності провокаторів армада Сталіна не змогла приборкати фінів у зимову війну 1939-1940 років. В Україні сексотів і провокаторів – хоч греблю гати, і так на протязі понад 350 років... В післясталінський період серед владних політиків України (не тільки на мою думку) було два самостійних – Петро Юхимовмич Шелест і Віктор Андрійович Ющенко. Переконаний, що не скоро незалежні (непідкупні) політики доберуться до вершини керівної піраміди знову...
bolivarit _ 18.09.2011 14:36
IP: 134.147.198.---
Написати коментар...
"Ваше сообщение не добавлено из-за использ. запрещённой лексики"

Админы УП получили указание – не допускать появление в коментах

фразы "с.па-сибо...". Они вводят в "черный список" различные

варианты написания и популярной речевки, но ВСЕХ вариантов

предусмотреть нельзя. Вы сами можете в этом убедиться, вводя

различные вспомогательные знаки:

С.п.а, с-бо жи-телям даун-бас.са з-а през-и- дента пее?-ра.с.а.!!!
.
bolivarit _ 18.09.2011 02:00
IP: 77.247.181.---
.Есть такая порода человеческая – сутяжник-скандалист. В Москве одна учительница установила абсолютный рекорд по жалобам во все инстанции – вплоть до генпрокуратуры, премьера и президента – на подделку классного журнала. В отличие от нее наш местный жалобщик-блоггер Борис Кушнирук не просто ищет управу на бюджет, газовые соглашения и Юлию Тимошенко. Он подрабатывает в комбинации, затеянной СБУ.

Работа для него привычная: бывший подставной председатель правления скандального банка "Юнекс", заслуживший уголовное дело за финансовые махинации, после выхода из СИЗО подвизается в разных проектах, изображая, за умеренное вознаграждение, "независимого аналитика".

http://www.uafiles.com/boris_kushniruk_analitik_po_najmu___stukach_po_zadaniju.html

vinil _ 16.09.2011 19:57
IP: 95.133.236.---
Makar_S:
Ну бютоголові... ви просто очманіли

Удалил 90% вашего комментария, там то же самое только разными словами. Совет вам и кушнируку: осторожнее! так надрываться – кондрашка может хватить... А объективной истории и событиям – ваши однобокие каменты что слону укус комара...
АШ _ 16.09.2011 11:47
IP: 194.106.208.---
did Puchto:
Молодець, Борис!!! Дуже розумно в статті все проаналізовано.
Підтримую!
Нєзнайка _ 16.09.2011 10:46
IP: 213.110.128.---
Вже не можу дочекатися продовження.
did Puchto _ 16.09.2011 10:34
IP: 91.214.32.---
Молодець, Борис!!! Дуже розумно в статті все проаналізовано.
kod123 _ 16.09.2011 10:24
IP: 80.92.230.---
"WolfdeMar _ 16.09.2011 09:36 IP: 109.104.185.--Ну скільки можна видумувать,видумувать,і видумувать, так підписала ж, нормальний договір по 235"

Контракт NКП от 19 января 2009г. между ОАО "Газпром" и НАК "Нафтогаз Украины" купли-продажи природного газа в 2009-2019 годах.
п.2.2.1. Статьи 2. Стороны согласовали в 2009 году поставку Природного газа в млрд.куб.м I – 5,0 II – 10,5 III – 12,0 IV – 12,5
п.4.6 Статьи 4. На дату подписания настоящего Контракта расчетная стоимость поставляемая в 2009 году Газа составляет ориентировочно 14 400 000 000 долл.США.
Цена Газа в 2009г. $14.4млрд /40млрд.м3 = 360 долл. США за 1000 куб.м Газа!!!
Цена Газа в 2008г.- $179.5
Makar_S _ 16.09.2011 10:02
IP: 95.132.107.---
WolfdeMar:
Ну скільки можна видумувать,видумувать,і видумувать, так підписала ж, нормальний договір по 235, а ЧМО Дубину додому, і РОСУКРЕНЕРГО, мі будєм платить большє на 50, от і вся історія. І ця банда щас керує а автор прислужує.
Хто чмо?
Де ви бачили "нормальний" договір по 235?
235 це разова скидка на один рік, до виборів президента, котрим Юля сподівалася стати.
А порахуйте, що України заплатила 2010р і порівняйте це з тим, що платить Європа.
2010р європейські країни НА СВОЇХ КОРДОНАХ отримали газ Газпрому по 317 (в цю ціну входить транспортування в тому числі і через Україну і зберігання газу в українських сховищах), а Україна, НА КОРДОНІ УКРАЇНА/РОСІЯ (без оплати транспорту, без оплати сховищ) мусить платити за газ по 346.

Це "Нормальний" Договір?
Ви нормальна людина?
jurko239 _ 16.09.2011 09:09
IP: 93.220.95.---
usergio:

За спрощеним бютовсіким світоглядом: всі, хто проти юлі, то за яніка:)
Час вже відходити від максималізму чорно-білого сприйняття дійсності (читайте Романа Сона на головній).
Відповідь на ваше питання лежить на поверхні:
упередити небезпеку для України від вирогідного Юліного президентства.
Канешно нужно упердеть, но лучше переупердеть, чем недопердеть
jurko239 _ 16.09.2011 09:05
IP: 93.220.95.---
Paraslov:
Бешеная Инна Б окончательно переселилась в Борю К?
Да нет, она ушла в монастырь при синагоге,

Теперь Бора на пару с Хозаровым Богохульской работают, но как-то неубедительно, Хазаров от

старческого склероза, Бора- от врождённой тупости
Makar_S _ 16.09.2011 08:35
IP: 95.132.107.---
Ну бютоголові... ви просто очманіли
Жодного факту, жодного аргументу – тілько суцільна полова з лайна і смороду
Кушнірук тут наводить конкретні матеріали з провідних masmedia світу. Вам не подобається? Так на хріна ви торочите про Європу? Йдіть до Рашки! Путін вас привітає, Путін вас обігріє, Путін вам лялю-Юлю поцілує... Фсьо будє клас!
Нахрін вам та Європа? Не читайте Файнешнл, не читайте Ле-Фігаро, не читайте Таймс вони всє плахіє, Юлю не хвалять зранку до ночі, пишуть, що Юлєчка "політичний шуллєр" (це плАхАя А.Меркель про хАрошу Юлю)... Пишуть, що у Москві Юля дбала не про національні інтереси України, а виключно про свої особисті політичні цілі (це плахая LeFigaro про хАрошу Юлю)

Ну нафіга вам все це читати? Голову нагружати... Ви краще читайте шо бАхиня пише на своєму сайті, і вам, біомасі, того досить!
Ну, пАдумаєш, не опублікувала бАхиня на сайті БЮТу свій виступ у Мюнхені, так їй ніколи було, місце було зайняти фото з котиком і бюлетенем про тигреняткове здоров'я
Paraslov _ 16.09.2011 07:42
IP: 94.179.102.---
Бешеная Инна Б окончательно переселилась в Борю К?
Valerоn _ 16.09.2011 06:51
IP: 95.134.123.---
enter:
Сколько раз тебе,придурку, повторять что именно юдщенко сорвал подписание контракта по 250 долларов,отозвав запуганного Дубину. После этого взбесившийся Путин перекрыл газ Европе и Украине.И эту войну юдщенко развязал потому что коррупционная кормушка Росукрэнерго была бы удалена с газового рынка и юдщенко перестал бы получать миллионы в свой карман и янукович тоже перестал бы получать миллионы в свой карман. Хоружевское быдло совершил преступление, он изменил Родине и за это он должен сидеть пожизненно в тюрьме. Вместо этого коррупционер янукович выделил иудушке государственную дачу.
Богя.Я тебе уже говорил и ещё раз повторю: позвони своей маме и спроси,,коррупция воровство и ложь – это хорошо или плохо?,, И после того как она тебе ответит ты вдруг поймёшь что контракты Тимошенко – это победа порядочных честных политиков над такими коррупционерами как юдщенко и янукович.
Я вижу Боря туповат.Повторим еще раз чтобы текст запомнил.
Kabud _ 16.09.2011 06:36
IP: 67.83.181.---
SH_Holms:
шо робити: елементарно. Сажати вас. тимошенко довічно з конфіскацією, практично всю голівку генералітету кгб на службі бюта: кожемякіна, макієнко, скібінерцкого- на довгі строка; педофілів терьохіна уколова – довічно

а вас дрібноту – на хімію років на 5 за стукачество. І посадимо, включно з тобою
Kabud _ 16.09.2011 06:26
IP: 67.83.181.---
Дивує чому розумний автор дозволєя потік бруду від стукачні і кугутні в коментарях? Мазохізм? збочення?
починаю усвідомлювати чому:

Наша країна – країна мільйонів фінансових утриманців, дармоїдів

Психотерапевт Євген МЕДРЕШ вважає, що українці знову повірили в "МММ"

через психологічну особливість жлобів точніше 'громадян' пострадянських країн.
"Наша країна – країна мільйонів фінансових утриманців, дармоїдів.

