Тарас Кузьо Науковий співробітник Центру трансатлантичних відносин (ЦТВ) Школи фундаментальних міжнародних досліджень (ШФМД) при Університеті Джонса Гопкінса.

Тимошенко вже виграла

07 жовтня 2013, 14:32

http://blog.taraskuzio.net/2013/10/07/tymoshenko-has-agreed-to-go-to-germany-for-medical-treatment-the-deal-hinges-on-yanukovych-giving-her-a-pardon/

http://www.radiosvoboda.org/content/article/25127539.html

Тимошенко вже виграла

Віталій Портников

(Рубрика "Точка зору")

Чи буде Віктор Янукович готовий вирішити проблему Юлії Тимошенко? Чи було прохання про помилування, передане президентові міжнародними посередниками, узгодженим кроком або ж їхнім власним рішенням, логічним для завершення роботи місії? Які політичні наміри самої Юлії Тимошенко? Всі ці питання зараз ставлять політикам – і, судячи з реакції і представників влади, і опозиціонерів, вони не зовсім розуміють, що сталося.

Для Януковича звільнення Тимошенко – це не питання правосуддя: він краще за кожного з нас знає, що правосуддя в цьому питанні і не ночувало. Це питання політичної тактики, пов'язане з прагненням домовитися з європейцями, одночасно мінімізувавши наслідки для режиму. Мінімізація збитків – збереження Тимошенко поза політикою. Так от – у п'ятницю Тимошенко Януковича переграла.

До останнього часу – і Янукович цілком чітко артикулював це в Ялті – головним аргументом проти звільнення Тимошенко було її "небажання співпрацювати". Тобто європейцям пояснювали, що президент готовий піти на компроміс, відпустити Тимошенко на лікування до Німеччини, а вона хоче не лікування, а повернення у велику політику – а яке ж повернення, коли вона засуджена за одним зі звинувачень і перебуває під слідством за іншими? Заявивши про готовність виїхати, Тимошенко поставила Януковича в положення, коли всі ці виправдання безглузді. Президенту по суті запропонували архітектуру компромісу: для того, щоб Тимошенко поїхала, він повинен її помилувати – тому що ніякої іншої правової бази для від'їзду засудженого просто не існує, і за час, що залишився, такі засади просто не здатні створити. Він її милує, вона вільна і в принципі не зобов'язана нікуди виїжджати – але їде. У цьому і полягає компроміс з боку Тимошенко, на який вона наважилася. І це дійсно вчинок справжнього відповідального політика, який думає про країну.

Янукович, звісно, може вирішити, що такого компромісу йому недостатньо, що "його" компроміс – це угода про асоціацію і Тимошенко у в'язниці. Але в цьому випадку ніякої угоди не буде – тому що європейці точно зрозуміють, хто насправді не хоче компромісу. І те, що могло стати політичним тріумфом Януковича, виявиться його очевидним фіаско.

А Тимошенко вже виграла.

Віталій Портников – журналіст Радіо Свобода

Думки, висловлені в рубриці "Точка зору", передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода

Радіо Свобода © 2013 RFE/RL, Inc. | Всі права застережені.

powered by lun.ua
Коментарі — 5
Завада _ 09.10.2013 12:27
IP: 91.206.186.---
Портников має рацію, коли пише що Тимошенко пішла на компроміс, і що має бути відповідний компроміс від Януковича. Але...
Хто сказав, що Янукович не може збирати більшість у Верховній Раді (чи конституційну більшість), яка би прийняла необхідне законодавство, яке дозволятиме Тимошенко лікуватися за кордоном.
Портников пише що нема часу. А як же? Ще місяць залишився, а Янукович може ще і завтра це зробити.
Такий варіант набагато ймовірніший, ніж помилування людини, яка сама цього не просить!
Досить дивна ситуація, коли Власенко вимагає помилування, а сама Тимошенко не пише такої заяви.
svareks _ 08.10.2013 12:24
IP: 89.252.61.---
Моя думка – "врєдітєль" повинен сидіти у вязниці, це по Висоцькому. Вроді їй ніхто не забороняє лікуватись, ось навіть аналог знайшли у польському законодавстві, треба тільки проголосувати за зміни.
Федір К _ 08.10.2013 01:47
IP: 178.136.186.---
Peter Blood:
Краще пізніше вступити до г-Ейропи (виконавши багато завдань з реальної демократії), ніж випустити "білу та пухнасту" на свободу достроково!
Чем позднее выйдет Тимошенко, тем раньше сядет Януковоч)))
ukr-gennady _ 07.10.2013 20:48
IP: 95.134.119.---
Жахлива сітуація у проФФесора Януковича,він не боїться Путіна а боїться жінки Тимошенко,гарно загнала в кут проФФесора молодець Юля.Лягає спать і не може заснути не знає що ро бити з Юлєю і так кожний день. Отака біда у Януковича.
Сергей Мельник _ 07.10.2013 18:43
IP: 194.50.9.---
"Что не запрещено-то разрешено"-европейский принцип права. Ни в УК ни в УПК Украины НЕТ запрета на лечение за рубежом
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

1
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

19
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter