18 листопада 2011, 23:38

Високоповажний пане Тернер, краще заведіть замість блогу колонку на ''Українській правді''

На цьому тижні одне з видань звернулось до мене з проханням прокоментувати ініціативу пана Азарова зобов'язати всіх високопосадовців відкрити свої блоги. Я відповів, що відношусь до цієї ідеї вельми скептично, бо, по-перше, далеко не всі мають час, натхнення, бажання та хист для того, щоби писати блоги. Якщо таке запровадити в обов'язковому порядку, то замість самих міністрів, у яких завдань та обов'язків і так вистачає, блоги, насправді, вестимуть їх прес-секретарі. По-друге, блог передбачає спілкування автора з читачами. Ведення блогу, як і спілкування по телефону, безглуздо робити через посередника. Це те що потрібно блогеру робити особисто. Якщо такого немає, то це скоріше просто авторська колонка, без зворотного зв'язку. Але тоді не варто називати її блогом. Підміна понять дезінформує та викликає недовіру. З цим ми зіштовхуємось в Україні. У нас деякі політики відкривають блоги, при цьому не передбачаючи спілкування з дописувачами.

Але я може про це і не писав, якби не побачив останній блог Посла Великої Британії в Україні пана Лі Тернера на сайту "Української правди".

У шановного пана посла персональний блог є не тільки на сайті "УП", але і на офіційному сайті Посольства Великої Британії в Україні. Причому він постійно поповнюється новими блогами. От тільки мені здається, що ці блоги пана Тернера зобов'язав вести якийсь великий бос у Foreign & Commonwealth Office. Причому без особливого бажання з боку самого пана посла. Ось і веде їх, висловлюючи офіційну позицію Великої Британії. А може і не він сам, а якийсь менеджер по зв'язкам з громадськістю посольства.

От тільки вести діалог та спілкуватись з дописувачами своїх блогів шановний пан посол не має жодного бажання, чомусь дуже нагадуючи деяких українських політиків. Більш того, якщо я звісно не помиляюсь, на англомовній та українській версії блогу пана посла на сайті посольства всі коментарі дописувачів взагалі видаляють. Принаймні свого коментарю та коментаря відомого українського журналіста Віктора Коваленка під одним з блогів пана посла я вже чомусь не знайшов.

Це особливо забавно, бо на сайті Foreign & Commonwealth Office в розділі блогів можна прочитати такі слова:

"Foreign Office blogs provide a place for officials and Ministers to engage in a direct and informal dialogue with public audiences about international affairs and the work of the Foreign and Commonwealth Office".

Як бачимо, неспівпадання слів та справ це не суто українське явище, воно цілком характерне і для високоповажних представників такої демократичної країни як Велика Британія.

Отже, вельмишановний пане Тернер, принаймні на сайті "Української правди" замість блога заведіть собі краще авторську колонку. Впевнений, що Вам редакція "УП" в цьому не відмовить.

Там непотрібно буде відповідати на коментарі дописувачів. В цьому випадку і позиція British Foreign & Commonwealth Office буде представлена, і Ви не будете схожі на українських високопосадовців, яких хочуть примусити робити те, що можна робити лише за покликанням душі та бажанням.