Така психологія припускає, що:

можна віддати свої гроші якомусь дядьку, а він, якось повороживши, поверне набагато більшу суму.

І ця спокуса значно сильніша за побоювання, що піраміда розвалиться.

А як саме, за рахунок чого повертатимуться внески, – це людям не цікаво"


а кінець в цієї стукачні буде трагічним. А в України?
vinil _ 16.09.2011 02:27
IP: 92.113.156.---
usergio:
vinil:
Это что – новая кампания началась? ганна герман обещала легенды про януковича слагать, а кушнирук в унисон ей – сагу про его "подлых и преступных" оппонентах? Но зацикленность герман или богословской на "тимошенкофобии" ясна: скрытая женская зависть и ненависть к подобной личности. А чем подогревается "котел страстей" у кушнирука? Неужели банальным и пошлым образом – "бабками" от заказчиков? Автору стоило бы пояснить такую свою страсть к политическим "лентами Мёбиуса"...
За "бабки" так не пишуть.[
Т.е., если я правильно понял, вы хотите сказать что кушнирук пишет бесплатно, исключительно по личным "идейным мотивам"? Я не против чтобы каждый мог иметь свое мнение. Но вопрос таки остается: тимошенкофобию, которую раздувают, как гаснущий очаг, некоторые конкретные персоны – это личная НЕПРИЯЗНЬ или ИДЕЙНОЕ неприятие? Автор якобы просто перебирает четки событий и дат, скрывая за этим СВОИ мотивы. ИМХО...
usergio _ 16.09.2011 02:17
IP: 217.119.30.---
Fedor K:
Остапа несло...Боря, скажи спасибо Тимошенко хотя бы за то, что ее "катастрофические" контракты вскрыли степень гнилости вашего "большого брата" и под жопу мешалкой погнали Януковича в Европу...
Так ВОНА не тільки "єдиний мужик з я.йцями" у владі, а ще й мудра та передбачлива.
Спеціяльно таку х.е.р ню з контрактами зробила, щоби "под жопу мешалкой погнали Януковича в Европу".
Ну ви, шановний, извертелись на пупе.
usergio _ 16.09.2011 02:10
IP: 217.119.30.---
vinil:
Это что – новая кампания началась? ганна герман обещала легенды про януковича слагать, а кушнирук в унисон ей – сагу про его "подлых и преступных" оппонентах? Но зацикленность герман или богословской на "тимошенкофобии" ясна: скрытая женская зависть и ненависть к подобной личности. А чем подогревается "котел страстей" у кушнирука? Неужели банальным и пошлым образом – "бабками" от заказчиков? Автору стоило бы пояснить такую свою страсть к политическим "лентами Мёбиуса"...
За "бабки" так не пишуть.
Кажете, "ленти Мьобіуса?
Спитайте Кушнірука, як він ставиться до теперишньої влади.
За спрощеним бютовсіким світоглядом: всі, хто проти юлі, то за яніка:)
Час вже відходити від максималізму чорно-білого сприйняття дійсності (читайте Романа Сона на головній).
Відповідь на ваше питання лежить на поверхні:
упередити небезпеку для України від вирогідного Юліного президентства.
vinil _ 16.09.2011 01:43
IP: 92.113.156.---
Это что – новая кампания началась? ганна герман обещала легенды про януковича слагать, а кушнирук в унисон ей – сагу про его "подлых и преступных" оппонентах? Но зацикленность герман или богословской на "тимошенкофобии" ясна: скрытая женская зависть и ненависть к подобной личности. А чем подогревается "котел страстей" у кушнирука? Неужели банальным и пошлым образом – "бабками" от заказчиков? Автору стоило бы пояснить такую свою страсть к политическим "лентами Мёбиуса"...
Fedor K _ 16.09.2011 00:48
IP: 78.25.36.---
Остапа несло...Боря, скажи спасибо Тимошенко хотя бы за то, что ее "катастрофические" контракты вскрыли степень гнилости вашего "большого брата" и под жопу мешалкой погнали Януковича в Европу. Если бы московские карлики дали ему цену в 200 долларов, мечтали бы мы о евроинтеграции, как о полете на Кассиопею.
Но теплая похлёбка с Банковой тебе важнее, я тебя понимаю
Andrey-from-East _ 15.09.2011 23:39
IP: 178.95.44.---
Да что тут обсуждать? Договор Юли нельзя назвать иначе, кроме как антиукраинским...
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter