Тимошенко буде першою, хто включить питання про НАТО у свою виборчу програму
Оприлюднення проекту Угоди про створення об'єднання партій "За сильну Україну!" для спільної участі у президентських виборах (http://www.pravda.com.ua/news/2009/10/7/102925.htm) – є визначальною віхою для України та важливим фактом для вивчення політологами та політконсультантами. Якщо вона буде затверджена у такому ж вигляді – то це буде перша в Україні передвиборча програма, у якій так чи інакше все ж таки згадується НАТО: навіть більше, ніж просто підтримка кандидатства України у здобутті членства в альянсі.
РУХ під час виборів 1998 року, блок "Наша Україна" під час виборів 2002, 2006 та 2007 років ніколи не згадували НАТО у своїх передвиборчих програмах. Також і Блок Юлії Тимошенко ніколи раніше у жодній передвиборчій програмі не згадував НАТО. Під час виборів 2010 року це може статися вперше.
Віктор Ющенко теж не згадував НАТО чи Євросоюз у своїй передвиборчій програмі 2004 року. Десятий пункт із його "Десяти кроків" просто стверджував, що якщо його оберуть, то він буде "здійснювати зарубіжну політику на користь українського народу". Одинадцятий із його чотирнадцяти проектів указів, які мали бути прийняті після його обрання президентом, був просто банальністю, бо там йшлося про "забезпечення бази для хороших взаємостосунків із Росією та Білорусією". Чому лише з Росією та Білорусією? А як щодо Європи та США – інших стратегічно важливих партнерів України?
Звинувачення впродовж 2008-2009 років з боку президента Ющенка та керівництва його секретаріату у тому, що Тимошенко відходить від здобуття членства у НАТО – були, таким чином, простим лицемірством, оскільки ні "Наша Україна", ні Ющенко ніколи не мали ні сміливості, ні чесності для того, щоб включити питання про НАТО у свою передвиборчу програму. Фактично лише Арсеній Яценюк відкликав свій підпис під листом від січня 2008 року, адресованим до НАТО із запитом про надання Україні Плану Дій для здобуття членства на Бухарестському саміті (який також підписали Ющенко і Тимошенко).
Угода про створення об'єднання партій "За сильну Україну!" – це знак, що із усього колишнього "помаранчевого табору" лише Тимошенко має сміливість та чесність звернутися до виборців із програмою, яка відкрито декларує ціль щодо здобуття членства у НАТО. Коли Тимошенко переможе на президентських виборах – тоді вона, таким чином, матиме мандат здійснювати транс-атлантичну інтеграцію, чого від українських виборців не отримав Ющенко, коли його обирати п'ять років тому.