Дружня порада Кириленку: 2+2 дорівнює не 9, а 4
Пане В'ячеславе: два по два – буде чотири. Будь ласка, пам'ятайте цю стратегічно важливу арифметичну істину! 2+2 не дорівнює 5, 6 чи 9, а завжди – 4.
В'ячеслав Кириленко очолює партію "Наша Україна", в якій почесним головую залишається Президент; звідси мало б випливати, що Кириленко має підтримувати позицію Президента щодо неможливості створення розширеної помаранчевої коаліції.
Ось це мене найбільше бентежить, оскільки я не можу знайти пояснення для подальших кроків Кириленка (давайте тримати в умі, як і більшість українських виборців, що два по два буде чотири).
Кириленко неодноразово повторював перед вересневою кризою і після появи рішення пр орозпкуск парламенту, що "Наша Україна" НІКОЛИ (!) не формуватиме коаліцію разом з Партією регіонів. Можна лише аплодувати такій рішучості і непоступливості принципами, вкрай рідкісній для української політики!
Однак хотілосяб подивитися на те, як Кириленко пояснить українським виборцям, що "два по два буде дев'ять", після того як почесний голова НУ Віктор Ющенко висловиться на підтримку широкої коаліції між "регіонами" та пропрезидентськими силами, зокрема "Нашою Україною".
Парламент обраний на позачергових виборах у грудні (чи пізніше) складатиметься, швидше за все, з тих же п'яти фракції. З точки зору математичної логіки це означає можливість створення лише двох типів коаліцій: помаранчевої, або двох варіантів широкої (БЮТ плюс "Регіони" або "Регіони" плюс пропрезидентські фракції).
Кириленко як голова "Нашої України" виключає можливість коаліції з Партією регіонів, тоді як Ющенко прозоро висловлюється на підтримку такого варіанту.
Ющенко підтримує широку коаліцію за результатами позачергових виборів, оскільки ненавидить Тимошенко (що саме по собі робить помаранчеву коаліцію неможливою), хоче здобути право внести на затвердження Ради вірного "технічного" прем'єр-міністра та змусити широку коаліцію підтримати його кандидатуру на президентських виборах.
Цікаво, чи погодиться Кириленко із бажаннями свого "почесного" шефа про створення коаліції з "регіонами", забувши про свої недавні клятви не мати нічого спільного з ними? І чи зважиться Кириленко після цього вибачитися перед українськими виборцями за те, що вводив їх в оману та зрадив своїм переконанням? Чи зважиться він попросивти вибачення у Тимошенко за подвійні стандарти, коли звинувачував її про людське око за наміри створити коаліцію з "Регіонами", а за лаштунками сам вів подібні переговори? І останнє, чи зважиться Кириленко назвати широку коаліцію "Нашої України" та "Регіонів", якої так прагне Ющенко, "про кремлівською коаліцією"?
Кириленко все ще може дозволити собі розкіш вважати, незважаючи на досвід участі в українській політиці, починаючи майже з 1990 р., що два по два буде дев'ять, хоч українські виборців твердо переконані, що два по два буде чотири. Продовжуючи вірити у те, в людям можна нав'язати яку завгодно брехню замість правди, українські політики Кириленко і Ющенко погано вивчили урок помаранчевої революції, що "народ – не бидло".